Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz Reggie0 #11 üzenetére

    Elnézést előre is mindenkitől, most ilyen "sokat írhatnék hetem" van...

    Mármint a sugár-egyesítőre/pozícionálóra gondolsz? Ahhoz sima piros lézert fogok használni akár a pont- akár a vonallézer mellett teszem majd le a voksom, mert ezek vannak itthon. Ha a régi diódás gépemre gondolsz, akkor az kék lézeres volt.

    Devil Smile:
    Köszi. Én meg a 60 nm miatt irigykedem, nekem a fele sem áll rendelkezésemre, és ahogy a képeken láthatod, ez is egyrészt állandó átépítés alatt van (lényegében most lakom be, például még csak tegnap építettem ki a teljesen egyedi riasztó rendszeremet is bő 1,5 évvel ezelőtti beköltözés után (eddig egy gyári volt)), ráadásul egyben raktár és még garázs is a tér, szóval ha komolyabb ács-asztalos munkát csinálok, akkor mindig ki kell állnom az autóval innen és/vagy még el is kell pakolnom az útban lévő cuccokat (de most már jobb időben ugye ott van a terasz is, mint fedett munkaterület, ez sokat segít). Tervben van egy új, nagyobb műhely, de abból a belátható jövőben nem lesz semmi sem... :(

    Nekem az egyik munka miatt ki kellett vágnom a gép alját...
    Gondolkoztam én is ilyen megoldáson. Azon törtem a fejem, hogy lekapnám a gép alját alá tennék profilból egy "asztal jellegű" vázat 4 hosszú függőleges profillal és ezekre menne egy ollós állítható magasságú tárgyasztal (több fix pozícióval magasságban a lábakon), manuális fókuszálással. Ezt az egészet utána bedobozolnám, hogy az elszívást ne zavarja (természetesen nyithatóra/levehetőre készíteném az oldallapokat a nagyobb munkadarabok végett). Ekkor lenne egy akár 60-80 cm-es magasságú tárgyig is használható gépem, lényegében hosszkorlát nélkül (megfelelő tárgy alátámasztással). De aztán meg arra gondoltam, hogy ha már egyszer így átépítem a gépet, akkor miért ne rögtön építeném nagyobbra is (lejtő ON... :DDD ). Szóval itt tartok most...

    Állítható asztal is tervben van, csak ott is örökké felmerül a kérdés, hogy mennyire merüljek bele, ha lesz esetleg másik, nagyobb gép, de lehet valami kézi tekerős asztalt kap egyelőre..
    Kézi tekerős van/volt tervben nekem is, mert a motoros asztalállításnak otthoni hobbi lézeres környezetben és ilyen kis méretű gép esetében nem sok értelmét látom (ha csak nem automata magasságállításról van szó, vagy mert fancy...). Csak feleslegesen bonyolítja a dolgokat. Kézi tekerővel is villámgyors a magasságállítás, ahogy a videóban is látszik (legalábbis ilyen nagyságú mozgástartományban biztosan). Ebben a durván ~300x200x200 mm-es munkatérben szerintem ez tökéletesen elég, ami meg igényelné az ettől is nagyobb magasság állíthatóságot, az meg általában be sem fér a vázba széltére, hosszára. Esetleg egy egyszerű DC motoros megoldást csinálnék csak (betáp, motor, háromállású kapcsoló polaritásváltással, aztán jó napot...). De a fenti videóban látható szerkezetet simán meg lehet hajtani egy akkumulátoros fúróval is és még külön tervezgetni, gyártani sem kell hozzá semmit sem. Hangsúlyozom ez a véleményem a K40 gyári méreteihez kapcsolódik.

    De megint csak a fenti dolog jár a fejemben (a várható jövő...), vagyis hogy ennél tovább ezzel a gyári vázzal ugyan nem szeretnék menni, de ha már egyszer átépítem a gépet, akkor azt alapból minden szempontot figyelembe véve teszem meg, vagyis akkor már biztosan fogok munkaterületet is növelni és komolyabb magasságállítási lehetőséget is kiépíteni (ahogy fentebb is írtam). Ebben az esetben (mondjuk egy bő 30-60 cm-es mozgástartományt feltételezve az asztalnak már látom a motoros asztal kiépítésében a potenciált, de az biztos, hogy ebben az esetben, ha már ennyit szenvedek vele, akkor már a megmunkálandó tárgyhoz kötött automata magasságállítással egybekötve, van is egy felesleges 3d nyomtató alaplapom, amin csak 2 tengely motorvezérlése működik a hozzájuk tartozó végálláskapcsolókkal együtt, szóval az ideális lenne ilyen célra... :B

Új hozzászólás Aktív témák