Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vladi

    nagyúr

    válasz Vladi #30585 üzenetére

    Egyébként elrepóban van tp_smapi csomag, de csak 6-osig. Lehet, hogy később lesz 7-esre is.

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Tim82

    nagyúr

    válasz Vladi #30585 üzenetére

    Most dobta el másodszor a BT egeret, ennek nem örülök, de ez legyen a legnagyobb gond. Az is lehet, hogy az egérrel van gond, az néha Windows alatt is előfordul.

    Utána USB-s egeret sem volt hajlandó látni, csak újraindítás után. Ez viszont furcsa. Mindegy, ennyi belefér.

    Ezt nem a hardvernek kéne szabályozni? Hogy %-ig enged feltölteni, x% alatt meg jelzi az os -nek.?

    Windows alatt van erre egy Lenovo szoftver a Thinkpad-eknél, a Power Manager, azzal tetszés szerinti értékeket meg lehet adni, amit az akku elektronikája megjegyez. (Tényleg az akkué, mert kipróbáltuk, hogy ugyanaz az akku másik gépben is ugyanazon beállítások szerint töltődik fel.)

    Na, ugyanez a tp_smapi-val lenne lehetséges Linux alatt, a hasznát pedig írtam korábban a CentOS topikban: ha nem 100%-ra tölti fel mindig az akkut, hanem mondjuk 90% alatt van a feltöltési érték, az picit kevésbé csökkenti az akku élettartamát. Nem nagy dolog, de nem szeretnék két-három évente új akkut venni.

    (Szerk.: a CentOS 6-hoz való tp_smapi csomagot próbáltam meg feltenni, de nem jött össze, arról írtam korábban a CentOS topikban, hogy mi a gond.)

    A 2011-ben vett T60-amnak, amit most januárban adtam el, olyan 9 cellás Panasonic akkuja volt, ami egyidős volt a géppel (2006 végi gyártás), de amikor eladtam, még mindig 70% körül volt az akku kapacitása az eredeti állapothoz képest. Nálam kb. 5-6 %-ot csökkent úgy három év használat alatt, mert vigyáztam rá, ami nem jelenti azt, hogy nem használtam akkuról, csak belőttem a maximum töltést úgy 86%-ra, illetve havonta-kéthavonta egyszer lemerítettem úgy 10-15%-ig. (Ez egyébként kb. 3 órás böngészgetős-wifis használatot jelent alacsony, de nem minimumra levett fényerőn.)

    Ez az X201-emmel nem hiszem, hogy lehetséges lesz, mert nem Panasonic, hanem LG gyártmányú akku van benne, ami rosszabb, de azért nyilván igyekszem nem meggondolatlanul használni. Egyébként pont tegnap este teszteltem az akkuidőt CentOS alatt, úgy 3 órát ebből is ki tudok hozni, ráadásul majdnem maximum fényerőn, szintén böngészéssel wifin. Ezzel elégedett vagyok, ez picit jobb is, mint ugyanezzel az akkuval, de elvileg kevesebbet fogyasztó (ráadásul alulfeszelt) X200-zal volt Windows 7 alatt. Ja és ez hat cellás akku.

    Pedig a két gép közül elvileg az X200-ra mondják azt, hogy kevesebbet fogyaszt (Core 2 Duo P8600, 25 W elméleti TDP, ráadásul alul volt feszelve RMClock-kal - ezzel szemben az X201-ben Core i5-520M van, 35 W elméleti TDP-vel, amit nem lehet alulfeszelni). Mégis az X201 a hűvösebb, mintha kevesebbet fogyasztana vagy legalábbis jobban bírná akkuról. Igaz, egészen jól be tudtam lőni a ventivezérlést CentOS alatt, mert ugye Linuxra is van többféle Thinkpad-specifikus megoldás, amik talán hatékonyabbak is, mint a Windows-os TPFanControl.

    Tapasztalatom szerint az ilyeneknek neki kell állni! Mert ilyenkor szokott kiderülni, hogy: jah, csak ennyi volt? 10 perc?

    Igazából a Conky is a nem is igazán fontos, eyecandy/kényelmi dolgok közé tartozik, de majd valamikor megcsinálom... :)

    [ Szerkesztve ]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Új hozzászólás Aktív témák