Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz ALFA #52030 üzenetére

    Nem ellentmondóak, csak máshogy fogalmaztuk meg őket. Valójában egy kivétellel mindannyian ugyanazt írtuk, a LAMP komponenseit tedd fel külön-külön a tárolóból. A kivétel Sonja írása, ő tényleg egy olyan telepítőt javasolt, amit te kerestél eredetileg, de én ezt csak akkor tenném fel, ha már semmilyen más módszer nem vezet eredményre.

    Mint már írtam neked abban a hosszú összefoglalóban, először mindig csomagkezelőből telepíts csomagokat, azaz a hivatalos tárolóból. Ilyen külső telepítős cuccot csak akkor, ha valami nem található meg a tárolókban. A tárolóban lévő csomagok az adott disztróhoz valók, arra vannak tesztelve (nem gányoltak, nem okoznak galibát, megbízhatóak). Az ilyen egyéb külső telepítős cucc meg vagy megy, vagy nem. Mondom, a Linux nem Windows, hogy ilyen telepítőket tölts le hozzá. Ha Linuxozol, akkor az összes ilyen windowsos mentalitást el kell hagynod, és a gondolkodásmódodon, teljes hozzáállásodon kell változtatnod. El kell fogadnod, hogy a dolgok nem úgy működnek, ahogy Windows alatt, és nem gondolkodhatsz úgy, nem oldhatod meg úgy a problémákat, ahogy előtte. Ez eleinte szívás, nehéznek tűnik, de meg lehet szokni.

    A LAMP eleve már egy túlhajtogatott és elavult hülyeség. Eredetileg Linux, Apache, MySQL, PHP rövidítése volt. Mára ez már elvesztette ezt a konkrétságát, ugyanis erre a feladatra nem csak az Apache webszerver jó, a MySQL-nek inkább a klónjai terjednek (MariaDB pl.), de jó akármelyik SQL alapú adatbázis-kezelő, adatbázisszerver helyette. Az L és a P által rövidített dolgok fixek (Linux és PHP). Igazából már az L sem, mert mióta van más OS-ekre is (WIndowsra a WAMP, meg itt ez az XAMP). A LAMP nem egy program, hanem programcsomag, valahogy úgy látom, hogy nem tudod megemészteni. Gondolom az zavar meg, hogy Windowsra egységes WAMP telepítő van, mert ott úgy is telepítőzni kell, de igazából Windowson is lehet összetevőnként telepíteni, de akkor a konfigurációs fájlokat neked kell szerkesztened, hogy az elemek együttműködjenek, míg egységes telepítőnél kulcsrakész megoldást kapsz egyben. Sokan azért ragaszkodnak így egyben a LAMP-hoz (kezdő webfejlesztők), mert sok könyv, leírás foglalkozik vele, és ezek az írások feltételezik, hogy Linuxon használsz Apache webszervert PHP-vel, és MySQL-lel, de kicsi módosítással működnek akkor is, ha nem ezeket használod. Főleg a konfigurálásban lesz eltérés.

Új hozzászólás Aktív témák