Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Ribi #13 üzenetére

    "Gépelés közben meg szerintem tök mindegy hol a nyomáspont, úgyis koppig nyomod"

    Kivéve, ha már megy a touch typing.

    "De a cikkre térve, 300 dodó 1 billentyűzet elmebeteg."

    Attól függ, milyen billencs. Mert vannak olyanok, amikért röhögveazonnal adnék ennyit, és utána megköszönném az égieknek a lehetőséget. Mondjuk az is igaz, hogy azok kicsit sem Alienware-ek, mert kb. a kapcsolóik és a rajtuk lévő kupakok többet érnek.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Ribi #18 üzenetére

    Nem túlságosan nehéz ilyet építeni (sőt, kifejezetten könnyű), főleg, ha az ember elmerül pl. a Keycultban, de készre szereltek közül mondjuk egy Angry Miao AM HATSU, de még tálán egy megkent TTC Gold Blue kapcsolókkal és valami limitált PBT kupakszettel (például drop.com-ról) megkoronázott Cyberboard is ilyen. Vagy ott vannak a Novelkeys (pl. Box 75) és vintage Alps cuccok is, amiknél némelyik ketyeréért szotyi a 300 dollár. Vagy a...

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Ribi #25 üzenetére

    Azért azt hidd el, hogy egy igényesen összerakott darab után szinte biztos, hogy még te is nagyon kiábrándítónak találnád a HyperX-hez való visszaülést.

    "Az meg ahol árulnak billentyűzetet és kávét"

    Ott tudják, hogy egy jó kávé kell ahhoz, hogy beinduljon reggel a gépelés. :D

    Ez egy hobbi, plusz a végeredmény gyakorta munkaeszköz is. Így kell erre tekinteni; te sem mosolygod meg azt a szakit, aki költ a minőségi szerszámokra, mert azokkal könnyebb, gyorsabb, netán még élvezetes is a munka. Nyilván van lehúzás is, de egyáltalán nem minden többszáz dolláros billencs ilyen.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Ribi #27 üzenetére

    Nem feltétlenül kell ehhez elmenni a sokszáz dolláros kategóriáig, hogy megértsd. Majdnem 25 évig gumidómost használtam. Persze időközben érdekelt, hogy milyen a mecha, de nem igazán alakult úgy, hogy nagyon kipróbáljam.

    Aztán 2018-ban vettem egy Genesis Thor 300 RGB-t Outemu Blue-kkal, meg egy ugyanilyen TKL-t, Outemu Redekkel, mert újonnan kijött mindkettő (darabonként) ~15 pénzből. Gondoltam, ez annyira nem vészes, lássuk a medvét. Az utóbbi annyira nem jött át (túlzott kupak wobble), de az előbbit 2 évig használtam, és szerettem, kiszolgálta az árát, de végül eladtam. Utólag visszatekintve ócsó valami, csörög-zörög, de még így is kategóriákkal jobb volt, mint a dómos.

    Időközben volt ez-az PH!-s teszten, aztán vettem egy Tesoro Gram Spectrum TKL-t Agile Red switch-ekkel, hogy a slim profillal és a lineáris karakterisztikával kíméljem az ujjízületeimet (gépelni még oké volt a Thor Blue, de játszani nagyon nem, néhány perc után már jött az ujjakban a diszkomfort érzés). Bejött, tetszett, segített abban, amiben akartam, és nyomultam vele pár hónapig.

    Egy napon megláttam aprón egy Ducky x Varmilo Miya Pro Sakurát MX Silent Redekkel, makulátlanul, hiánytalanul, alig használtan, DE ISO-val (szóval PBT kupak, nem magyar ABS) + kis garival, harmadáron (25 pénz). Meg is vettem, mert ennyit igazán megér. Azóta vissza sem néztem, Duckyból már négy van, lett wireless Akko, ez-az, most meg már ott tartok, hogy a klavik közül három hot swapes, és Kínából rendelek switch-eket annyiért, amennyiért más billencset sem venne. Fontos a hang, a visszajelzés, a kupakok tapintása stb., és mivel nagyon nem keveset használom, ez hatványozottan igaz.

    Csak belekóstoltam a billencsek világába, nézegettem, olvasgattam, és egy minimális tapasztalattal már el tudom képzelni, hogy miként tudnám fokozni a már most sem rossz élményt. Mert lehetne, hiszen teljesen átalakultak a szempontok és elvárások. Újra megtapodva a cimborámnak eladott Tesorót már kérdőre vonom magam, hogy nemhogy a Thorral, de még ezzel is miképp voltam elégedett, hiszen annyira olcsó hatást kelt, pedig 30párezer volt ez is. Egérpadoknál is ugyanez van az Artisannal és PureTrakkal, ezek után nehéz lenyűgözni az embert. :DDD

    Szóval kétélű penge ez. Az biztos, hogy ma már sokkal kellemesebb a gép előtt eltöltött idő periféria-szinten, mint akár csak két éve, és nagyon nem akarnék visszamenni az akkorihoz, de cserébe a zsebem is könnyebb. Legalább vész esetén gyorsabban eljutok a retyóig, mert a Deákok nem húzzák le a gatyót. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • dabadab

    titán

    válasz Ribi #30 üzenetére

    Wut? A C64 billentyűzetek (több beszallító is volt) kifejezetten jók és igényesek voltak, nem volt semmi ilyen problémájuk.

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz Ribi #43 üzenetére

    Szinte biztosan Primo volt az, annak volt ilyen billentyűzete.

    DRM is theft

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Ribi #43 üzenetére

    Commodorenal nem volt olyan problema

    cherry mxnel nem muszaj bottom outolni, de ugy is termeszetesen beveszi.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák