- 3D nyomtatás
- Milyen TV-t vegyek?
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- TCL LCD és LED TV-k
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Samsung Galaxy Tab S10 Ultra - más dimenzió
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Canon EOS DSLR topic
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
-
PROHARDVER!
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
retardalt #72801 üzenetére
Nem fáradhattál bele nagyon a thread követésébe, ha ilyen okosakat írsz, de leírom a lényeget, a fizetős alatt azt értjük most, ahol fizetőeszközzel kell kiegyenlíteni egy adott program ellenértékét! Megvan így már? ( MC card, euro, dollár, forint, etc...)
Idővel belejössz, ne izgulj, látszik még kezdő vagy a számítástechnika világában.
Igen, köszönöm a megnyugtató szavakat!
(örök kezdő vagyok ráadásul ezer éve)
(azt is megköszönném, ha legközelebb előbb értelmeznéd a thread-et, amihez hozzászólsz)
-
válasz
vadkörte #72795 üzenetére
Most is lejött a lényeg, épp ezért nem értettem a kifakadást. Eddig akármiben kértem a segítséged mindig korrekt voltál, meg úgy általában a topikban mindenki. Szerintem, maradjuk is meg ebben a szellemben.
Akkor most érted a kifakadást vagy nem érted?
Nekem senkivel nincs bajom amúgy, most is csak a szokásos volt a kollégával, közbeszúrtam egy kiegészítést és már lógott is a plafonon, mint a légypapír. Biztosan van abban valami súlyos, hogy megemlítettem az ajánlott program fizetős voltát.
Na persze nem is a szövegre ugrott.
Egyébként nekem is vannak jogtiszta oprendszereim is, fizetős programjaim is, telóra is több, de itt nem is az volt a kérdés, hogy jobb-e a fizetős vagy nem jobb. Egyetlen jelenlegi fizetős programomat nem használtam egy percet sem, még a qrva drága telós SIP klienst sem, de örökéletűek, így nem baj.
Ja igen, mit is írtál arra, hogy a nem fizetős programok fejlesztői miből vásárolnak a boltban?
Mondtam már, 20 év ügyfélszolgálat megedzi az ember idegeit.
Vagy felőrli.
-
válasz
vadkörte #72793 üzenetére
Áruld el kérlek mi rosszat mondtam, tettem, írtam? Ezen gondolkodok már vagy fél napja, de nem jöttem még rá.
Nem csináltál semmi rosszat, épp vélemény ütköztetés volt, Te meg ráültél az egyikre. De Te is olvastad a thread-et, mit magyarázzam.
Ha ezen most meglepődsz.....no mindegy. Dobáltuk egymásra a lószart, Te odaálltál pislogni egyik oldalra, fejbecsapott a lószar. Ennyi van ebben a történetben, ne vedd magadra. Sajnos mindig akkor lépsz be az ajtón, mikor repül felé valami.
Egyszer már egy másik vitában is nekem ugrottál valakik mellett, így gondoltam, most is így kezelem a dolgot. Egyszer csak rutinossá válsz ebben is. Bocs amúgy, neked nem akartam a lelkedbe gázolni. Kollégának meg nem tudok. Mindegy, qrvára nem egy programról volt ám szó, hanem inkább elvi hozzáállásról, tényleg nem ment át neked sem?
Ezután legalább tudom, kinek fogok csak fizetős alkalmazásokat javasolni.
Vagy inkább semmit, senkinek. Van googli meg itt pár égreorr, megoldja.
-
válasz
vadkörte #72783 üzenetére
Ahogy öregszek, egyre kevesebb bajom van azzal, ha egy program fizetős. A szerző sem a két szép szeme kedvéért vásárol a boltban.
Nekem sincs semmi bajom a fizetős programokkal, de nem is írtam ezt egy szóval sem. Viszont én itt a Kezdőben home usereknek még nem olvastam egyik fizetős Linuxot sem ajánlásként, fizetős programoknál meg oda szokták írni. Egyébként az nyílt forrású programokért is lehet több módon fizetni. Az én téves felfogásomban a fizetős programok inkább professzionálisak, erre home user felhasználásnál ritkán van szükség.
Egyébként a nem fizetős programokat készítők szerinted akkor a szép szemük kedvéért vásárolnak?
Akkor innentől ajánlgassatok fizetős disztrókat meg programokat a Kezdő topikban, egyet én is fogok itt ajánlani többeknek, ha megtalálom. Ez a szövegértést lehetővé tevő app lesz.
-
Olvastam a részletes leírást, de ezt nem akkor nem értettem, hanem.....
Néha igen, de nem minden boot-nál.
Ha ez így van a sor végén egyessel, akkor feladom, mindegy. Random mindig csinál valami valamikor valamit. OK.
(#72780) Rimuru
Fasza! Köszi. Kár volt ebbe belemennem. Marad az egyszerűség, ha a / végén 1-es van, van fscheck. Ezt a hol van, hol nincs dolgot úgysem tudom értelmezni.
(kezd gyanús lenni, hogy ha túl egyszerű a kérdés, azt nem értitek)
-
-
Hol írták azt, hogy Linux-on nem lehet fizetős program?
Eddig szokás volt megemlíteni, ha egy körben valaki programot keresett, ha nem tűnt eddig fel, sajnálom. Az lep meg max, hogy gyakorlatilag csak magaddal állsz versenyben ezzel az értetlenkedési bajnokságon. De irkálj csak minél több ilyet, nehogy észrevedd, hogy más többnyire normálisan fogadja, ha kiegészítik a válaszát, főleg ha egy igencsak qrva lányeges elemet érint a témában. Puffogjál csak én kiszálltam.
-
Tudsz praktikusabb ingyenes alternatívát?
Nem, teljesen igazatok van. Erre a kérdésre mit válaszoljak? Egy Linuxos topikban.....
(#72755) Cyrin
Semmi bajom magával a programmal, legfeljebb itt célszerű megemlíteni, ha egy program fizetős, így kiegészítettem a kolléga tippjét. De lehet, hogy én nem értem a Linux meg ezen topik lényegét.
Anno valami akciós módon nekem is megvolt a program, de aztán jött egy teljesen értelmezhetetlen "mostantólennyitfizess" email, ami nem volt összhangban az akciós szöveggel. Innentől kezdve repüljpáva.
Lehet, hogy tényleg feladom egyszer, jobb csak olvasni a topikot.
-
OK köszi, ezeket a kernel paramétereket nem ismertem, eddig elegendő volt a 0, 1 és 2. Szerencsére elég régen kellett fsck-t használnom.
Még az nem tiszta, melyik sorba írjuk be ezeket a paramétereket.....
ide a nulla elé?
ext4 errors=remount-ro 0 1
(#72749) cigam
Insync-nek csak az a baja, hogy fizetős.
-
válasz
mobilizmo #72737 üzenetére
Mindenesetre a Látóasszony bele kell legyen építve, különben hogy becsülné meg a hátralévő lehetséges üzemidőt.
B+ ebben igazad van! Erre sosem gondoltam volna.
Viccet félretéve, ha a HDS számára ismeretlen egy eszköz, akkor a riport kimenetéhez odaírhatná, hogy az eredményt erős fenntartásokkal kell kezelni. Nem emlékszem ilyenre.
Odaírhatná persze, de sajnos annyira alap a Linuxos verzió, hogy nem ír ki olyat, amire nincs felkészítve, akár azt is írhatná, hogy az eszközt nem képes felismerni, abból is lehetne következtetni, de legalábbis nem hozná rá a szívbajt a laikus userre.
Szóval igazad van, de a jóval komolyabb GUI-s Windowsos verzió is fals adatokat ad, ha még nem ismeri az új eszközt. Ez megtévesztő egyértelműen.
Nem baj, ha leírod a tapasztalatodat ezzel kapcsolatban, hiszen nem mindenki lebzsel sokat a Flash SSD topikban.
-
Akkor root esetén, ha az utolsó szám 1-es, akkor bootkor minden esetben ellenőriz. Csak ezért kérdezek újra rá, mert amit írtál, abból egy szót sem értek.
Az utolsó számról beszélünk most, nem? ami lehet 0, 1 vagy 2.
A második azt mondja meg hogy hiba esetén javítsa-e.
No ezt nem tudom hová tenni, mi második, ha az utolsó számjegyről beszélünk? Tényleg nem értem.
-
Szerintem csak csatoláskor ellenörzi az fs állapotát
Az szép is lenne, akkor mi értelme lenne annak, hogy van olyan opció, hogy ne ellenőrizze? Van olyan óriási marhabarom, aki egyetlen alkalommal sem akarná ellenőriztetni? Nincs bizony! Itt a boot-kor történő ellenőrzést lehet kihagyatni a rendszerrel, az 1-es opcióra pedig minden bootkor ellenőrzésre kerül a fs. Én így értelmezem a dolgot, de másképpen qrvára nincs is értelme, nem tűnik ez számodra logikusnak?
Amúgy boot során nem láttál még olyat, hogy leáll a folyamat és javasol inkonzisztencia vizsgálatot? Meg egy részletesebb fsck-t? Lehet, hogy marhaságot írok, akkor javítsatok ki legyetek kedvesek.
-
válasz
Laszlo733 #72725 üzenetére
Pastebin és rakd be a linket, ha neked nem mond semmit a kimenet. A kollégák majd megvizsgálják, mert amúgy kicsi az esély rá, hogy pont egy sda-t tartalmazó sor dobja a hibát.
(#72728) mobilizmo
SSD-k esetén a Windowsos HDS használatakor minden esetben írják, hogy rakd fel a legfrissebbet, Linuxosnál meg nem nagyon fejlesztik. Ha kijön egy újabb SSD, azt csak a legújabb verzió fogja felismerni.
vadiúj SSD, mint írod is, szerinted egy ritkán frissített Linuxos HDS-be bele van építve egy látóasszony?
-
Nem dobták 18.04-ben sem, hanem választhatóvá tették, induláskor az volt a default, de sok program nem volt hajlandó elindulni Wayland alatt, Synaptic, Gparted, etc. 20.04-ben is választható lesz szerintem. Vagyis már tudjuk is, májkimiki-től.
(#72675) bobalazs
Az lesz az, nem sokat javult ezzel a helyzet a 18.04 óta sajnos. Halványan emlékszem, hogy a 18.04 első napjaiban is volt ilyen probléma is, amit említettél, sok más mellett persze.
Eszerint a 20.04-nél is hanyagolni kell majd.
-
válasz
st3v3np3t3r #72657 üzenetére
persze, kitotóztam a superblokk értékét
Az már látóasszony értékű cselekmény.
Mégegyszer leírnám, ez egy 9éves laptop.
Aham, értem, ez elkerülte eddig a figyelmemet. Így nagyon jó az a két óra üzemidő.
-
válasz
st3v3np3t3r #72655 üzenetére
A 2 óra az jó annál a gépnél? Superblock probléma megoldva?
(#72653) rin33
a Terminált nem ismeri, (nem a 20 éves korosztály)
Nem nagyon függ ez korosztálytól.
-
-
válasz
vidap90 #72641 üzenetére
Szerintem ugorjunk vissza 2020-ra és néha használjuk, ami az orrunk előtt van.
Egyetlen programért másik disztrót felrakni?
Írd be a terminalba ezt a parancsot, telepítsd és használd a qgis-t:
sudo apt install qgis
Ez a disztród saját tárolójából telepít.
Ha meg a legfrissebb stabil verzió kell, ott van a hivatalos oldalukon minden szükséges csomag, csak a megfelelő verziót kell kiválasztani és gdebi pár kattintással felrakja. Mivel sok függőség van, azzal kicsit kell bíbelődni, ami azt jelenti, hogy kiírja a program, milyen függőség hiányzik, azt is felrakod a listából és kész.
Amúgy meg megvan a snap-ban is a program, szintén két kattintással felrakható, nem is értem, miért kell egy max perc alatt felrakható program miatt a kollégáknak másik disztrót javasolni. Ami totál más csomagkezelést/frissítési metodikát használ.
Ez egy sebességes modern autó, neked most kellene lassan felváltani kettesbe, ne vált egyesből négyesbe. Nincs olyan, hogy megspóroljuk az alapokat és még érteni is fogunk valamit az egészből. No de ez a Te szakterületed igazából, nem az enyém.
Nulla számtech ismerettel is működik a dolog. Nekem az volt, még ma is kb annyi.
-
válasz
st3v3np3t3r #72621 üzenetére
Ha több program sem működik nálad jól, ami igencsak elterjedt és sokaknak működik, akkor hol lehet a hiba szerinted?
user error
Ha tudod használni, tényleg nagyon durván lehet szabályozni a fogyasztást, szerintem ahol alapból fenn van a laptop-detect * csomag, ott ha bekapcsolja a user, már akkor érezhetően javul az akkuidő.
*nem tuti, hogy ez a neve.
-
válasz
st3v3np3t3r #72615 üzenetére
Anno a timeshift-el próbáltam volna menteni az egész / mappát, de nem engedte.
Nem engedte? De megnézted, miért nem? Mentési útvonal, jogosultság a programnak, hogy menthet oda.....bár talán utóbbi megvan, mert root joggal indul a TS. Használtad a TS tündért?
-
Szia!
Még nem használtam, max fenn volt default pár disztrónál, de a configod eleje már kizárja, hogy jól működjön.
+++ Configured Settings: /etc/default/tlp
TLP_ENABLE=1
TLP_DEFAULT_MODE=ACsudo tlp start
sudo tlp batEzzel a két paranccsal indul, a másodikat szerintem kihagytad. A többit nem is nézem, mert tényleg csak okoskodás lenne, ha én mindig AC módban használom a notebookot.
Nézz rá majd így, hogybat
módba kapcsoltad.(#72602) edari
Sokan használják a disks (lemezek) alkalmazást is partició képfájl készítéséhez. Szerintem a Timeshift is alkalmas rendszer pillanatképek létrehozására, ha már erre találták ki.
-
válasz
#14069248 #72595 üzenetére
Több mint két hete használsz Ubuntut/Linuxot, értem. Majd írd meg, milyen különbségeket tapasztalsz! Egyébként van valami szempont-rendszered, ami alapján figyeled a változásokat vagy csak úgy nézel előre és időnként a homlokodra csapsz, hogy nab+ ez tuti megváltozott a tegnapihoz képest!?
Na de egy napot már igazán kibírok.
Nehezen, de mi tutira szurkolunk neked.
Wayland-on fut a rendszer vagy x-en? Firefoxban megy alapból az openGL, jól fut az is Waylanddal? A VGA-d default drivereivel jól fut a rendszer?
-
válasz
#20749568 #72588 üzenetére
Eleve minimum .1-es verzió lesz, ami már stabil lesz talán, régebben a friss Mint-nél is vártam 3-4 hetet, mire felraktam, igaz legutóbb már betát frissítettem, lehet azon vagyok most is.
Ha kijön a végleges verzió, pontosan megmondom, hány totál nokedli csomag verziója frissült. Ugye tudjuk, hogy ilyenkor már rendszer alapjait képező csomagokhoz nem nyúlnak, nem kernelre gondolok itt, hanem például a xorg-ra, legalábbis régen azt nem lehetett cserélni....
Ami libikókás lehet, az a Wayland, amivel egyszer már visszatáncoltak Ubiék.
(#72593) Gruby Solo
Mióta használsz Linuxot? Mert ugye a nyitó kérdésed alapján minimum látóasszonynak kéne lenned, hogy lásd a különbséget a végleges és a most fenn lévő rendszered között. Más se nagyon fogja látni, mert ha lenne mit látni, akkor nem látna max annyit, mint én bő másfél hónapja felrakott 20.04-en, kiírta a rendszer, hogy hoppsz valami gubanc van, kb ilyesmi vicces nyelvezettel. Nem is indult el sehová a rendszer.
Most látom, hogy lev szaki ezt már leírta neked, nem baj, fejedbe vetted, akkor csak fidelj erősen!
-
válasz
#20749568 #72585 üzenetére
Én ha első akarnék lenni, tutira felraknám innen, van rá egy százasom, hogy ez már 100%-ban ugyanez lesz holnap is. Ha valami csoda folytán egy-két csomag frissül, az már csak egy normál frissítésnek felel meg.
(#72584) Gruby Solo
Mi a bánat miatt akarsz az elsők között lenni amúgy?
-
válasz
Dißnäëß #72475 üzenetére
OK, az nem jutott eszembe, hogy nem stable, pedig itt van: Debian GNU/Linux bullseye/sid
Akkor így már tiszta a dolog, köszi. Valamikor majd fel szeretném telepíteni, bár kizárt, hogy két évbe telne megölnöm ezt a verziót is, mint a Debian 8-at. Abba még az experimental repoból is telepítgettem, mindent kibírt, kivéve, mikor az LMDE2 repoból felraktam friss Xorg-ot vagy az új Cinnamont.....na akkor kellett a konzolos élesztés neki.
Nagyon visszafejlődtem, hogy régóta csak Mint-et használok, emiatt kéne Debian mellé.
-
válasz
Dißnäëß #72472 üzenetére
Köszi! Azt el is felejtettem, hogy nálad nem biztos, hogy Cinnamon lesz, mindig magamból indulok ki.
A mesa verziót nem írja, talán azért, mert a VGA driver renderel.....
A Xorg újabb, mint a Mint 19.3-ban, annyira nincs már lemaradva ezekkel a Debian.Graphics:
Device-1: Intel 3rd Gen Core processor Graphics vendor: Hewlett-Packard
driver: i915 v: kernel bus ID: 00:02.0 chip ID: 8086:0166
Display: x11 server: X.Org 1.20.5 driver: modesetting unloaded: fbdev,vesa
resolution: 1600x900~60Hz
OpenGL: renderer: Mesa DRI Intel Ivybridge Mobile v: 4.2 Mesa 19.2.8
compat-v: 3.0 direct render: Yes -
válasz
ubyegon2 #72471 üzenetére
Memory: Array-1 capacity: 8 GB devices: 2 EC: None max module size: 4 GB
Device-1: DIMM0 size: 2 GB (Single-bank) speed: 667 MHz type: DDR2 (Synchronous)
bus width: 64 bits manufacturer: Hynix part: 151515151515151515151515151515151515 serial: 04004215
Device-2: DIMM2 size: 2 GB (Single-bank) speed: 667 MHz type: DDR2 (Synchronous)
bus width: 64 bits manufacturer: Hynix part: 444444444444444444444444444444444444 serial: 00003244Előbb lemaradt a Memory rész, bár itt inkább csak a mennyisége lényeg.
-
válasz
Dißnäëß #72466 üzenetére
Host lenne az igazi, főleg a driverek verziója miatt. xorg, mesa, etc.
(#72470) rin33
Hú de rég olvastam már a zram-ról, zseniális ötlet az kevés RAM esetén és valóban jóval gyorsabbnak kell lennie, mint a swap, mivel memóriát használja tömörített adatokkal, a swap meg ugye a lassú HDD-t. A beállításait sose tudtam, de amikor már kipróbáltam, nem sok értelme volt, mert ahhoz meg túl sok volt már a fizikai RAM.
egy ilyen kimenetet mutathatnál, hogyan alakítja ki a rendszer:
inxi -Pxxx
Nekem anno két particiót csinált önállóan:
Partition: ID-1: / size: 20G used: 7.6G (41%) fs: ext4 dev: /dev/sda1
ID-2: swap-1 size: 1.00GB used: 0.00GB (0%) fs: swap dev: /dev/zram0
ID-3: swap-2 size: 1.00GB used: 0.00GB (0%) fs: swap dev: /dev/zram1 -
válasz
Dißnäëß #72459 üzenetére
Super, köszi! Így már tuti és teljesen korrekt is ez a lista. Deepin is Gnome szinten lehet szerintem, mert ugyan Qt alapú most már főleg, de egyes elemei meg GTK-sok maradtak.
Ha ez most a legfrissebb Debian, még két kimenetet a system és graphics-ről mutathatnál.
inxi -Sxxx
inxi -Gxxx(#72460) Necronom
Ha valahogy rátalálok az infóra, mi okból lehet ez a másolási különbség, mindenképp jelzem majd.
-
válasz
Necronom #72453 üzenetére
A Mate felület amúgy egész kis étvágyú, esetenként az XFCE-nél is kevesebbel beéri, viszont a Lubuntu már jó ideje nem nevezhető lightos disztrónak, mióta lecserélték LXDE-t LXQT-ra.
Ez a fájlmásolási különbség persze ezzel a nálad történt váltással nem függhetne össze, múltkor is említetted, akkor is gondolkodtam ezen, de nem értem, mitől lehet ilyen.
-
válasz
moleculez #72447 üzenetére
Naná, minden ilyen elvetemült próbálkozás nyomot hagy bennem!
Cinnamont 1gigás gépre......
Ilyen okos a rendszer, egy gigából nem akar másfelet harapni!
Szóval azok a listák, amiket kéklufi csinál a DE/WM-ek fogyasztásáról, jórészt abban a konfig felállásban érvényesek. Közben beugrott, hogy régebbi Toshiba Satellite laptopon 2 GB memóval kipróbáltam egy olyan rendszert, ami csak 32bites és jóval szerényebben evett az akkor még nagyétvágyúnak számító KDE-vel szerelve is.
-
válasz
vadkörte #72439 üzenetére
Halkan jegyzem meg, hogy a 2GB pont duplája az 1GB-nak.
Ez csak azért érdekes, mert anno gyengébb gépekkel kezdve mindenütt azt olvastam, hogy 2GB memória a választóvonal, alatta 32bit, felette 64bit. Amíg van egyáltalán olyan Linux disztró, ami 32bites, én is ezt javasolnám, le kell mondani a 64bites programokról, ma már 4GB a minimum és 2GB az, amikor még éppen nyögvenyelősen, de lehet használni egy netezésre szánt gépet.
(#72441) st3v3np3t3r
A Cinnamon 4.0-tól már bőven félgiga alatt áll a memória indított rendszernél, ha már másért nem, csak ezért lecserélném. Plusz sokkal gyorsabb az ablakkezelése az Cinnamonnak.
-
-
válasz
Necronom #72367 üzenetére
Szerintem Te fogod eldönteni, nézd meg egy server disztró hány csomagból áll és nézz meg egy csilivili disztró hasonló packages listáját. Ha egy szerver működéséhez bővel elég a fenti 202 csomag, akkor a 10x ennyi csomag, DE meg minden faxni betöltése szerinted is ugyanolyan stabil szerver működést biztosít majd?
De tudod mit? Tényleg rajk fel egy csilivili DE-s disztrót a spájzszerveredre. Miért ne? Úgy se látod soha.....meg majd a család se a rajta lévő filmeket.
-
-
Alkalmas rá? Igen. Akkor mi a gond?
Az, hogy nem. Pihenésképpen nézd már meg, milyen gépen van fenn a Deepin és milyen hw-ekből van a szerver és mire van használva. Monitor nélküli szerverre a legnagyobb étvágyú Gnome alapú csilivili DE-s disztrót....(ha látóasszonyról van szó, akkor persze nem számít a monitor nélküli DE használat)
Ti vagytok a nagymesterek, nem szóltam inkább.
-
válasz
Necronom #72340 üzenetére
Köszi, hogy segíteni szeretnél.
Lehet neked egyszerű ez a rajz, de nálam már ott elakad, ha kettőnél több eszközről van szó. Ha meg fúrni-faragni kell, akkor feladom, ha kábel-t látok, a hajam égnek áll. Nemrég inkább vettem másik AP-s routert, mikor át akartam költözni másik szobába, aztán mégse. A NAS-s se lakáson belüli elérés miatt vettem, pedig simán használhatnám, sajna hirtelen döntéseket hozok, aztán vakarom a fejem, mi a fene legyen ezzel a rengeteg valamivel.....
Mondjuk amik a rajzodon látszanak, eléggé ismerős kifejezések, egyszer tényleg nekiállok így leskiccelni mim van és hová lehetne rejteni, de egy ideje várom a giganetet is, az ugyanis teljesen felborít minden eddigit. Nem baj, jó tudni, hogy Te már től vagy egy hasonlón.
-
válasz
Necronom #72338 üzenetére
Akkor úgy látszik a sok eszközhöz már csak fejben kell összerendezni a dolgokat meg kell jó adag türelem a végrehajtáshoz is persze. Irigyellek kicsit, mert nekem az első lépés többször is megvolt, de a megvalósításig sosem jutok el. Viszont most ezekkel az új infókkal hátha..... fejben már el is kezdem összerakni a dolgokat.
-
válasz
Necronom #72336 üzenetére
Jó bizony, ha van ilyesmi, az nem jó, hogy ez a qrva virus segíti elő, hogy felfedezze az ember, mennyi hasznos(meg persze haszontalan) eszköze van otthon. Itt is van Media Box, Chromecast, NAS, mégis miről bambultam legutóbb a sorozatomat? USB külső házban lévő 2,5"-ös HDD-ről.....
-
válasz
Necronom #72334 üzenetére
AnyDesk
akarmirol tudom iranyitani a kis szervert, a kikapcsolasa sem okoz gondot, akar a tv boxrol is ki tudom kapcsolni vagy mobilrol vagy barmelyik geprol tudom iranyitani
Na látod, ez eszembe nem jutott volna!
Ezért jó, ha többen ötletelünk, így már ketten tudunk olyan hasznos dologról, amiről eddig nem! TW-t ugyan egyszer használtam, de csak célzottan egy akció erejéig, az sem volt bonyolult, de eszembe nem jutott volna, hogy saját eszközeim eléréséhez is használhatom ezeket. (erre mondogatják Offtopikban, hogy szűklátókörű vagyok?)
Az meg mindig jól jöhet, ha CLI-ből is megy.
es koszonom szepen a dicsero szavakat
Erre mondaná nagyanyám, hogy mindenki azt kapja, amit érdemel!
Örülök, hogy sikerült viszonylag kis véráldozattal megoldanod!
-
válasz
Necronom #72328 üzenetére
Ahogyan eddig összeraktad ezt a kis háziszervert, az már önmagában is teljesítmény, ha egyébként nem értesz hozzá. Ezért próbállak abba az irányba ösztökélni, hogy arról a gépről próbáld kezelni a szervert, amiről irányítod, csak éppen nem GUI-ból, hanem CLI-ből. Nem értek hozzá, de nekem ez tűnik logikusnak. Főleg mivel egyébként nincs semmi gondod a jelenlegi rendszerrel. Jóval több nyűg egy új rendszert felrakni és azt megint elkezdeni beállítani.
Az elektromos dolgokhoz sem értek, de a desktop meg a smart TV elé vettem egy jobb túláramvédelmes elosztót, szerintem ez véd a kigyulladástól is, ami egy normális táp esetén sem fordulhat elő.
Szóval még ne vesd el annak a lehetőségét sem, hogy a jelenlegi rendszerrel oldod meg ezt a viszonylag apró problémát!
-
válasz
Necronom #72319 üzenetére
Ja, hogy így van megoldva, értelek. Esetedben tényleg sokkal célszerűbb lenne csak egy Ubuntu server verziót felrakni, ott amit beállítasz, az van, GUI-nél megtörténhet bármi, mint a példa is mutatja. Sajna LXDE felületet én sem ismerem, de sok helyen írták, hogy nem működik a kikapcsolás.
Ezt az áramtalanítást is megértem, de egy PC-ben van védelem, nem gyulladhat ki, ezek szerint minden elektromos eszközt áramtalanítasz, ha több napra elmész.
Bocsi, én sem értettem pontosan, mikor milyen eszközön mit is csinálsz!
Ráadásul a hálózatokat sem ismerem, de ha több számítógéped van, akkor terminal parancsokkal jelenlegi helyzetben is tudnád kezelni a spájzNAS-t. Ennek kéne utánanézned. Ilyenkor tök mindegy, hogy server vagy DE-s Ubuntu van felrakva. SSH meg hasonló megoldások vannak.
-
válasz
Necronom #72315 üzenetére
Ezeket mind értem, de valami célja csak van annak a szervernek nem? Amiért tartod, azt a feladatot hogyan valósítja meg? Csak kéne valahogyan irányítani, hogyan kerül rá bármilyen adat? Egyébként ha semmi nem jó, akkor még mindig ott a 4s +os kikapcsgomb nyomása.
De ez kb annyit fogyaszthat, mint az én NAS-om az egyik szekrényen. Ezeket nem szokta senki kikapcsolni, ha valami folyamatos üzemre van kitatálva, akkor ez az.
Na várjunk, ezt is ugyanarról a gépről írod? Mert akkor nem értek valamit.........vagy lehet valamit irányítani vagy nem.
ami jo ha lenne: konnyu grafikus felulet - pl megosztasok jobb egergombbal, nem a samba.conf irogatasa, bar mar lassan edesmind1
neha szeretnem kivulrol is elerni, nemcsak a belso halonAz előbb kérdeztem, tudod-e vezérelni.......mindegy, biztosan nem érthetően kérdeztem. Feladtam.
-
válasz
#63718632 #72270 üzenetére
Én is így tudtam, azért is lepődtem meg, hogy az újabb kiadásoknál nem Endless van, hanem Linpus, mivel a Distrowatch szerint is leállt a projekt. De akkor az van, amit lev258 szaki írt.
terminalt lehet indítani:
Press "Alt+F2" key and then type "terminal" or “gnome-terminal”
-
Nem véletlenül kérdeztem a pontos megnevezést! Linpus Linux van rajta, ami önmagában is elég rossz hír, de egyik nagykernél azt írják, hogy BOOT-UP LINUX, acer oldalon meg Linpus® Linux® Console mode van az újabb modelleken. A régebbieken Endless volt, az legalább grafikus volt, de amúgy....
Ennyit tudok hirtelen segíteni, hátha ez alapján valakinek lesz hasznosítható ötlete.
-
válasz
Laszlo733 #72250 üzenetére
Szia!
UEFI-nél akkor más az elérési út, ha a /boot-ba akarod rakni, ezt Te tudod jobban, de nem kell felcsatolni semmit, mivel azt említetted, hogy pendrive-ról bootolva indul a rendszer. Ebben az elindult rendszerben kell kiadni a grub-install parancsot. Itt nem live rendszer alól rakjuk fel a GRUB-ot.
Fentiek alapján rutinosan a pendrive-ra telepítette a rendszer a GRUB-ot, nem csoda, ha csak akkor indul, ha bedugod.
Sokszor csináltam már ezt, igaz legacy-n, mikor felraktam a meglévő rendszer mellé más disztrót, de a megszokott disztróm GRUB-ját akartam a későbbiekben is használni.
Ha mégis hülyeség, amiket írok, akkor a Win és UEFI miatt van, ezek nekem kínaiak, de szerintem működnie kéne annak, amit írtam.
-
válasz
Neil Watts #72241 üzenetére
Sajnos sokakban el az, hogy VGA meg egyeb drivereket a gyarto oldalarol erdemes telepiteni.
Ez két csoport esetében valid egyébként, a Winesek és a nem elég régi nVidia VGA-soknál pontosan ez is a helyzet. Utóbbi inkább LTS esetén valószínű, bár én rolling esetén is ezt követnám, de lehet talán ott is ez a helyzet.
Én könnyen magyarázok persze, mivel soha nem kellett Linux alá semmilyen gyártótól drivert leszednem.
Old Intel meg AMD hw-ek vannak.
-
válasz
Neil Watts #72239 üzenetére
Csak amiatt tettem be egy újabbat, mert első példának egy régebbit linkeltem. Nem is javasoltam, hogy rakja fel, főleg amíg a tárolóban is fenn lévő 435-ös jól működik!
Ha bebootolsz a pendrive-ról és kiadod ezt a parancsot, nem áll helyre a rend?
sudo grub-install /dev/sda
reboot
-
válasz
anorche1 #72211 üzenetére
Annyi hely bőven elég, hogy ne legyen lassulás. Mindenképpen valami hardveres gondra is érdemes gyanakodni.
Az előbbi hasznos parancs mellett viszont még állítsd be ebben a két hsz-ben írt
journald.conf
fájlt is, mivel leállás után az tud hasznos lenni majd. -
válasz
peterattila #72202 üzenetére
Elméletileg ugyanazon driver kell mindkét kártyahoz, nem lehet semmi gond. Itt le is tudod csekkolni.
van ám újabb is az előbbinél:
(#72203) anorche1
Nemrég írtam neked ezt a parancsot, minden hasonló esetnél alkalmazhatod:
"A helyedben terminalban hagynám futni a
journalctl -f
parancsot, hátha esemény után kiír valamit, amivel lehet szűkíteni a kört."A rendszermeghajtón van még elég hely? Arról nem sokat írsz, csak a HDD-ről, mi van a 850 Po 128GB SSD-vel? Szerintem ha nem is ezzel, de valami hardverrel lesz gond, ezért is hagyd futni állandóan a fenti terminal parancsot!
Most írod, hogy semmi titkosítás meg egyéb nincs a meghajtókon, de nemrég még LUKS-ról írtál....
-
válasz
szucstom #72155 üzenetére
Arra gondoltam előbb, hogy az lenne teljesítmény, ha header nélkül raktad volna fel a kernelt!
Van még gubanc asszem
Kisi, ja. Konkrétan semmilyen hardveres gyorsítás nincs. Szerencséd, hogy Kapitány is KDE Manjaro-t használ meg most már nagyon sokan. Én most nem tudok belenézni, melyik csomagokat kell felraknod, de ha rákeresel mesa-va és a vdpau szavakra, megtalálod hamar. De lehet, hogy intel-va vagy hasonló lesz a nyerő. Nem ugyanaz, mint a Mint-en.
Különben jobb, ha rácuppansz az arcwiki-re gyorsan. 1.1 és 1.2 főleg.
-
válasz
szucstom #72153 üzenetére
Te tényleg nagyon tudsz! A headers-t is hozzá...........hát mit mondjak, fura egy manó ez a Manjaro. Vagyis inkább Te frissítesz érdekesen kernelt.
Szerintem rakd be, ki tudja meddig működik nálad a rendszer, ha ennyit ügyeskedsz vele.
vainfo adja az Inteles kártyád adatait, másik meg az nVidia VGA adatokat.
ha ezekről van szó még:
Card-1: Intel Broadwell-U Integrated Graphics
Card-2: NVIDIA GK208M [GeForce 920M] -
válasz
moleculez #72148 üzenetére
Ja tényleg, ráadásul a két lurkó is HO-ban nyomja a regényeket, na így tényleg nem lenne okos belefognod. Az a két karc dolog meg olyan amúgy, hogy 4-5 karcig még rohadt bosszantó, de olyan 25-30 után már nem is foglalkoznál vele.
(#72151) szucstom
Szerintem egy inxi -Fxxx kimenetet is nyomj Kapitánynak, mivel nincs még felkészülve arra, hogy kétkártyás rendszerről van szó.
Ezt a
vainfo
-t meg a másikat nincs kedved felrakni és úgy futtatni?Nekem már ez a trükk többször is bejött.
-
válasz
moleculez #72144 üzenetére
Na ja, ahogy Aweriot szaki említette, nekem simán összejött(pár nap alatt) a Mint Cinnamon Plasma (KDE csak nyomokban) és így a Cinnamon alatt megszokott programok működtek továbbra is.
Amúgy ha tényleg tudják most használni a lurkók a Kubuntut, ne akarj Mint KDE-t kreálni, mert csúszni fog pár hetet az irományuk.
(#72146) Aweriot
Tényleg, ezt a superDE-t rólad neveztem el!
Az a gáz, hogy sehol nem találtam az egésznek a dokumentálását, de szerintem menet közben jöttem rá, hogy nem írok több blogot a sok akadékoskodó miatt! Max egy terminal kimenetem van elmentve.
-
Ez is létező dolog, egyes hardverkombinációk csak x disztró+De felállást szeretnek. A Cinnamonnál nincs igazán compositor variálási lehetőség, compizzal meg nem is mennek a Gnome3 alapú DE-k, ha jól tudom. Ez a compiz nálam a Mint XFCE-n hozza rendbe a dolgokat, mással meg vízszintes sorcsúszások vannak, tearing meg úgy általában gáz az egész. KDE kompozitálásával is szívtam már sokat. Középkorú gépekkel Cinnamon meg jól kijön. Mármint amikkel én eddig dolgoztam.
-
-
Azzal akkor nincs is sok választásod.
Ennek az öreg HP-nek kb 2,5-3 órát mutat a jelző, de sose teszteltem még le, ki sem veszem az akkut, hogy kíméljem, ha már úgyis nehéz a gép, tök mindegy. Ezt még fel tudom emelni félkézzel ha messze van tőlem, a 8560w már elég kemény ha asztalról fel akarod kapni kanapén heverészve.
-
Köszi a megerősítést, nem mertem így kijelenteni, mert lehet olyan laptop, aminél nem ez van, de szerintem a TLP az általában jó hatással van a fogyasztásra. Én anno öreg Toshiba Satellite-re raktam fel külön és érdekes módon pár rebootolás után lett egész jó. Mostani HP 8570p-n nem használom, mindig húzom magammal a zsinórt.
-
válasz
st3v3np3t3r #72071 üzenetére
Próba cseresznye!
Aki ennél szakszerúbben próbál válaszolni, nyugodtan kiröhögheted.
Illetve laptopon mennyire kezeli jól az akkut?
Eddigi verziókban default volt a TLP, ez sok esetben kifejezetten jó akkukezelést biztosít, nemrég írta talán szucstom kolléga itt. Meg kell nézni még az elején a TLP statust, hogy aktív-e és lehet, hogy konfigolni kell majd.
-
- a W10-et nem tudtam induláskor elindítani. Minden esetben ő indul el.
- a tálcára nem találtam számomra megfelelő kisalkalmazásokat.
- a Gpartedet nem találtam, feltelepíteni nem tudtam.
- begurultam nagyon! És mérgemben butaságot csináltam.
- letöröltem a másik linuxom (xubuntu 18.04) Gpartedjével. A Windowsom nemcsak önmagában, de a linuxom indítómenüjéből sem indul már el. Valahogy elrontotta. Most telepíthetem újra?Összefoglalom: Sz@r!
Persze nem értek hozzá, de egy biztos, ez nem felhasználó barátság. Megvárom a 20.04-es Xubuntut. Addig 18.04-es Xubuntut használok.
---------------------------------------------------------------------------------------Fentiek alapján rápillantanál a kiemelt részekre és megsúgnád nekünk, hogy mire gondoltál pontosan, amikor összefoglaltad?
-
válasz
CPT.Pirk #71987 üzenetére
A Debian nem szorította be magát, ez igaz, szoktak is néha csúszni. Régen talán jó ötlet volt Ubuntutól ez a naptárhoz kötés, de egyre inkább csapda. Egyszer talán próbáltam xorg-ot felrakni újabbat vagy Debianra vagy Ubialapúra.....mesa-t lehetett, de xorg-ot nagyon nem. (remélem nem pont fordítva írom)
(#71988) Brambka
Remélem azért nem vettük el a kedved egyik kiszemeltedtől sem!
-
Ha csak nem olyan a munka, hogy fontos az említett csomagok frissessége, akkor munkához kifejezetten a stabil disztrók valók. Vajon miért jóval régebbi verziók vannak x csomagokból az összes stabil Linux disztrón? Nem lennének annyira ügyesek az Ubuntusok, Mintesek meg a Debianosok sem, mint a PoP-osok, hogy ők is felhegesszék a friss xorg, mesa csomagokat, a ropogós kernelt? Na látod!
Aki játszani akar, annak viszont kelleni fognak ezekből a legfrissebbek, így a PoP OS mivel ilyen profilú disztrókat csinál, értelemszerűen azokat hegeszti fel.
Ettől még egyáltalán nem biztos, hogy megszívod, de előferdülhet. Nekem az Ubuntu 20.04 pár hétig halál stabil volt, aztán másfél hete kiírta, hogy juj valami baj van! Nem is volt hajlandó elindulni! Halkan mondom, abban is ugyanazok a csomagok vannak, mint a PoP OS-ben. Mármint a high risk csomagokra gondolok.
-
válasz
jackal79 #71979 üzenetére
Ajaj, ezt nem mondtad! Telefonról nagyon más banki műveleteket végezni, főleg bankkártyával, nagyságrendekkel kisebb biztonságban vannak az adataid, mint egy Linuxon. Azért itt se nagyon szeretek kártyával vásárolni, kivéve ha már van plusz SMS megerősítés is. Ha mégis ilyet csinálsz, mindenképpen inkognito ablakkal végezd. Az online banki műveleteket meg már említettem, amiatt totál felesleges a Tort használni. Mobilon inkább lenne értelme, van valami Tor alapú böngésző Androidra is.
Arról most ne is beszéljünk, hogy külföldi oldalakról vásárolni igen óvatosan érdemes, mivel Te saját oldaladon hiába törekszel a maximális biztonságra, ha nem tudod, mi történik a fogadó oldalon. Persze sokszor a kártyás műveletek harmadik fél bevonásával működnek, de ha közvetlenül, akkor benne van a pakliban, amit írtál.
-
válasz
#92691712 #71968 üzenetére
De jó, hogy nem voltam egy darabig, így a kollégák elmondták a lényeget!
A Xubuntu a lightosságra van kihegyezve, ezért fapados eléggé, nincs benne sok minden, ami a mezei usernek kényelmes, ha megvan. A Mint XFCE, mint az összes Mint felületes verzió, kifejezetten a felhasználóbarátságot helyezi előtérbe.
A Cinnamon nekem abszolút kezdőbarát felület, sokáig használtam már, amikor felraktam a Mint XFCE-t kíváncsiságból és azt tapasztaltam, hogy másabb ugyan, mégis mindent ugyanúgy tudok rajta használni, csak kicsit kevesebb a felhasználói élmény és kezelhetőség. Később felraktam a Xubuntu-t és elképedtem, nem azon, hogy sokkal fapadosabb, hanem azon, hogy semmit nem tudok megszokott módon használni, alig találok a szükséges beállításokhoz opciót. Eléggé félkésznek éreztem a Xubuntut, annak is vannak saját repói, de a Mint saját repói és a Mint-es Xapps csomag sokkal több és alapból is jóal több az induló csomag!
Az még nagy különbség a két disztró között, hogy a Mint XFCE-nél a Rendszerbeállításokban tudtam állítani a kompozitort, Xubuntunál nem találtam erre lehetőséget. Hirtelen azt se tudtam, merre induljak. Márpedig XFCE felületnél gyakran előjön a tearing.
Kb ennyi, amivel kiegészíteném a kollégák által írtakat.
-
válasz
#92691712 #71965 üzenetére
Super! Ezek szerint segítettek a kollégák, már látod, mi a lényeges különbség a két frissítési metodikán alapuló disztró csoport között.
A nyugalmat szeretm. Kevés szoftvert használok.
Amit leírsz, az alapján 100%-ig LTS disztróra van szükséged.
Megvárom a Xubuntu 20.04-et. Én is ezt tenném és ezalatt felraknám a nagyságrendekkel használhatóbb Linux Mint XFCE 19.3-at.
(ha már az XFCE felület jön be neked)
Én is a nyugalmat szeretem alapvetően, de ha néha izgalomra vágyom, átbootolok a Manjaromra!
Sosem hagy cserben. Lehet nem imádkoztam eleget sosem?
-
Aham értem. Szerintem ez ennél nagyságrendekkel bonyolultabb ám. Nem? De!
Az alap az Ubuntu és a kezelőfelület alapja a Gnome3, mint az Ubuntu defaultnak, de nehéz csak úgy összahasonlítani a kettőt. Jellemzően akár még a rolling rendszerűekhez is hasonlíthatnánk, mivel az alaprendszer megjelenítésért felelő részét és a kernelt a legfrissebeket rakják a Pop OS-be és nem a stable ágon futó csomagokat használják, mint az összes Ubuntu alap.
Játékra nagyon javasolt emiatt, xorg, mesa, kernel szinte a legfrissebb.
Munkához egyáltalán nem javasolt, épp a fentiek miatt.
Szerintem.
-
válasz
#92691712 #71955 üzenetére
Ezért nem írtam semmit, amikor két eltérő véleményt láttam válaszként.
(#71942) májkimiki ezt írja:
Ha egy kezdő kicsit jobb affinitással rendelkezik az új dolgok iránt.
Kb az affinítás a kulcsa a dolognak, ha egyszerűen csak fel akarsz rakni egy rendszert és home userként használni, de semmi nagyon friss hardver nincs a gépben és nem akarnád, hogy szinte minden nap frissüljön x program és rendszerkomponens egy rolling remndszeren, akkor válaszd a kiadás alapú disztrókat, Ubuntu és az ezen alapuló sok disztró, egyébként ha ezt az előbbit ki akarod maxolni, akkor felraksz egy Linux Mint-et, Cinnamonnal, ha nem túl gyenge a géped és használod, míg oda nem viszik a nyugdíjadat. Néha frissül, de nem heti 1 GB-os frissítések vannak és teljesen ateistaként leéled mellette az életed.
Jönnek alverziók, azokat is frissíti a user, 2 évente meg főverziók jönnek, én azokat felrakom külön. 6 éve használom a Mint Cinnamont, unalmas, problémamentes. Imamentes.
Ha viszont szereted a pörgést, izgalmat és nem egy nem túl gyakran frissülő csomagokból álló LTS disztrót szeretnél, hanem egy rolling rendszerűt, amin pöröghetsz állandóan, mert mindig frissül valami..............akkor válassz egy Arch alapú disztrót.
Én itt le is állok, mert nekem kicsit értelmezhetetlen, hogy super meg stabil valami, de!!!!!! ez annyira tökéletes ám, hogy állandóan frissülnek, javítódnak a csomagok! Kérdem én buta Ubuntualap használója, ha annyira stabil és jó valami, akkor mi a nagynéném térgye kalácsáért kell folyamatosan frissítéseket, javításokat kiadni hozzá? Mint olvassuk, hetente akkora javítócsomag jön, mint maga az egész disztró? Szerintem erről Besenyő Pista bácsinak lenne használható véleménye.
Szóval? Hogy állsz az affinítással?
Hosszú távon támogatott LTS rendszer vagy imával támogatott folyamatosan frissülő rolling rendszer?
(csak a magad logikájára hagyatkozz, mindkettőre azt írja a kedvelő tábor, hogy stabil)
-
válasz
jackal79 #71945 üzenetére
Szia!
Az egyik ismerősöm számlájáról nyúltak le pénzt, azóta próbálok vmi biztonságosabb megoldást találni.
Ez nem tudom, hogyan történhet meg, de a mai online biztonsági kódok, jelszavak mellett egy egyszerű disztróval is bankolhatsz nyugodtan, tök felesleges ehhez Tor. Akinek lenyúlják a pénzét, annak tuti saját hibás lehet, de nem is tudom miként lehetséges.
Amikor bejelentkezek a bankomhoz kell egy általuk adott azonosító és egy általam kreált jelszó, ha ezt beírom, utána még a telefonra közben megérkező egyszeri jelszót is be kell írnom. Beléptem. Elszaladok valahová, ekkor 5 perce van valakinek, hogy elkezdjen pénzeket lenyúlni, átutal magának x összeget és nyom egy végrehajt utasítást.......és itt vége is, mivel minden egyes tranzakciónál külön újra meg kell adnom a saját jelszavamat és jön egy új SMS és az abban lévő jelszót is meg kell adnom.
Ha meg azt szeretnéd, hogy tutira ne jegyezzen meg semmilyen adatot bankolás közben a géped, akkor egy live pendrive-ról bootolsz be, amikor bankolni akarsz.
(#71950) edari
Annak néhány hülyeségétől.
Sorry, de nem működik a magyar/magyar fordítóm......mit akarsz ezzel a mondattal közölni?
-
válasz
Neil Watts #71941 üzenetére
Jott az elobb 1.2GB-nyi update Manjarora.
Kb egy hete is jött meg azelőtt is, akkor elég sokan nem éppen imádkoztak, legfeljebb az irány volt ugyanaz. Hát ez ilyen, a kiadás alapú disztróktól nem pezsdül fel ennyire a hitéleti tevékenység, az biztos. Manjaroval lesz egy kis permanens izgalom, szóval aki szereti.......
Imént volt két ellentétes ajánlat a kérdező kollégának, nem akartam belevauzni, de két megjegyzésem lenne. A PPA meg az AUR, előbbire azt írod, verzióváltáskor gondok lehetnek, utóbbinál nem írod, hogy az onnan felrakott csomaggal gondok lehetnek.
Arch User Repository - szóval ne feledjük azért el, hogy innen jön az a sok csomag! Halkan mondom, hogy a PPA jóval dokumentáltabb és van Ubuntu által ajánlott PPA lista, AUR-ba megy eddig legalábbis az rakott fel csomagot, aki akart. (ez azért így túlzás, de ja)
A másik a dokumentáció, Ubuntu lehet, hogy mostanában hivatalos dokumentációkkal elmaradozik, de egyébként Ubuntuval kapcsolatos keresésekre bőven sok találat van, nem is érdemes a dokumentáltságot help leírásokat összevetni más disztrókéval.
Wikiben az Arch, Gentoo valóban a legjobb.
(#71943) Aweriot
Valami segítség azért csak kell, ha ima, hát az!
-
azok meg a rádd-zett img-ből valók szóval az eredeti adatokat nem találta meg.
Fasza, be is zárhatod a műszakot, kár bármivel is ügyeskedned. Alap minden helyreállító programnál, hogy ha valamit felülírunk, annak kampeca.
(#71933) core2
Ez igen bátor döntés volt, igaz a mai vészterhes időkben mi nem az!? Lehet, hogy egyet tesztelgethettél volna 1-2 hétig, de amúgy ha ilyen flottul megy a telepítés....
Persze Fedora-ról álltok át, nagy különbség nincs.
Az meg kulon plusz pont, hogy a KDE-bol siman lehet fel ora alatt macOS-t faragni.
Ez aztán tényleg mindent visz!
(#71931) jackal79[/B
Remélem valahogyan sikerül felügyeskedned. Amúgy miért kell ennyire ez a Tor? Ha nem alapvető, én nem használnám, csak nehezíti a dolgokat.
-
-
válasz
#63718632 #71923 üzenetére
Ez benne volt alapból és kell is neked? Szerintem ezt a rootkit keresőt elég x havonta is lefuttatni manuálban, nem érdemes ütemezett feladatként benne hagyni a többi között.
Jó, mondjuk én 6 éve használtam utoljára, így ez nem mérvadó.
Érdekes, hogy mindenkinek tök jól megy ez a Manjaro, engem meg mindig szívat, bár amennyit szídtam utóbbi években.....
-
válasz
Neil Watts #71920 üzenetére
Hát ez super, bár majdnem hihetetlen nekem, mintha egy install leíráson mentél volna végig......és minden működött....wifi is!
A fedél lehajtás....
* Fedel lehajtasnal elalszik ahogy kell, a felelesztes a bekapcsolo gombbal tertenik, mint barmely mas rendszeren
Ez is megy flottul, nekem is bekapcs gombbal éled csak, gyanítom ez hardvertől függ, mert volt már olyan disztró, amivel nyitásra éledt, de lehet nem ez a HP noti volt az. Fene egye meg, nem emlékszem.
Mindenesetre örülök, hogy ilyen jól sikerült és még tetszik is neked!
Remélem bírni fogja a frissítéseket sokáig! (azért valamit csak be kellett szólnom, nehogy már.....)
Nyúzzad egészséggel jó sokáig! (ez a mai helyzetben tényleg dupla jókívánság)(#71924) core2
Azannya, a systemd-análja is tök jó! Még a snapd se......na várjunk, minek oda az a snapd? Már itt is default lett, mint Ubuntuban?
Tényleg nem szuttyog sokat ez a Manjaro!
-
válasz
#63718632 #71918 üzenetére
ubyegon@WD-HP8570p:~$ systemd-analyze blame
55.770s fstrim.service
984ms systemd-journal-flush.service
852ms apt-daily.service
845ms apt-daily-upgrade.service
712ms dev-sda1.device
654ms udisks2.service
381ms upower.service
373ms systemd-logind.service
295ms lightdm.service
294ms plymouth-quit-wait.service
254ms networkd-dispatcher.service
251ms ufw.service
225ms ubuntu-system-adjustments.service
203ms NetworkManager.service
199ms ModemManager.service
197ms systemd-modules-load.service
157ms thermald.service
153ms systemd-udevd.service
145ms grub-common.service
.................Nem tudom mi a bánatra várakozik az a 3 service nálad, de tuti agybajt kapnék tőlük. Ezt a plymouth service-t látom az én kimenetemben, amásik kettő nincs. A helyedben megpróbálnám ezeket megnézni, mire valók és kell-e egyáltalán, hogy aktívak legyenek, a plymouth-nak meg az időzítését venném le. Ha egyáltalán kell az neked.
De lényeg az, hogy qrvára indokolatlanul fogják a boot folyamatot!
-
válasz
jackal79 #71916 üzenetére
Ne a /tmp-be csomagold. Most letöltöttem a linkelt leírásban megadott oldalról és Nemoban áthúztam a Letöltések mappába, megnyitottam és a lilahagymára kattintva bejött ez az ablak, szerintem itt már tudnám is telepíteni egyből. Nem tudom miért olyan bonyolult az Antixon, de próbáld a letöltött fájlt simán áthúzni egy állandó mappába, hátha....ha meg már kimásolja/kitömöríti, lehet telepíteni is talán. Egy próbát éppen megér.
-
válasz
#63718632 #71915 üzenetére
Mesa 19.2.8 van Mint-en is.
Boot közben hiába nyomok esc-t semmit nem mutat a folyamatból, érdekes.
Ez nem mindenhol működik, mondjuk nálam mindennel ment eddig a le/fel bill lenyomással a splash vagy mi a manó vagy állítgasd a GRUB-ban, igaz a systemd-analyze blame jobb, mert nem fut el az orrod elől. Amúgy tényleg tetszetős ez a PoP OS, a témáját régóta nyúlom.
-
válasz
#63718632 #71911 üzenetére
Nem nagyon látok más, kivéve azt, hogy a parted meg az fdisk mást ír a boot partició kezdetének.
Most már áruld el mi a bibi
!
Bootol rendesen csak sokára kapok login-t.
Nem lehet, hogy ezen is a snapd várakoztatja a boot folyamatot? Vagy valami más Ubuntus okosság Ill hétfő van, ilyenkor lefut a weekly fstrim meg a többi service, a kedvencem valami wait online akármi.
FB-s disztrinek a kékcsillagot gondoltad? Aham, rákattintottam a hivatalos oldal linkre és odavitt a FB csopotba. Régen volt honlapjuk, emlékszem, mert hasonló csicsa volt, mint a disztró.
Igen, a másik az igazi magyar ősállatos disztró!
-
válasz
st3v3np3t3r #71907 üzenetére
Szerencsére nekem se, a Mint Cinnamon 6 éve bírja gond nélkül a töketlenkedésemet, igaz nem is nagyon kínzom.
Valahogy az eddig kezem közé került gépek a kiadás alapú disztrókat kedvelik, de igazán csak a Mint a tuti nekik.
(#71904) májkimiki
Az ilyen Facebook oldalas disztrók mindig tetszettek!
Egy másik nagyon csicsa FB disztró ugrik be hirtelen róla.....
Pop OS-nél szintén nem jó a swap alignálása? (lehet, hogy nem is lényeges itt sem, akár a kiterjesztett particióknál MBR/Legacyban?)
/dev/mapper/cryptswap
nem okoz boot problémákat? -
válasz
Neil Watts #71900 üzenetére
Ajaj, elég vakmerő vállalkozás ez szerintem.
De hogy pont én fogok csuklani? Úgy érzed, annyira kapacitállak, hogy tutira ki kell próbálnod ezt a csodaklónt?
De amúgy kíváncsi vagyok, az is elég Inteles gép, mint a HP8570p, meglátjuk, hogy muzsikál rajta a Manjaro. Gondolom nem UEFI/GPT párossal telepíted, így az eleje jobb lesz, már ami a particionálást illeti.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Vélemény Linux Mint Debian Edition 4
- Tudástár MX-Linux 19
- Bemutató Linux a mindennapokban: Manjaro KDE
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Hír A Steam Play hozza el a Windowsra írt játékokat Linuxra
- Hír Hova jut a világ? Linuxot kínál a Windows Store!
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap - NYÁRI AKCIÓ!
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, Most kedvező áron!
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Kaspersky, McAfee, Norton, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7800X3D 32/64GB RAM RTX 5080 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- AKCIÓ! MSI B365M i5 8600 16GB DDR4 512GB SSD RX 5700XT 8GB CM MASTERBOX Q300L Zalman 600W
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X 16/32/64GB RAM RX 7600 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Bowers/Wilkins Px7 S2 fejhallgatók
- Dell latitude, precision, xps, magyar világítós billentyűzetek eladóak
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest