Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tobias88888

    őstag

    válasz WasabiTrsr #6796 üzenetére

    Inkább 2.0-ás motorral ajánlott, az elvileg megbízhatóbb (plusz nyomatékban a 120L 4000ig ugyan az mint a 165L). Az új mazda már nem rozsdásodik jobban mint bármi más.

    Nekem egy 2017es 2.0-a van augusztus óta 150e km. Féket teljesen cserélni kellett, mert kint állt 6 hónapot a kereskedésben, de ezen kívül semmi azóta se. Aksi feltöltött és az I-Stop is egyből ment. Pályán amúgy 130-140nél 7.0 körül eszik, nem a legjobb.

    Ismertebb problémák:
    - Tükör meg tud halni, főleg ha kocsimosás után nyitod csukod
    - Váltó olajat elvileg 240e km után kellene cserélni, valójában érdemesebb ezt felezni a fórum alapján, mert sokkal jobb lesz a váltás (nálam is 1-2 néha akad)
    - Kulcsnélküli nyitás katasztrófa
    - HUD hajlamos repedni, de a kép nem megy el csak nem érzékeli az érintést (amit közlekedve nem használ az ember amúgy sem)
    - Festés kifejezetten utálja a savat, jobban mint más kocsiknál
    - Bose hangszórókat szídják (max rádiót hallgatok, nekem mindegy)

    Alap felszereltséget itt éred el (másold le mert majd törlöm): [link]
    "Ezekben van tavolsagkoveto tempomat?" - Revolution Top-ban van csak, sima van a többiben (kivéve emotion)

    Az hogy milyen felszereltségű a kocsi, azt már nehezebb megállapítani. Sok volt a kérhető extra, így kb minden második kiírás rossz. Láttam már Revolution-t Challenge-ként feltéve, de most is van fent két "revolution top" ami max attraction. Szóval:
    - Ha a műszerfalon középen fordulatszámmérő van (+ persze head-up display) -> Revolution, Revolution Top
    - Ha a műszerfalon középen sebességmérő van -> Emotion, Challenge, Attraction
    - Fényszóró állító tekerő bal oldalt -> Halogén -> Emotion, Challenge
    - Ülésfűtés gomb középen -> Attraction, Revolution, Revolution Top (bár kérhető extra)
    - Nincs Head Unit -> Emotion

    Revolution Top-ot a Revolution-tól nem tudom hogy különbözteted meg a hirdetésben (bőr kárpit kérhető extra, az nem segít).

    Tolatókamerát, Android Auto / Carplay-t pár ezer forintból bele lehet amúgy tenni 1-1 óra alatt, ha van Head Unit. Visszakeresve találsz linkeket is. Emotion-t semmiképpen nem vennék ez miatt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák