- Projektor topic
- Milyen széket vegyek?
- Fujifilm X
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- AMD Navi Radeon™ RX 7xxx sorozat
- OLED TV topic
- Vezeték nélküli fejhallgatók
- Mikrokontrollerek Arduino környezetben (programozás, építés, tippek)
- Meghozta az RTXMG és RTXNTC fejlesztőkörnyezetét az NVIDIA
-
PROHARDVER!
Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!
Új hozzászólás Aktív témák
-
vnorbi
aktív tag
válasz
MuMa012 #30908 üzenetére
Köszi! Ez nem államkötvény, hanem az Erste által kibocsátott USD alapú kötvény. Ez azt jelenti, hogy nem az USA-nak adod kölcsön a dollárodat, hanem az Erstének. Szerintem ez is elég biztonságos, annyi a különbség, hogy ha államkötvényt tudnál venni, arra az USA lenne a garancia, erre meg az Erste (ha az Erste csődbe megy három éven belül, akkor lehet, hogy bukó a tőke).
Összehasonlításul, az OTP-nek is van USD kötvénye. 1 éves futamidőre adják, az első fél évre 0,5% kamatot fizet, a lejáratkori kamatot meg még nem lehet tudni. Ettől azért jobban hangzik az Erste ajánlata.
Az ingatlan alapok meg több okból lehetnek problémásak. Ha beüt a vizionált válság, az valószínűleg oda is becsap, és az ingatlanalapok a szokásostól rugalmatlanabbak. Ha egyszerre sokan akarnak kiszállni belőle, és ingatlanokat kell emiatt értékesíteni, akkor meglehet, hogy hónapokat váratnak a kifizetéssel, és az esetleges korai visszaváltásért is szoktak felszámolni büntetőkamatot. Utána kell nézni a tájékoztatóban, hogy mik a pontos feltételek. Én mindenesetre a 3 éves kötvényt választanám a kettő közül.
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: Marketing Budget
Város: Budapest