Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vladi

    nagyúr

    válasz CPT.Pirk #6647 üzenetére

    ahajaértem

    Próbáld akkor csak beállítani, meg megnézni, hogy látja -e a puszta telepítés.
    Ha a biosban kikapcsolod az alaplapit, attól még a Linux vígan használja. :D

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • VaZso

    senior tag

    válasz CPT.Pirk #6647 üzenetére

    Én 64-bites Mandriva alá az Adobe oldaláról szedtem le flash playert (talán itt, de szerintem ez a link nem hosszúéletű). Viszont sajna csak 32-bites van nekik, no meg a tízes múltkor nem ment, amikor próbáltam, csak a kilences.

    -------------------------------

    Felmerült bennem, hogy lassacskán elgondolkozom egy szervergép elhelyezésén. A biztonsági beállításoknak ugyan még rendesen utána kell néznem, de némi kérdésem azért volna a domain rendszerekkel kapcsolatban.

    Ahogy nézem, a névfeloldás működése miatt mindenképpen olyan szolgáltatót kell keressek, ami az ehhez szükséges szervereket biztosítja.
    Tehát domain "karbantartás" + névszerverek.

    Helyi hálón próbálkoztam apache2-vel, létrehoztam "virtual server"-eket "aldomainként".
    Ezek meg is jelennek rendesen, de ha én ezt egy Internetes szerverként be szeretném tenni valahova, milyen beállításokat kell még eszközölnöm?

    Tehát
    - regisztrált fődomain alá aldomaineket a névszerveren is be kell állítani, vagy az összes fődomainhez kapcsolódó kérés eljut a gépre és elég az apache-et konfigurálni?
    tehát pl. szeretném a www.domainem.hu, az info.domainem.hu és a proba.domainem.hu címet használni. Apache-en kívül mire kell még ügyeljek (ha jól sejtem, ezeket a szolgáltatóm névszervere hivatott feloldani)?
    - mit tartanak ezek a cégek karban a névszervereken kívül (ill. a domain költségét leszámítva)?
    - esetleg ismer valaki korrekt céget a domain és névszerverek kezelésére?
    - esetleg szerver elhelyezéshez korrekt (és viszonylag szolíd árú) helyet?

    Előre is köszi a válaszokat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák