Hirdetés
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Hisense LCD és LED TV-k
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Melyik tápegységet vegyem?
- Bebizonyította az NVIDIA, hogy készülnek még gyorsabb GeForce-ok
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Vezeték nélküli fejhallgatók
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
-
PROHARDVER!
A Linux Mint bemutatása
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
Necronom
#10493
üzenetére
A Mint kicsit túl felhasználóbarát lett, ezért a Fájlkezelőre viszed az egeret, csak annyit ír ki, hogy Fájlok, pedig a fájlkezelő neve a Nemo, de ha a nagyon kezdő keresné a szövegszerkesztőt, tuti nem találná meg Xed néven a Menü-ben, viszont Szövegszerkesztő néven megtalálja.

Amíg csak használja valaki a rendszert, ez így jó is, ha meg szerkeszteni kell valami rendszerfájlt, feltételezi a készítő, hogy azt az alapok elsajátítása fogja megelőzni.xed admin:/// - nem tudom ezzel mi van, még ma használtam először Mint 19.1-en, de a legújabb leírás is ezt a szerkesztési módot ajánlja. Végül is a nano-s módszer meg általánosabb, nincs vele olyan gond, ami régebben volta grafikus sudo /home-on kívüli fájlokkal kapcsolatban.
De amugy en miert nem vagyok a sajat rendszerem adminja?
Röviden: ez nem Windows.

A Mint-nél kicsit ez is könnyített formában valósul meg, de alapból mondjuk feltelepítesz egy Debian-t, megadod a rendszergazda jelszavát és megadod a felhasználói jelszavadat is külön. Ez így jó, képzeld el, hogy egy desktop van a családban és a gyerekeknek csinálsz külön hozzáférést. Bejelentkezik az egyik gyerek és jól összekutyulja a rendszert - Windowsnál, de nem itt! Az ő saját loginjával csak a saját külön /home mappáját tudja összekutyulni, a többiekét nem.
Nem emiatt ilyen a rendszer, de desktop rendszeren is jó, hogy ez így van.

A rendszer fontos részeit senki nem variálhatja, szerkesztheti, csak aki rendelkezik a root loginnal.
Amúgy érdemes átfutnod a magyar nyelvű Kézikönyvet, mélg csak 18-ra van meg, de lényegi változások úgysem történtek, ami a Kézikönyv tartalmát érintené.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux Mint-et használó kezdők és haladók valamint a még csak azzal ismerkedők számára.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját! -> [link]
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Telekom mobilszolgáltatások
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Soundcore Sleep A30 - a hosszú házasság titka
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- NIOH 3
- Napelem
- Nintendo Switch
- Honda topik
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- További aktív témák...
- Game Pass Ultimate előfizetések 1 - 36 hónapig azonnali kézbesítéssel a LEGOLCSÓBBAN! AKCIÓ!
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- LicencAruhaz.hu OLCSÓ, LEGÁLIS SZOFTVEREK AZONNAL - Windows - Office - Win Server - ÖRÖK GARANCIÁVAL
- Dell Latitude 5430 14" Touchscreen i5-1235U 16GB 512GB 1 év garancia
- MacBook, Apple M1 / M2 kompatibilis dokkolók, DisplayLink 4K, USB-C, Type-C
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RX 9060XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- MacBook Pro 16" M1 16GB RAM 27%-os áfás számla (0231)
- GYÖNYÖRŰ iPhone 11 64GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4325, 100% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

Rowon

