Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cleo

    tag

    válasz liksoft #27 üzenetére

    Köszi a részletes választ
    Én is kompromiszumot akarok említeni, mint fontos tényező :)
    A méret mellett mindenképpen figyelembe kell venni a sebességet is, ami az OSoktól is függ. Ebben mi a tapasztalatod? A 8.hsznál, említettél a 1.5-2 szorzást. Milyen körülmények között érvényes még ez az aranyszabály?

    Ezen kívül, szerintem is maga a titkosítás nem elég, a használati mód, a realtime figyelés-riasztás , a log gyűjtés-elemzés ugyanolyan fontos, főleg ha multi-useres a környzet .

    A többszörös titkosítással nem mindig értek egyet. Minden titkosításnál vannak hibák, és bonyolultsági szintek. Ha túl bonyolítjuk a dolgot, elég nagy lesz a rizikó, ha nincsenek jól megtervezve, tesztelve és dokkumentálva a titkosítási menetek. Ezért itt már nem árt az automatizálás. Csak az a kérdés, hogyan titkosítjuk az automatizálási foyamatot? Bezárult a kör? Itt eszembe jutott az ókori(?) titkosítási menetek : manuálisan és végül kinyírni mindenkit, kivéve egyet ;)

    Vissza térve a topik nyitó kérdéséhez: végül is meg kell határozni először, hogy miről van szó. Egy ellenséges környezetben működő 007 ügynök gépén alkalmazandó titkosítás szükséges, avagy egy mindennapi használatos vállalati anyagnak a titkositása, esetleg a hozzáférések korlátozása?

    Vati:
    TrueCrypt kezeli az igazi particiót. De használhatot a DriveCryptet is (nem ingyenes, az említett E4M utódja)

Új hozzászólás Aktív témák