Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Citroware

    addikt

    válasz #79563158 #36607 üzenetére

    Nem hiszem, hogy messze lennénk ettől. Elég megnézni, csak az elmúlt pár év alatt mekkorát fejlődött az AI. Mi várható csak az elkövetkezendő 2-3 évben?

    Nem attól kell tartani, hogy el fogja venni az emberek munkáját teljesen bizonyos szakmai területeken, hanem attól, hogy kevesebb emberre lesz szükség ugyanahhoz a munkamennyiséghez, mert az egyszerűbb feladatok automatizálhatóak lesznek, sőt, idővel az egyre komplexebbek is.

    Mindez azt fogja eredményezni, hogy a fajsúly a magasan képzett munkaerő felé fog nagymértékben billenni, tehát kevesebb ember fog dolgozni az adott feladatkörben, akik az AI segítségével hatékonyak lesznek, a juniorok, mediorok és gyengén teljesítők pedig nem tudom mit fognak csinálni, de sok munkájuk nem lesz.
    A belépési határ ezzel nagymértékben megnövekszik. A bérek a kezdő és a top expert között jobban szétnyílnak. Ez a trend már elkezdődött, már most is meglátszik a munkaerőpiacon.

    Úgyhogy emberek, most kell bebiztosítani azt, hogy a következő években a felső 20-30%-ban legyetek a szakmátokon belül.

Új hozzászólás Aktív témák