- Videós, mozgóképes topik
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- HP notebook topic
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- A hardverek is nehezen viselik a kánikulát
- VR topik
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- DUNE médialejátszók topicja
- Samsung Galaxy Tab S10 Ultra - más dimenzió
-
PROHARDVER!
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
#63718632 #74465 üzenetére
Otthon majd tesztelem, a tartalék gépemben kellett procit cserélni Athlon2-ről FX-re, mert L3 cache nélkül nem volt zökkenőmentes a videók lejátszása.
Videokártya viszont elég modern van a gépben, szóval azon a gépen elég jól ki kell jönnie az előnynek, ha megy a vaapi.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
-
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
A Firefox 80 elhozta a va-api támogatást X szerver alá is, már nem csak Wayland alatt megy!
https://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=Firefox-80-ReleasedGyerünk tesztelni!
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Alveus #74413 üzenetére
Azt írják többen, hogy ezt a problémát megoldja az iommu=soft kernel paraméter beadása a rendszer betöltésénél. GRUB configján keresztül a legegyszerűbb megcsinálni szerintem.
Úgy amúgy bios frissítéssel indítanék első körben, ha nem volt mostanában.
Cirbolya_sen: A beledrótozást azt mivel? Xrandr?
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Cirbolya_sen #74395 üzenetére
Én vettem olyan HDMI 2.0 kábelt pár hónapja, ami a valóságban csak 1.4-es volt, hiába írták rá. Jó igaz, HAMA gyártmány volt...
Aztán egy rövidebb, valódi 2.0-ás kábellel meg rögtön ment a TV-m 4K / 60-ban Linux alól.
PeachMan: alapjában semmi. Filozófiai nekem van, én jobban szeretem, ha nem kell PPA-kat hozzáadni csak azért, hogy kapjak friss kernelt vagy vga drivereket.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
ubyegon2 #74375 üzenetére
Kicsit higgadtabban pls...
Idehaza a tartalék gépem előtt ülök, tegnap "upgradeltem" a procit egy 2009-es 2 magos Athlon2-ről egy 2011-es FX4300-ra. Ezzel a géppel se vettem észre, hogy probléma lenne ntfs-es partíciót elérni.
vadkörte: nem.
Jó az a Mint (bár KDE-s disztró után még nekem is szoknom kell), de mélyebb problémáknál a rokonságuk miatt valszeg ugyanúgy viselkedik, mint egy Ubuntu, így itt nem ajánlottam. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Cirbolya_sen #74363 üzenetére
Én meg a vm és a docker részt nem értem.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Cirbolya_sen #74361 üzenetére
Régi Ubuntu helyett esetleg valami nem Debian alapú cuccot is megpróbálhatsz, pl. Manjaro. Lehet egész más élményben lesz részed.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
lev258 #74355 üzenetére
Jah, abban a formában biztos nem megy át, 27 ezer sor.
- Ha valakit érdekel, erről beszélünk: https://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=Paragon-Read-Write-NTFS-Linux
Amúgy milyen jogosultság problémára utalsz?
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
lev258 #74353 üzenetére
Vagyis "dirty" állapotban fog lenni az NTFS-es partíció Linux alatt, ha a gyorsindítás bejön a képbe. Amúgy ez egy csodálatos funkció, aminek nincs gyakorlati jelentősége, mióta mindenki SSD-t használ rendszer meghajtónak, de minket Linuxosokat azért még szívat.
Amúgy most néztem róla hírt, hogy valszeg lesz kernel szintű ntfs driver hamarosan a Linuxban, ami jelentősen gyorsabb lesz, mint a jelenlegi, FUSE alapú driver. Btw, én szoktam futtatni játékot NTFS partícióról is, nem éreztem még emiatt lassulást, a játék a betöltése után úgy is nagyrészt a ramból fut.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Balerik #74311 üzenetére
Az Ext4 az jogosultságkezelős fájlrendszer, aminek nem te vagy a tulajdonosa, ezért nem tudsz rá írni, csak olvasni róla.
Így kapásból vagy birtokba veszed pl. a chown parancs használatával, vagy felcsatolod az fstab-on keresztül állandóra magadnak. Ez utóbbi lenne a javasolt eljárás.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
vadkörte #74270 üzenetére
A partíciók csatolása önmagában lassítja a bootot, de nem ennyire. Mindenesetre egy próba erejére kommentezd ki a /mnt-s sorokat.
Ezt a régi 2 magos Athlon2 procis tartalék gépem produkálja Manjaro KDE-vel egy egyszerű satás SSD-n:
$ systemd-analyze
Startup finished in 2.329s (kernel) + 11.865s (userspace) = 14.195s
graphical.target reached after 3.882s in userspace
A fő gépem meg Ryzennel valahol 2-4 másodperc körül bootol de az meg már annyira gyors, hogy pl. a Thunderbird nem feltétlen találja meg a kiszolgálót.
-
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
peterattila #74264 üzenetére
Ilyenkor rugaszkodj el az Ubtuntu vonaltól. Dobjál rá egy Manjaro-t.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
growler #74260 üzenetére
Viszont kapsz belőlük újabb verziót, ahol már megvannak. - feltételezem az 5.4-be visszaportolt javításokra gondolsz.
Vladi-val folytatott egyik beszélgetés jutott el régebben oda, hogy a Centos6 akkori ősi kerneljébe annyi backportos javítás érkezett a hónapok alatt, hogy akkor már léphettek volna verziót is.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
ubyegon2 #74253 üzenetére
Valami mással csináltam az előző héten a Mint20-on itt egy teszt gépen ezt, de most a googleben mindenhol csak az ukuu-t találom... Hülye PPA-s világ.
Az valami karakteres, de egyszerű dolog volt, pikk-pakk megoldotta a friss kernelt.
szerk: ahh megvan! "Mainline" a neve!
https://www.linuxuprising.com/2018/10/2-utilities-to-install-latest-kernel-in.html -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
peterattila #74250 üzenetére
Elírtad a parancsot.
sudo apt -y install ukuu
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
peterattila #74247 üzenetére
Pl. az ukuu-val tudsz feltenni újat. [link]
5.7 vagy 5.8 most a legújabb ami benne lesz. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
peterattila #74244 üzenetére
Látsz valamit a journalban?
journalctl -b
journalctl -b -p 3
Meg még megpróbálhatsz újabb kernelt, hátha az 5.4-ben van valami ami nálad gondot okoz...
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
cprogrammer #74194 üzenetére
És az úgy jó is, arra van.
A fix dolgoknak meg az /mnt
májkimiki: ez is teljesen érthető érvelés. Nekem egy időben a gyökérben voltak csatolva partíciók, mert miért ne.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Krisztianby #74178 üzenetére
5.7-es vagy újabb kernel javasolt a játékokhoz, onnantól kezdték el betenni a különféle anticheat megoldások kernel oldali támogatását ami kell a wine-nek.
Valamint Kubuntu-n érdemes lehet beaktiválni olyan PPA-t, amivel kapsz újabb mesa-t. Most még viszonylag friss ami van benne (20.4), de azóta már 4 bugfix verzió kijött hozzá és már a 21-es mesából is kijött 3 vagy 4 verzió...
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Valamilyen 144Hz-es monitorod van, hogy a 75-80fps is kevés? Freesnyc premiumot tudó monitorok tudják azt, hogy "alacsony" fps-t megduplázzák.
Transmissionhoz nem értek, itt általában QBittorrentet használunk, bár még egyikhez se kellett állítanom semmit, hogy menjen a feltöltés.
Úgy amúgy szerintem nyugodtan gondolkozhatsz APU-ban is, ma már egész más a helyzet ott, mint volt mondjuk 2-3 éve az akkoriakkal. Azóta az AMD eléggé tolja a kernelbe a dolgait.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Az APU-k egy kicsit problémásabbak voltak mint a sima vga-k, de manapság friss kernellel és friss Mesa-val mennek azok is. Nyilván ha valami új cuccot veszel, pl. 4. generációs Ryzent, akkor olyan disztrót válassz, ahol friss a kernel és a Mesa. A 20-as Mint aránylag jó választás jelenleg, de pusztán játékra lehet érdemesebb lenne megnézned a Pop OS!-t. Videót találsz róla az összefoglalóban.
Én most utoljára az ME Andromedát keltettem életre Linux alatt, vagyis csak el kellett indítanom Steamen és ment. Igaz nem tökéletes mert az új, korábban be nem járt területek betöltése idejére megáll a játék, de közben az fps meg elég magas. Még konkrétan nem tudom ezt mi okozza, de ilyet csak ebben és a World War Z-ben tapasztaltam, másik játékok mennek faszán.
A Rise of the Tomb Raider konkrétan nem is kicsit gyorsabb Linux alatt nálam, mint Windowson.Úgy egyébként ha az áram fogyasztás számít és szeretnél érdemi változást látni a számlákban, akkor húzd ki a hűtőt a konnektorból...
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
FGLRX az az AMD Catalyst driver volt (csak Debian alatt így nevezték el mert nemtom), amit már régen dobott az AMD Windows és Linux alatt is. Helyette kiadta a cég Linuxra az AMDGPU PRO drivert, de csak GCN-es kártyákat támogat, a tied még egyel régebbi. Valamint az AMDGPU PRO az esetek többségében nem is szükséges, mert az a driver ami alapból megy (mesa), az már kb. ugyanazt nyújtja.
Ha az a 80 FPS kevés, akkor leginkább csak hw csere lesz a megoldás, mert abból a kártyából már kihoztak mindent Linux alatt, amit lehetett.
A legjobb ár / érték arányú AMD kártyák jelenleg az RX570-ek, a játékok nagy többségét viszik 1080p-ben high-on Linux alatt is. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Érdekes koncepció: Full Flatpak alapú Fedora, ahol maga a disztró is egy image: [link]
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Egy céghez vagy szervernek simán azt tenném, de magamnak nem. Egy időben használtam, de lassan jutnak el rá az új dolgok, vagy a hibajavítások... Ott volt az az eset a képernyővédőt fejlesztő sráccal aki össze is rúgta a port velük, valahogy nem igazán tetszett ahogy lereagálták azt a helyzetet a régi verzió miatt.
Most Manjaro pörög nálam és azon érdemben játszani is lehet, mert mindig frissek a driverek, friss a kernel, stb.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Nem nevezném különösebben gyors oprendszernek a Debiant. Régi kernel, régi csomagok, a Mint-ből meg most jött ki friss fő verzió friss kernellel meg Mesa-val...
Az XFCE felületes Mintet amúgy tök jól lehetett használni EEEbook laptopon is munkában, pedig az aztán nem volt gyors hardver, igaz cserébe elment vagy 12 órát akkuról.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
eszgé100 #74064 üzenetére
A Gnome asztali környezet túl sok már arra a gépre az Ubuntuban. Helyette ott a Lubuntu ami LXDE-t használ, vagy az Xubuntu ami XFCE-t, továbbá még a Linux Mint XFCE. Ezekkel gyorsabb lesz a gép valamennyire.
Ha még azokkal is lassú, akkor meg lehet nézni a Puppy Linux disztrókat.Úgy egyébként volt szerencsém egy Pavilion DV5-ös laptohoz aminél újra kellett pasztázni a procit, mert a gyári hővezető takony az átment hőszigetelőbe. Olyan 40 csavar és 40 patent után jött szét a gép, ahol a hűtést két oldalról fogatták hozzá az alaplaphoz, így az utolsó csavart is ki kellett szedni a gépből, mire lejött a borda a prociról. Magyarul építettek egy laptopot a hűtőborda köré, mert az úgy logikus...
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Rimuru #74061 üzenetére
Este volt már, nem vettem észre. Amúgy valami gond van a linkjeimmel? Ugye nem!
---------------------------------------------
Szóval Thorvalds szakmailag teljesen korrekt beszólása az Intelnek az AVX-512 utasításkészlet miatt.
https://www.pcx.hu/linus-torvalds-a-linux-megalkotoja-odaszolt-az-intelnek -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
helkin11 #74048 üzenetére
Ehh, sikerült egy olyan procis gépet kifognod, ami bár tudja, de mégsem jelzi vissza, hogy rendelkezik PAE-vel, ami meg kellene a kernelnek.
Pentium M - "The Banias family processors internally support Physical Address Extension (PAE) but do not show the PAE support flag in their CPUID information; this causes some operating systems (primarily Linux distributions) to refuse to boot on such processors since PAE support is required in their kernels.[7] Using the 'forcepae' linux boot option will allow linux to boot using PAE in these cases. "
Van valami PAE mentes boot lehetőség a puppy-ban?
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
A WT az nem egy egyszerű eset, pár héttel ezelőttig engem be sem engedett a launcher. Aztán valami történt és végre proton-on keresztül megy. A natív Linuxos verziónak vannak bajai, ha jól láttam. Aztán kicsit letettem a játékról, mikor a KV1-ben oneshottolt távolról egy T34...
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Megvettem Steamen a Mass Effect Andromeda-t. Megvolt Origin alatt anno de most pont volt egy leárazás és nem bírtam magammal...
Steam letölti, az Origin kliens kicsit nyafog de egyből tudta indítani a játékot és mit látok? Megy faszán... Egyedül valami shader fordítási gond van a korábban be nem járt területeknél mert ott kicsit beszaggat, de az a Mesa-ban valami bug, mert World War Z alatt is ugyanez van, gondolom majd javítják.
Viszont elgondolkodtató, hogy relatíve rövid idő alatt hova eljutott a Linuxos játék, lassan már tényleg komolyan vehető AAA gaming platformnak tekinthető.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
jackbacsi87 #74028 üzenetére
Ha a Windows megdöglött, akkor miért nem rakod fel a Mint-et a helyére?
Amúgy döglött IGP-vel egyáltalán mivel megy most a gép?
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Idén korán jön a karácsony! A Firefox 80-as kiadása X11 alatt is fogja tudni használni a VA-API-t!
https://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=Firefox-80-VA-API-X11Nem hittem, hogy valaha megérjük a hivatalos VA-API támogatást X11-en böngészőben.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Linus Sebastian megépíti Linus Thorvalds új számítógépét: https://www.youtube.com/watch?v=Kua9cY8q_EI
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
meggymagos21 #73943 üzenetére
Csomag: egy adott program minden fájlját és a telepítéséhez kellő információkat tartalmazó tömörített állomány.
Repó: ahol a csomagok vannak. Repó frissítése (apt update) megnézi, hogy a repóban mi van és milyen verzióval. Az apt upgrade pedig elvégzi a frissítést, ha a repóban van frisebb csomag, mint nálad a gépen (minden csomagra megcsinálja).
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
mefistofeles #73908 üzenetére
Elég friss benne a kernel meg a mesa, valszeg nem lesz gond velük.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Az 5.9-es kernelbe bekerült az UVD támogatás a régi, GCN1-es Radeon kártyák számára is. [link]
Ez a ~2013-tól kiadott Radoenokat érinti, amik már nem a TerraScale magra épültek. Abban az évben még vegyesen voltak egy szérián belül TerraScale és GCN-es kártyák is. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
#89874944 #73884 üzenetére
Amit mond magáról a monitor, arra be is lehet állítani.
Ezt pl. az én AOC Q3279VFW monitorom mondja magáról:
$ xrandr
Screen 0: minimum 320 x 200, current 2560 x 1440, maximum 16384 x 16384
DisplayPort-0 connected primary 2560x1440+0+0 (normal left inverted right x axis y axis) 725mm x 428mm
2560x1440 59.95*+ 74.97
1920x1200 59.95
1920x1080 60.00 50.00 59.94
1600x1200 59.95
1280x1440 59.91
1680x1050 59.95
1280x1024 75.02 60.02
1440x900 59.89
1280x960 60.00
1280x800 59.95
1280x720 60.00 50.00 59.94
1024x768 75.03 70.07 60.00
832x624 74.55
800x600 72.19 75.00 60.32 56.25
720x576 50.00
720x480 60.00 59.94
640x480 75.00 72.81 66.67 60.00 59.94
720x400 70.08
Ami teljesen meg is felel a specifikációnak és ezek az értékek a GUI-n kiválaszthatóak.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
mefistofeles #73802 üzenetére
Pedig valami nem sikerült neki. Vagy újrarakod ismét, vagy belépsz chroot-tal és onnan rakod fel a grub-ot. Ez utóbbit megtalálod a téma összefoglalóban.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
mefistofeles #73800 üzenetére
Ez akkor szokott lenni, ha nem találja meg a grub a root partíciót. A rendszerbetöltőt is újraraktad a telepítéskor?
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
olivera88 #73790 üzenetére
Szerintem az echo parancs argumentumába kellene beírnod amit ide írtál, akkor kiírná a végeredményét.
Az Xscreensaver balhé: https://www.jwz.org/blog/2016/04/i-would-like-debian-to-stop-shipping-xscreensaver/
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Úgy néz ki, hogy a régebbi Radeon kártyák (GCN1.0) is meg fogják kapni az AMDGPU-t, most csináltak UVD-s patchet ezekhez. [link]
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Linux gaming is BETTER than windows?
Újabb frankó LTT videó a GAMING témában.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
p.e.ty.a. #73755 üzenetére
Valóban, ez egy hiányosság de legalább kikopik a HDMI-vel együtt. Még az előfordulhat, hogy a TV-n magán is lehet ezt állítani, láttam már ilyet, azt még esetleg nézd meg.
Nálam anno mikor ez volt a gond, akkor a Catalyst Control Centerből lehetett állítani csak az meg bugos volt és nem mentette el a dolgot, így később fixen átállítottam a videokártyám bioszában ezt a hdmi scalinget, onnantól kezdve mindig jó volt.
szerk: még esetleg ennek mintájára tudsz próbálkozni: xrandr --output LVDS1 --scale 1.5x1.5
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
p.e.ty.a. #73752 üzenetére
Kb. ennek mintájára kell bekapcsolnod az underscan funkciót:
xrandr --output HDMI-0 --set underscan on --set "underscan vborder" 40 --set "underscan hborder" 72Lehet, hogy már önmagában a --set underscan on kapcsoló is csinál valamit, talán nem kell pixelben megadnod az értékeket.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
p.e.ty.a. #73748 üzenetére
Üdv!
Mit mond az Xrandr a válaszható felbontásokról?
xrandr -d :0
Amit ez kiad, azt mondja magáról a TV-d. Ha itt nincs 1366*768 a listában, akkor nem tudja.
Nekem volt ilyen HDready TV-m, ami bizony tényleg csak 1280-as felbontást tudott számítógépről, pedig a dobozán meg ott virított az 1366*768... Később vettem helyette egy másikat, az már tudta az 1366*768-at minden gond nélkül.
A lelógást viszont lehet kezelni, feltételezem HDMI -n vagy, azon lehet állítani a scalinget. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
Maradék cuccaimból összeraktam egy második PC-t. Semmi komoly, Athlon2 X2 2.6GHz, RX570 vga, satás SSD.
Mint Cinnamon legújabb bétája ment rá, meglepően gyorsan bootol és a működése is gyors pedig a proci pl. egy 720P youtube videót már nem bír 1440p képernyőn teljes képen vinni. A procit tervezem cserélni jobbra, de így is tök jól működik a gép. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Sanyi.mTs #73683 üzenetére
Mint Cinnamon az jó, de a 2GB ram és a hdd miatt inkább Mint Mate, vagy Mint Xfce-t javaslom, főleg ez utóbbi kisebb erőforrás igényű.
Beállítani úgy igazán nincs mit, távoli eléréshez meg TeamWiever-t szoktam használni, az van minden platformra.
Amúgy manapság a játékok is elég jól mennek Linux alatt, ha olyan gép. Most utoljára a Control-t, a World War Z-t és a GTA 5-öt nyomtam, ezeket Lutris-en keresztül.
Nyilván az a gép érdemi játékra nem alkalmas, de a Steam-en keresztül van már egy rakás natív, meg elég sok cím ami a Proton-al (SteamPlay) működik.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Vélemény Linux Mint Debian Edition 4
- Tudástár MX-Linux 19
- Bemutató Linux a mindennapokban: Manjaro KDE
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Hír A Steam Play hozza el a Windowsra írt játékokat Linuxra
- Hír Hova jut a világ? Linuxot kínál a Windows Store!
- 27%-OS ÁFÁS SZÁMLA I Jogtiszta Microsoft digitális és fizikai termékek I DIGITALKEYZ.COM
- Kaspersky, McAfee, Norton, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Antivírus szoftverek, VPN
- Microsoft licencek KIVÉTELES ÁRON AZONNAL - UTALÁSSAL IS AUTOMATIKUS KÉZBESÍTÉS - Windows és Office
- BESZÁMÍTÁS! LENOVO Ideapad Gaming 3 notebook - i5 11320H 16GB DDR4 256GB+1TB SSD GTX 1650 4GB WIN11
- Beszámítás! Apple Mac Studio M2 MAX 2023 32GB 512GB SSD számítógép garanciával, hibátlan működéssel
- Bomba ár! HP ProBook 450 G6 - i7-8GEN I 16GB I 256SSD I HDMI I 15,6" FHD I Cam I W10 I Gari!
- Samsung Galaxy A14 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Csere-Beszámítás! Felsőkategóriás számítógép PC Játékra! I9 13900KF / RTX 4080 / 32GB RAM / 1TB SSD
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest