- Három játékprofillal készült az új Arc meghajtó
- Befutottak a beágyazott rendszerekbe szánt, tempós Ryzenek
- Mi történik a szemeddel, ha napi 8 órát monitort nézel? | Orvos válaszol
- A Synology visszatáncolt a saját márkás HDD-k megkövetelésének kapcsán
- 350 Hz-es IPS kijelzővel gyarapodott a Samsung portfóliója
- Másodszor is nekifut az AI PC-k meghódításának a Qualcomm
- A Synology visszatáncolt a saját márkás HDD-k megkövetelésének kapcsán
- Philips LCD és LED TV-k
- Már nem tudni, hogy mikor kerülhetnek piacra a DGX Spark gépek
- Melyik tápegységet vegyem?
- Milyen egeret válasszak?
- Milyen videókártyát?
- A karmos/ujjbegyes fogásokkal nyomulók örömére megjött az Arye szénszálas egere
- 3D nyomtatás
- Vezetékes FEJhallgatók
- Geri Bátyó: Agglegénykonyha 7 – Még egy megosztó – de gyors – étel: resztelt máj
- Geri Bátyó: Agglegénykonyha 8 – Ami félresikerül, még nem biztos, hogy rossz is
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
-
PROHARDVER!
A Linux Mint bemutatása
Új hozzászólás Aktív témák
-
Frawly
veterán
válasz
ubyegon2 #13260 üzenetére
Hát, az M4700 elég régi, 7+ workstation laptop. Az a K1000 vagy K2000-es Quadro nem valami erős, Intel IGP-knél kicsit erősebb, Ryzen Vega IGP-knél kicsit gyengébb. A K1000 kicsivel a GTX8800 alatt van, a K2000 majdnem GTX260 szintje.
Maga a gép nem sok előrelépés lesz neked a HP után. Ha 4 magos i7-es, akkor talán, de akkor is max. tömörítéseknél, médiakonvertálásnál, forráskód forgatásánál (amit nem csinálsz). Meg talán nem lesz benne SATA2 limit. De átlag felhasználásnál nem fogsz gyorsulást tapasztalni egy i5-3xxxM vagy i7-3xxxM-hez képest.
A GPU viszont előrelépés lehet ahhoz a HD4000-hez képest, amihez szokva vagy. Egyrészt támogatja a releváns grafikus API-kat, másrészt újabb codeceket tud kódolni annál. Némi játékra is jobb azért annál, de olyan nagy ultramodern gamingre nem számíts, hogy Cyberpunk meg ilyesmi, mert azt a szintet nem üti meg, esetleg GTA4-5 eldöcöghet rajta, Bioshock, CS:GO, Overwatch, grafikailag levett Fortnite, ilyesmi.
A leírásodból én azt hittem, hogy asztali workstation, mert azokat lehet általában asztali GPU-val (igaz csak alacsony profilú) és asztali procival turbózni.
A Quadro K1000-hez és K2000-hez jó a legújabb NV driver ág. ami most Minten nvidia-driver-460 csomag, az Eszközkezelő, zárt driverek résznél is felteheted, meg a terminálban sudo apt install-lal. Nagyon sok nyűg nincs vele, csak egy újraindítást igényel, más csomagot se kell hozzá telepíteni, mert ez behúz mindent függőségnek, ami kellhet hozzá. Ami trükkös lehet, hogy ha először indul rajta grafikus felület, akkor lehet első körben kernelparaméterrel tiltani kell a KMS drivert, de csak a driver telepítése utáni újraindításig.
Ami még jobb lehet, az a kijelző, ha jobb fajta van benne. Workstationöknél jellemzőbb az FullHD IPS, mint az üzleti notikban lévő HD TN.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux Mint-et használó kezdők és haladók valamint a még csak azzal ismerkedők számára.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját! -> [link]
- Másodszor is nekifut az AI PC-k meghódításának a Qualcomm
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- A Synology visszatáncolt a saját márkás HDD-k megkövetelésének kapcsán
- Philips LCD és LED TV-k
- OneOdio Focus A6 – Bluetooth 6-ot olcsón
- Elszipkázza az olvasókat a nagyobb weboldalaktól az AI
- Nagyon apró félokos a HMD új mobilja
- Már nem tudni, hogy mikor kerülhetnek piacra a DGX Spark gépek
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- BestBuy topik
- További aktív témák...
- HIBÁTLAN iPhone 15 Pro 128GB Natural -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3501, 90% Akkumulátor
- HIBÁTLAN iPhone 12 Pro Max 256GB Gold -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3106, 100% Akkumulátor
- Amazon Kindle 10th Generation ébresztős tok
- Kezdő Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! I5 7500 / GTX 1050Ti / 16GB DDR4 / 128SSD+1TB HDD
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest