- Milyen TV-t vegyek?
- iPad topik
- Melyik tápegységet vegyem?
- Hobby elektronika
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Rekordokra vágyik! Kezünkben az Asus ROG Matrix GeForce RTX 5090
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- TCL LCD és LED TV-k
- Azonnali fotós kérdések órája
-
PROHARDVER!
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
Sidorovich #105015 üzenetére
A cikk 2024-es, 1 éves majdnem és olvasd el alatta a kommenteket is.
No komment ...Mutass egy 1 hónapnál nem régebbi statisztikát mert az egész internet a 2024 nyári adatokat hozza mintha beleégett volna a keresők meg az AI agyába az a dátum.
-
Zó
aktív tag
válasz
Sidorovich #105015 üzenetére
Jó a dedikált Radeon, nálam az RX 6600 problémamentes. Inkább régebbi kártyákkal várható gond. Például a régi integrált Intelek alulteljesítenek Linux alatt játékban. De egyrészt nyilván nem tervezel ilyet használni, másrészt tapasztalataim szerint ami Linux alatt nagyon ótvar, az Windowson sem az igazi, mert nem azokra a játékokra valók ezek a kártyák.
-
IstvánLászló
őstag
válasz
Sidorovich #105015 üzenetére
A régebi Amd-s gépemben Nvidia 1070 Ti karival és a mostani Ryzen 7 5700X és Amd Ati Radeon 5700 XT karival és Lenovo ThinkPad T400-at bővitettem16Gb rammal és szintén primán jó teljesitménnyel futnak a játékaim és miden is ami nekemfóntos.
A Steam-en és Lutris-al,LinuxMint-en és ArchLinux-on, nem tapasztalok semmijen problémákat,példáúl nincsenek lagok S.T.B..A LinuxDistroknál az a jó hogy mindent belehet állitani,de ismernűnk is kell a gépeinket hogy éppen mijen a hardverének az ősszetétele és ez a legfóntósab.
A hardvereinket ha jól is állitjukbe,akkor szerintem csalódás nem is érhet.
A Disztrok jól dokumentáltak,én a dokoksiknak az elolvasása alapján,oldottam is meg a játékoknak a témáját.
Ezt tudom mondani,olvasni nem feladni,ha valami egyből nem síkerűl...CPT.Pirk igen teljesen igazadvan,amit most mondasz.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Sidorovich #105015 üzenetére
Jaaa, a Legion Go S-t akartam írni.
Igen, a tesztek kihozták, hogy bizony takarékosabb a SteamOS.
RTX4070 szintű integrált Radeon nincs. Az RX9070XT van kb ott, az berakod, megy. Egyetlen bug amit felfedeztem ezzel a friss RX szériával, hogy az mpv lejátszóban szétesik a kép, miközben a többi lejátszó megy faszán.
Az integrált AMD megoldásoknál laptopban a sleep volt problémás, de manapság nem tudom mi a helyzet.Edorn: igen, ez így működő elgondolás. Én csak annyit tennék hozzá, hogy először szerintem Windows alatt próbáld ki amit feltennél, az ingyenes Virtualbox alá telepítve. Aztán akkor már rutinnal kezdhetsz neki az éles telepítésnek, ha bejött a dolog.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Vélemény Linux Mint Debian Edition 4
- Tudástár MX-Linux 19
- Bemutató Linux a mindennapokban: Manjaro KDE
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Hír A Steam Play hozza el a Windowsra írt játékokat Linuxra
- Hír Hova jut a világ? Linuxot kínál a Windows Store!
- LordAthis: Ismét egy "Idióta" A.I. Projekt, hogy meglovagolja az aktuális trendeket...
- LordAthis: AI Kérdés érkezett - 3600 soros Spagetti kód refaktorálása és budget
- Milyen TV-t vegyek?
- Sony Xperia 1 VII - Látod-e, esteledik
- Medence topik
- Milyen légkondit a lakásba?
- iPad topik
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Megjött a jubileumi Pixel széria
- Óvodások homokozója
- További aktív témák...
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- 27%-OS ÁFÁS SZÁMLA I Jogtiszta Microsoft digitális és fizikai termékek I DIGITALKEYZ.COM
- Jogtiszta Windows - Office & Vírusirtó licencek- Azonnal - Számlával - Garanciával - Nint.hu
- Path of Exile 2 early access kulcs
- Honor Pad X8 64GB, Wi-Fi, 1 Év Garanciával
- DDR5 8/ 16/ 32GB 4800-5600MHz SODIMM laptop RAM, több db- számla, garancia
- Fém, összecsukható és kihúzható fotó állvány eladó
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T480s - i5-8GEN I 8GB I 256GB I 14" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- Tablet felvásárlás! Samsung Galaxy Tab S10+, Samsung Galaxy Tab S10 Ultra, Samsung Galaxy Tab S10 FE
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest