Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cigam

    félisten

    LOGOUT blog (1)

    válasz etejedu #73444 üzenetére

    Jó, induljunk neki még1x:
    Azért itt tettem fel a kérdésemet elsősorban, mert nem frissít semmit a gép.
    Ez pontosan mit jelent, miből következik?

    Kaptam a cégtől egy Dell Latitude e6430 laptopot. Ubuntu Linux van telepítve 16.04 LTS
    Sajnos jelszóval védett így csak vendég módban tudok bejelentkezni.

    Vendég fiókkal nem is fog engedni semmilyen módosítást a rendszeren. Például a frissítés is ilyen. Azért még az elején jó lenne tisztázni, hogy a cég a te munkavégzésedhez adta, ezért van csak vendég/user fiókod rajt, vagy leselejtezte és átadta neked a tulajdonjogot?
    Ha a gép a te tulajdonod, akkor készíts egy telepítő pendrive-ot az aktuális verzióról (pl. egy működő Windows-os gépen a Rufus-al kiírod a 20.04 lts verzió iso fájlját egy pendrive-ra)
    Erről a pendrive-ról indítva a gépet, kiderül mennyire szereti annak a HW-eit. Ha minden klappol, jöhet a telepítés, amin te leszel a rendszergazda, te hozod létre a felhasználókat, és használatba veheted.

    A firefox crash-t én sem értem mert az alap böngészőből inditottam a telepítést/eket!
    Egyrészt a Windows-os programokat nem fogja futtatni (Install.exe), másrészt mint írtam a vendég az vendég, nem tud telepíteni semmit, mert nincs hozzá joga. A crash is részletezni kellene, mert így csak a fantáziánkra van bízva mit tettél és annak mi lett a következménye. Tehát kicsit konkrétabban: Mire kattintottál, mi történt, mit üzent?

    [ Szerkesztve ]

    Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

  • lev258

    veterán

    válasz etejedu #73444 üzenetére

    Ha tényleg idővel szeretnéd kipróbálni, akkor nyugodtan formázd a jelenlegit. Más által felrakott, jelszóval védett rendszerrel ne akarj barátkozni. Kezdd inkább magad az elejétől az ismerkedést.
    "csak egy külső telepítés segíthet"
    Belső telepítés csak Windows verziók között lehetséges.

    [ Szerkesztve ]

    Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

  • májkimiki

    őstag

    válasz etejedu #73444 üzenetére

    Ha céges gépként azt csinálsz vele amit akarsz. Daten backup és 20.04 LTS install. Vagy ami épp szimpatikus. Dual boot esetén a Windows alatt zsugorítsál előbb az ntfs partícióból a Linuxnak helyet.
    Telepítő média indítása: Win10 login képernyő>Shift+Restart>Eszköz használata>kiválasztod a telepítő médiát.
    Ubi installban>Valami más opció>A Win10 efi partícióját csatolod formázás nélkűl /boot/efi-nek>a felszabadított helyet meg /-nek ext4-el csatolod.

Új hozzászólás Aktív témák