Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doc

    nagyúr

    válasz Lolek #523 üzenetére

    ezt hogy érted? az ablakkezelők (pl. kde, gnome, stb) többnyire tudnak magyarul, az elterjedtebb programok (pl. firefox, openoffice) szintén, ez disztibtől függtelen

    esetleg a telepítő az, ami nem biztos hogy tud magyarul, de egy install talán jobb és egyértelműbb is angolul, mint azon agyalni, vajon az elcseszett magyar fordítás mi lehetett eredetileg angolban :DD

    [Szerkesztve]

  • Amper

    tag

    válasz Lolek #2402 üzenetére

    Ha nem csak játszadozni akarsz vele, akkor én a debian-t ajánlanám, mivel az az alapja sok közkedvelt disztribúciónak is. Javaslom, hogy csak az alap rendszert telepítsd fel először, utána pedig csak azokat a programokat, amelyekkel ismerkedni szeretnél. Elsőként szükséged lesz egy jó fájlkezelő programra, meg szövegszerkesztőre pl.:''mc''. Remélem nem sértek meg senkit azzal, hogy nem a ''vi''-t ajánlom.
    Mellé egy másik partícióra egyéb célokból és kikapcsolódásként egy ubuntut vagy uhu-t lehetne telepíteni. Ezek alapja is debian.
    Tűzfal tekintetében az iptables rejtelmeibe kell beleásnod magad. Az tud mindent.
    Sok sikert hozzá!
    ;)

    - Panasonic FZ30 - Debian ETCH -

  • dr_strange

    senior tag

    válasz Lolek #2402 üzenetére

    Attól függ, mit jelent a ''meg szeretném tanulni''. Ha olyan típus vagy, aki _nem_ kezdi el a linux anyukáját szidni az első felmerülő problémánál (legyen az a felhasználó, a program vagy a disztribúció hibája), hajlandó egy folyamat megtanulásához, egy probléma megoldásához dokumentációt olvasni, fórumokat bújni, kísérletezni, akkor ajánlható a gentoo, a debian, a slackware is akár.
    Ha a ''meg akarom tanulni'' annyit jelent, hogy ''nagyjából tisztában akarok vele lenni annyira, hogy meg tudjam vele nézni a filmjeimet meg netezzek'', akkor inkább ubuntu, fedora, simlpy mepis, pclinuxos stb.

    Nota bene: NEM állítom, hogy a második pontban említett disztrókkal nem lehet ugyanúgy elmélyedni a linux legmélyebb lelkivilágában, mint az elsőben felsoroltakkal. Csak esetleg hamarabb remélhető velük korai sikerélmény. Vagy nem. Én pl a gentoot elsőre tettem fel annak idején, pusztán azzal, hogy pontosan követtem a telepítési leírást. Valószínűleg csak szerencsém volt, nem volt semmi egzotikus hardver a gépemben stb., de akkor is.

    JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

Új hozzászólás Aktív témák