Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bzoley

    veterán

    Mint általában minden nap, ma is azon az oldalon kezdtem a napot, ahol friss infót kapok, ha megjelenik egy új, érdekesnek tűnő program, vagy egy régebbinek egy újabb verziója. Nem a legjobb oldal ebből a szempontból, de megteszi.
    Mazsolázás közben eltűnődtem, mennyire megkönnyítik ezek a programok az életünket, mennyire hozzászoktunk a használatukhoz. Aztán kezdtem kíváncsi lenni, vajon ti milyen programokat használtok rendszeressen, pakoltok fel a Windows-zal szinte egy időben, vagy már benne van egy Ghost-mentésben.
    Próbáltam rákeresni néhány formában, de néhány elhalt topic-on kívül többet nem nagyon találtam. Aztán vagy életképes marad, vagy nem.
    Szóval az lenne a kérésem, hogy soroljátok fel azokat a programokat, amiket még ha nem is használtok minden nap, de megnyugtat a tudat, hogy kéznél van és bármikor elővehető, amik nélkül sokkal kényelmetlenebb lenne az élet a monitor előtt. A játék más kategória, nem ide tartozik, és ha életképes maradna, akár egy Linuxos, vagy egyéb topic is születhetne. Azonkívül azoknak, akik még nem döntöttek, talán megfelelő támpont lehet egy sokak által használt program.
    Nah, a kissé hosszú bevezető után a saját listám valahogy így néz ki:

    Total Commander - mert anélkül olyan, mintha egy kezem lenne
    ACDsee - egy régi verzió, ami csak nézegetni tud, viszont kicsi
    Pant Shop Pro - valahogy mindíg szükség van rá, nagyon szeretem
    Adobe Audition - lásd.: Paint Shop Pro
    Microsoft
    -Excel
    -World - mert néha dolgozi is kell
    Namo Webeditor - mert ehhez még értek egy kicsit, bár ritkán van rá szükség
    Media Player Classic(nem a Microsoft-os) - divx, dvd, miegymás
    Jetaudio Plus - a ''tökéletes'' hangzásért
    Ahead Nero - mert kell
    SpySweeper,MAS, AD-Aware, Stinger, és még jónéhány hasonló, de egyik sem fut
    Minden, ami filmtömörítéshez kellhet, vdub/mpeg2/mod/ac3, codec-ek:xvid, Fraunhofer, stb.
    És még számtalan apróság, de az első 8-10 nélkül...

    [Szerkesztve]

  • bzoley

    veterán

    válasz bzoley #1 üzenetére

    Látom, sikeres lesz a topic :(
    Igaz hétvége van, várjunk még egy kicsit. Gyerünk, több lelkesedést :C

  • bzoley

    veterán

    válasz Pompi #3 üzenetére

    A hétvégét figyelembe vettem, csak egy kicsit dramatizáltam a helyzetet:)
    Igen igazad van. De számtalan változat közül lehet választani: Hazudtam és nem is használok ilyeneket, tényleg megvan mind eredetiben, vagy amiről itt nem lehet írni, világ életemben demókat használtam, vagy ahogy írtad ezekről álmodozom. De a legegyszerűbben úgy lehet átfogalmazni a kérdést, hogy szerintetek melyek azok a programok, amik megkönnyítik egy felhasználó hétköznapjait?

Új hozzászólás Aktív témák