Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ngabor2

    nagyúr

    válasz SQX_Barto #15 üzenetére

    Úgy érzem, kevered a tvout és a tv-kártya fogalmát. Ha én értettelek félre, bocs. De tvout a videokártyákon van, a tévékártyán pedig tvbemenet, és/vagy antennabemenet. Ilyenem van nekem is. De ez csak befele viszi a tévé jelét. A kiválasztott lapon 3 PCI slot van. Ezek mindegyike foglelt lenne nálam, mivel még a net megosztására is szeretném használni, illetve éjszakai letöltésre (kis terhelés, tehát csaknem hangtalan lenne). A 3 kártya:
    - 1 tvkártya
    - 1 satkártya (végre sikerült nagyjából életre ketenem)
    - 1 hálókártya, mert az alaplapra ''csak'' 1 van integrálva az teljesen más tészta, hogy a jelenlegi alaplapomon van 2 is, de azt jelenleg nem használom ki...

    És ezzel a módszerrel tudnám helyettesíteni nemcsak a videómat, hanem még digitális beltérit se kell vennem, valamint lenne egy garantáltan minden új és legújabb formátummal kompatibilis DivX-es lejátszóm is :C

    Tehát PCI-os videokártya nem játszik. PCIe-s pedig 2 okból se:
    - mivel a cél a csendesség, és ehez egy hideg kártya kell, nem tennék bele mindenféle PCIe-s kazánokat
    - a PCIe-s kártyák jelenleg nemcsakhogy hangosak és melegek, de sokat is fogyasztanak -> nagyobb tápigény -> zaj.

    De hogy a te problémádra is válaszoljak, vagy hogy magam mellett beszéljek: elég sokminden megvan szerintem az A64-hez is nálad. Gondolom nem SD-RAM-os a géped, hanem DDR van benne. Ezek kellenek A64-hez is. Tehát ''csak'' a procit és az alaplapot kell megvenni. Esetleg lesz egy második géped is :C
    Nálam az A64 mellett szól az a tapasztalati tény is, hogy alig melegszik, a hűtőventi általában áll, mert 40 fok akarr van a proci. Ezt az azelőtti 1600+xp-mről nem igazán tudtam elmondani fullon járatott FalconRock II mellett se... :U
    Az már tényleg sok esetben mellékes, hogy az A64 még egy jódarabig bővíthető lesz. Persze ha ez egy többé-kevésbé ''zárt'' konfig, akkor nem számít.

Új hozzászólás Aktív témák