Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • gabaly

    tag

    válasz Kiskutya #3797 üzenetére

    De igen, az F-Secure mindenben jó. Sőt, kiváló. Mielőtt ez lett a gépemen, sűrűn "fogott" a Spybot és az AdAware. Mióta Securém van soha, semmit nem fog a Spybot. Mert a másikat az adawerét már rég le is szedtem, nincs rá semmi szükség. A Spybot is csak van....hogy legyen....de azért udvariasségból hetente futtatom azt is....mert a Secure mindent visz! :K Négy éve használjuk többen is és nincs gondunk vírusokkal, kémekkel. Igaz, fizetős. De vannak más fizetős vírusirtók is és azokhoz még hozzá kell pászítani tűzfalat, stb....ehhez semmit. Nem drága. Sőt, legutóbb olyan akció volt, hogy 12 e ft-ért 3 gépre lehetett tenni. Mostanában meg asszem 6 hónapig ingyééé van. :)

  • gabaly

    tag

    válasz zed01 #3792 üzenetére

    Hsz-edhez azért fűzök kommentet, mert teljesen egyetértek veled!! Kik találják ki azt, hogy párhavonta újra kell rakni az OP-t? És miért? Szerintem ők a bűnösek (tesznek érte) benne. Én általában napi 10 órát gépezek és netezek. Most egy éves a gépem, az égvilágon semmi gond, eszembe nem jutna, hogy újra rakassam. Az ezelőtti gépem 22 hónapot bírt, de csak azért annyit, mert a mostanira beújítottam. És akkor még teljesen kezdő voltam. Mindent csinálok a gépen, mindenfelé járok a neten! De kiváló vírusirtóval, stb. :)

  • gabaly

    tag

    válasz Kiskutya #3808 üzenetére

    F-Secure Client Security, full verzió. 4.1.......

    Több fórumon járok évek óta, tanulás végett. Szinte senki nem szól róla semmit. Illetve: fogja a gépet. Én nem szoktam kormolni: mondjuk egy 4 órás netezés közben kb 2 szer 4-6 percig "szétnéz", közben igen, észre lehet venni a gépen. (közvetlen bootoláskor is kb 2 percet) DE lehet tőle netezni! Aztán van ütemezett víruskeresés és azt az ember úgy állítja be, amikor gondolja, hogy vacsorázik vagy nem csinál fontosabb dolgot, mert netezni lehet tőle, de kb 50-60 percig valóban kéri az erőt. De ha fontos dolgod van. az utolsó percben is átállíthatod az ütemezést egy másik órára. És nálam ez csak heti 3 napra van belőve, de lehetne egy napra is.

    Olykor olykor kéne csinálni a gépen teljeskörű vizsgálatot is, de én már közel egy éve nem tettem. Az hosszabb és soha nincs gondom.....még a gyanú árnyéka sem merül, hogy vírust kapok a Secure mellett. MINDENHOVA járok a neten! És soha nem kiabál, csendben, háttérben végzi a dolgát. Persze nem én, a szerelőm állította be.....habár már én is kitanultam. :)
    Cserébe mert kissé (vagy valaki úgy érzi nagyon) amiért fogja a gépet: nem kell összetörnöd magad, hogy miután kitaláltál egy megfelelő? vírusirtót, ahhoz találj egy megfelelő tűzfalat, amely kompatilibis, nem akad össze, nem jajgat állandóan, nem tesz keresztbe a gépeden, stb.
    Ahogyan én olvasom a fórumokban, ez nagyon nehéz! Ritkán futtatom a Spybotot, ritkábban a W.Defendert, takarítok az Advanced wcarral és a CCleanarrel és semmi gond a géppel. Ha ez valakinek nem éri meg, hogy kissé fogja a gépet, akkor lehet keresgélni a progikat.

    A híres Nod-ot 50 % szereti, 50 % utálja. Én utóbbiak közt vagyok, kb 4 éve nekem is volt fenn, nem kéne. Az Avast ingyenes, de ahhoz is kell tűzfal, az ingyenes általában angol ny-vű, és a legtöbb beállításához profinak kell lenni, mert másként hajítófát sem ér. Több barátomnak van fenn, de magában nem elég. Sőt, egy két barátnál akik kezdőbbek mint én :U én is Avastot raktam nekik. Mert qrva nehéz megfelelőt találni!

    Tudtommal környezetemben 4-en használják gond ott sem egy szálse, asszem ez megfelelő referencia.
    Csak azért írtam le ezt az egész tirádát mert mint írtam, sehol nincs szó a F-Securéról! És ez nekem qrvára furcsa. :U :K

  • gabaly

    tag

    válasz Kiskutya #3818 üzenetére

    Visszaolvastam a 3150-ig. Tovább nem "rágódom". Két esetben érintőlegesen leírják, hogy F-secure. Ennyi És egy tesztet emlegetnek (én is láttam már több tesztet, engem ezek nem hathak meg) ahogy minden fórumon, hogy nemtom milyen v.írtók lenyomták többek között ezt is.....több éves tapasztalat többőnktől, kell ennél több? Hogy több éve nálunk nem kellett vírus miatt telepíteni? És látom, a többivel mennyi gond van! És állandóan cserélgetik. Nah, mindegy....és állandóan "újrahúzzák a vasat"..... :)

    És te miért cserélted le? És miért jobb szerinted egy különálló pl spayware irtó, ha egyszer ez jó volt nálad is és ebben MINDEN van? Soha nem fog semmit a Spybotom! A Nodnál meg jobban tettem, ha 3 naponta ezt is futtattam, mert másként gond volt.

    Lehet, hogy elfogult vagyok a securéval de sok éven át bizonyított....

  • gabaly

    tag

    válasz Kiskutya #3820 üzenetére

    Bocsi, a beírásom óta eltűntem azért nem válaszoltam. Hűlyeséget írtam, nekem is az van fenn (most már, de előtte se az amit írtam, hanem asszem 7.05) amit te írtál. Minő véletlen, a bootolási idő fél perccel javult..... :K

  • gabaly

    tag

    válasz blattida #3822 üzenetére

    Igazad van de azért ugye az csak pozitív jelzés, hogy semmi gond a gépemmel? Mert ha xarakodna valami vagy lassúlna, vagy bármi jelét adná, hogy rendellenesség van, rögtön utána néznék....egyébként a napokban fogott a Spybot, legalábbis ezt jelezte: C: Pr.files /Spybot-Search Destroy /Includes/Troyans C.si. :K

  • gabaly

    tag

    válasz Vigneau #4005 üzenetére

    Nekem 2 napja szedte le a szerelőm, valamelyik elemet direkt utoljára hagyva és közben imádkozva, hogy csak ne akadékoskodjon. Asszem a Kémprogram és vírusirtót hagyta utoljára. Neki sikerült. :)

  • gabaly

    tag

    válasz Vigneau #4005 üzenetére

    Ja és a Vezérlőpultban a Programok te-törl-ben szedte le.

  • gabaly

    tag

    válasz zed01 #4159 üzenetére

    Szia. Én cáfolom, hogy Windows alatt sok gond lenne a vírusokkal. Már ami engem illet. Tudod visszább nemrég már megbeszéltük veled, hogy mit használok. Az előbbi gépem 22 hónapig nem kapott vírust, utána új gépem lett, ami már 14. hónapos, minden vírus -gond nélkül. Hangsúlyozom: mindenhova járok a neten, mert ezzel a progival sehol nem kell félni! (én is tudom, hogy nincs 100%-os védelem....)

    Csomó fórumokon olvasom, hogy állandóan "újrarángatják a vasat" többek között vírusok miatt, én ilyet nem ismerek. Ne, hogy azt hidd, még profi sem vagyok, inkább szám.gép-net imádó/műkedvelő. És hozzá idősödő fószer. :R ;] :)

    Igaz, soha sem nyitok meg gyanús emileket, stb, stb. Azért annyira vigyázok amennyire tanácsos.
    A már jellemzett vírusirtó-mindenes progim be van lőve heti háromszori ütemezett ví.keresésre, a W.defendert akkor futtatom amikor hanglézik, hogy vele miért nem akarok foglalkozni :U , Spybot-t kb 2-3 hete futtatom, pucolok Ccleanerrel és Advanced V.C-al hetente (fordított sorrendbe) és nem szokott bajom lenni. Kopp, koopppp! :DDD Ja, néha töredezettségmentesítek vagy a sajáttal, vagy az IObit-al.

    De nekem is kialakult már az olvasottakból olyan véleményem, miket nem használnék....Először is az (50-50%) agyon dicsért Nod nekem nem kéne, az Avast több ismerőseimnek van fenn, de ha az ember jót akar, amellé még sok minden kell....és újabban egy virtuális barátnál nagyon bejön az AVG, annyira dicséri mint én az enyémet, lehet, hogy ki is próbálnám ha szükségem lenne rá.

    És van egy csomó vírusirtó, amit meg sem próbálnék. Éppen csak a fórumokban kell végig olvasni ezeket a topikokat, hogy lássa az ember, mennyien megégnek egy-egy jónak mondottal. Hogy a tesztek mennyire komolyak nem tudom, pl az én progim sem szerepel soha az élen. Mégis 36 hónap vírusmentesség magáért beszél.
    Üdv. Imre

  • gabaly

    tag

    válasz zed01 #4171 üzenetére

    Ha azt írtam volna, hogy nem jelzett a vírusirtóm 36 h. alatt, visszaszívom. Ez ugye beállítás kérdése. Mostanában gond volt a netemmel ezért a D.webes ügyelet a hibabejelentésem után egy hónapon át többször is próbálták a hiba okát kideríteni, és a nekik nyitvahagyott átjárókon bejöhettek a gépemre. A F-Secure természetesen mindengyes alkalommal jelezte a "betörési kisérletet".
    Most is állítom: az F-Secure az általam legbitonságosabbnak tartott vírusirtó, aminek ráadásul mindene van, ugye nem kell xarakodni külön tűzfallal sem, amit nagyon nehéz összepárosítani egy gépen, stb. És nem csak nekem nem kellett vírusok miatt újra telepíteni, hanem még min. másik három főnek sem, évek óta ők is ezt használják. És mindíg úgy hittem a Secure miatt bootol a gépem kb 2 percig, aztán mivel most ki lett szedve a gépemből a TP-linkes D.webws kártya és a netem egy "bridge"-en át műxik, egy perccel hamarább bootol a gép.
    Tudom mindenki a saját vírusirtójával elfogult lehet, hogy én is de ez több éves tapasztalat. Igen fizetős, de nagyon megéri amikor nincs gondom a szemetekkel.

    És szoktam ellenőrzés képpen más v.irtót is futtatni, nagy néha. Egyszer sem találnak semmit. Biztosan -ebben- szerencsém is van, legyen másnak is.

    Üdv. Imre

    Ui: :D Semmi szín alatt nem állnék át Linux-ra. Mivel semmi bajom a Windowssal. :R

  • gabaly

    tag

    Sziasztok.
    Régebben már írtam, megismétlem: legjobb vírusirtó az F-Secure. Igaz, fizetős. Az is igaz, mindenki esküszik valamelyik progira. Figyelemmel kisérem ezt a topikot, mióta rátaláltam erre a fórumra. Volt Avast imádat és letűnés, a Nod-ot változatlanul 50% díjazza, 50 utálja. Ha igaz lenne a Nod imádók véleménye (tudni kell konfigolni) akkor bizony a másik 50% buta hozzá? Ugye nem? És még volt több v.irtó dicséret és pár nap múlva a tulaj telepített.

    Én azt sem egészen értem, hogy ésszel kell Internetezni akkor nem lesz baj. És ezt sokan olyan éllel írják, mintha másik-sokan hülyék lennének. Az fel sem merül, hogy mindenki volt kezdő, hogy mostanára már nagyon sok idős és műkedvelő (százezrek? milliók?) is netezik, nem csak vér profik.
    Ez mit takar, hogy ésszel netezz, mikor millió és millió vírus, kém-robot stb kóvályog a neten? Amit én csinálok: nem nyitok meg gyanús és mivel csak magyarul tudok, angol e-mailokban semmilyen linket. Nem nyitok meg és nem küldök tovább semmilyen lánclevelet és semmilyen rákos a gyerekem, küldd tovább 10 barátodnak levelet. Ha barát hülyeséget küld, ami bűzlik, szívfájdalom nélkül kivágom. Ezeken kívül mire is kell még vigyázni és ésszel netezni? Nem kell menni sex oldalakra? Hát, én arra is járok. Mióta netezek. Nem járok viszont egyetlen warez oldalra sem. Valamikor megkértek, hogy töltsek onnan valamit le. Abban a szúrásban vírust kaptam, de a legjobb vírusirtó, az F-Secure rögtön elfogta.

    Négyéves Internetezés alatt még nem volt vírus miatt telepítésem, pedig szinte minden hova járok! Miért is van nekem Internet? Hogy megnyissam nagy óvatosan a startlapot és olvasgassam? Szóval én járok szinte minden felé.

    Igen, tudom, a Secure fogja a gépet! Igaz ugyan, hogy észrevehetően csak ütemezett víruskereséskor, de akkor is elterjesztették, hogy fogja. Mostanában már erődítmények vannak, szerintem azoknak meg se kottyan. Én nem cserélném le. Mindene van! Nem kell összelőni valami tűzfallal stb, de azért én is tartok egy Spybotot és takarító eszközöket.

    Természetesen, mivel innen intézem bankügyeimet stb, még mással is át szoktam nézni a gépem. De hiába, nézhetem én bármivel, a Secure mindent visz! :)

    Így aztán én soha nem nézegetem a vírusirtó teszteket, nem is érdekelnek, szerintem attól többet ér a tapasztalat, ha valakinek évek óta remekül teljesít egy vír.irtó progi inkább hallgatok arra.
    A kérdésre válaszolva: legjobb vírusirtó a F-Secure! Nincs dógom a vírusokkal! :C

  • gabaly

    tag

    válasz Szellem. #7565 üzenetére

    Ne haragudj mersz te egyáltalán netezni?! Vagy felmész netre és amerre jársz állandóan arra összpontosítol, hogy jajj, erre sem nyomok, erre sem meg.....és magadban hatszor meggondolod, hogy el menj-e 1-1 ajánlott linkre, pedig érdekelne. Vagy hogy is vigyázol?

    Szerintem jó védelem és nyugodtan netezem. Úgy számolom, hogy kb 2005 január óta van ******** F-Secu és soha nem kell harcolnom vírussal. kopp, kopp

    De amit itt és egyéb fórumokon hangoztatnak egyesek, hogy ésszel netezz, azt hiszem nem betartható teljesen, vagy akkor minek a net?!

    Mit is NEM csinálok én? Mivel nem tudok englisül, egyetlen levelet nem nyitok meg a levelezőmben ami úgy íródott. Természetesen ebből adódik, hogy ilyen, vagy bármilyen gyanús mellékletet még baráttól sem töltök gépre, azonnal kivágom.

    De! Különböző progikat le kell valahonnan töltenem! És nem lehet mindent pl a Honosítóról. Kisvideókat, zenéket stb én is töltök, igaz csak módjával, de lássuk be, ezekkel is bármikor kaphatnék vírust. De már közel 4 éve nem kaptam!

    És én töltöttem már csúnya filmeket is igaz ritkán de járok "olyan" oldalakon is. (sokan piszkosul tagadják!) hihi

    De, hogy a profik állandóan azt hangoztatják, hogy ésszel netezz, megint mások meg ki is írják, hogy hülyék, nem hozzáértők , lúzerek mennek vírusos oldalakra stb, ez már unalmas.
    Én nem vagyok profi nem is leszek, olyan idősödő fószer vagyok aki szeretne mindent megnézni, mindenben benne lenni. Még, hogy ésszel netezz?! Ne is legyen neted, akkor nem lehet baj!- ajánlhatnák egyesek másoknak. :C

    Erre ügyelj legközelebb:

    amit tiltunk fórumunkban:

    minden olyan hozzászólást, amely kimeríti a "Wareztevékenység" fogalmát, vagyis a szerzői és szomszédos jogok (vagy általában a hatályos magyar jogszabályok) által védett bárminemű szoftver/adat/hanganyag/filmanyag/stb. jogosulatlan
    használatát elősegíti (pl. regisztrációs szám, crack megosztása, linkelés ezeket tartalmazó weblapokra);
    használatára buzdít;
    illetve segítséget kér ezek beszerzésében, használatában.

    [ Módosította: Foglalt név ]

  • gabaly

    tag

    Most pl ezzel az angolul írt levéllel mit csináljak?! :DD :DD :DD

    "Hello,

    Neked van egy vagy több óvatos -ból Apátság Értesítés Szolgálat.

    Bejelentkezés Apátság számlád

    Biztonságos Megtakarításaid Apátsággal

    Apátság Nemzeti plc. Része a Santander Csoportnak.
    Yvonne Kovács
    Egyesült Királyság "

    Természetesen van hozzá egy csinos kis link is. Hááát, nem kattanok! Így tudok vigyázni. Legalább is a levelezőmben. De a neten?

  • gabaly

    tag

    válasz bandi210 #7577 üzenetére

    Köszönöm a tanácsod, de azt is használom már rég óta! :)

  • gabaly

    tag

    Sziasztok.

    Nem tudom máshol fel tenni a kérdésem egyszerűen sehol nem olvasok a lentebbiről:

    1-2 nap múltán Linuxos leszek. Ubuntu. Kérdésem kell-e és ha igen milyen vírusvédelem ajánlott. Az már biztató, hogy erre sehol nem látok információt. :) Azért gondolom, valami csak kell?
    Válaszotokat köszönöm. Üdv Imre.

  • gabaly

    tag

    válasz holodp #8421 üzenetére

    Naná, hogy frissíti magát. Naponta, ahogy kell. Nálam és barátaimnál 4 év körüli használat után soha vírus probléma nem volt!

    Igen, fogja a gépet, de túlzottan észrevehetően csak ütemezett víruskereséskor. Az nálam 1.5 óra volt, addig mást csináltam. (persze nem ADSL-m van) És heti 2-3 alkalmat ki lehet bírni. Addig eszel, vagy sétálsz. :)

    Most Ubis lettem 5 hete, így elváltak útjaink. Hatalmasan most sem gyorsabb ahhoz képest a gépem, tehát nekem megfelelő, azt az ütemezett keresést meg ki lehetett bírni, mert megérte, soha nem kellett trojánokra vadásznom, netán vasat újra húzni vírus miatt. Látom, mennyit harcolnak itt. :)

  • gabaly

    tag

    válasz Füleske #11595 üzenetére

    "ellenben a Spybot gyenge."

    Füleske tudod mit beszélsz?!

    Vagy amióta Linuxos lettem (november) elrontották a Spybotot? 4-5 évig használtuk baráti kör, ezek szerint nem tudtunk róla, hogy egy gyenge progit favorizálunk?

    Plag kérhetnénk véleményt? :)
    Köszi.

  • gabaly

    tag

    válasz Csakénvagyok #11590 üzenetére

    Amit említesz (f-s) mi hárman 4 évig használtuk nagy nagy megelégedéssel. Sosem okozott csalódást. :) (azért nem kell már, mert: Lina)

  • gabaly

    tag

    válasz Szellem. #11607 üzenetére

    Igen 40-50 percig kellett bámulni évekig vagy kerülni egyet a hűtő környékén közben, de novemberig az utolsó hónapon már 15 perc volt egy futtatás. Az már elég jó, gondolom én. :)

Aktív témák

Hirdetés