Hirdetés

2017. július 23., vasárnap

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Jelentsd a csalókat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-04-28 12:56:21

PROHARDVER!

- CSAK az írjon, akit anyagi kár ért és CSAK az válaszoljon, akire panaszt tett
- amit írj le üzletfeledről: nicknév, linkeld adatlapját + az apróhirdetést, az okot max. 10 sorban, de személyes adatát ne!
- ha már jelentetted a Hardveraprón, akkor sem itt sem máshol már nem kell!
- ne írj indulattal, fenyegetőzve, vagy ha még egyeztettek,
- moderátori válasz a bejelentésedben lesz (link: "itt szóltam hozzá" rész ikon)
- ha a problémád megoldódott, írd meg a topicban is az eredeti hsz-re válaszolva
További információk, linkek:
- a rendőrségi feljelentés menete
- partnered adatait csak a rendőrség kérheti ki, ha feljelentetted (mi nem fogjuk)
- ha egy üzlet jól zárult, a hardverapró értékelési rendszerét használd!
- üzletrontókat a Jelentem gombbal jelezheted

- a korábbi "Akikkel jó vigyázni az üzletelés során!" topic

Összefoglaló kinyitása ▼

(#19901) tillatrilla válasza 5teve (#19898) üzenetére

tillatrilla
(kvázi-tag)

Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat!
Egy hét haladékot adtam neki,hogy a postaköltséget,ami majdnem 3ezer ft,utalja rá a számlámra.
Hétfőn kiderül,hogy utal,vagy sem. Igazából nem a 3ezer ftért megy a harc,de ennyi erővel mással,máskor is megteheti... És még annyit sem írt,hogy bocsi bakker,még sem kell...

(#19906) The DJ válasza The DJ (#19892) üzenetére

The DJ
(PH! addikt)

Eljött a 22.-e, a postás az előbb ment el és ma voltam a postán is, mert csomagot kellett feladnom, de természetesen töltő sehol. Pár napja viszont kaptam egy kedves üzenetet a fórumtárstól melyben kikéri magának és felszólít, hogy több fenyegető üzenetet ne küldessek én, mint felbujtó :)

Megbánásnak, alázatnak jele sincs... a pofámról lesülne a bőr ebben a helyzetben és heves bocsánatkérések közepette javítanám ki a hibám rögvest. Na itt ilyenről szó sincs. Szóval mehet, aminek mennie kell. Az biztos, hogy ilyen üzletfelekkel nem nagyon szeretnék találkozni az aprón. Szerencse, hogy "csak" egy töltő és nem egy 100+ ezres VGA vagy egy komplett számítógép amivel tartozik.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak. || http://kepfeltolt.es - A kedvenc képfeltöltő oldalad a weben!

(#19907) The DJ válasza The DJ (#19906) üzenetére

The DJ
(PH! addikt)

Továbbra sem történt előrelépés, se töltő, se más. Érdeklődnék, hogy hogy áll az ügy, lesz-e bármi retorzió a fórumtárs felé? Ahogy látom azóta már kapott negatívokat is.

Megváltunk tőle. - essexboy

[ Módosította: essexboy ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak. || http://kepfeltolt.es - A kedvenc képfeltöltő oldalad a weben!

(#19908) ServerWorks

ServerWorks
(tag)

[link]

Az illető privát üzenetben megírta, hogy 2 hónapja használja és azért ennyi az ára (megjegyzem nem olyan olcsó) - mert lopott! Garancia, papírok nincs "OEM" (bár nyilván a szó jelentésével nincs tisztában. Tehát zacskóban árulja a videokártyát, amit egy 'haverja' tartozás fejében lopott neki. A haverja mint írja rendszeresen lop boltok áru/raktárkészletéből!!!

https://www.prohardver.hu/tag/koti0404.html [link]

Intézve - essexboy

(#19909) Attix82

Attix82
(őstag)

Üdv.

Nem egy nagy összegről van szó de azért mégis hibás terméket küldött az eladó.

Adott ez a hirdetés: [link]
Időbe megérkezett úgy ahogy kell, viszont a gép nem ad képet ezzel a táppal, mint kiderült a táp teszter szerint a PG érték 990 ms, ami meghaladja a határértéket. (100-400 ms között az optimális)

A Power Good jellel jelzi a tápegység az alaplapnak, hogy már minden feszültség a tűréshatáron belül van, így azokat fel lehet használni.
Lassan épül fel a feszültség érték....

Aznap amikor átvettem, jeleztem felé, hogy valami nem stimmel mert 2 db 1155-es konfiggal se indult, viszont Core2 dou-s gép igen. Ami ugye nem figyeli a PG értéket.

Másnap rögtön feladott egy másik tápot Rasurbo GaminX Power 650 wattosat, a beleegyezésem nélkül a saját költségére, nah most ezt még nem vettem át mert kitudja milyen is az valójában. (lehet az is kiöregedett)

Próbáltam visszaállítani az eredeti állapotot de ő szerinte kaptam 2 tápot és örüljek.

Egy hete van rendezni - essexboy

(#19910) joepapa11

joepapa11
(újonc)

Sziasztok

Szeretném ammunation http://hardverapro.hu/tag/ammunation újoncot mint eladót jelenteni.
Telefonon és privátban is megbeszéltük, hogy megvenném tőle ezt az SSD-t, http://hardverapro.hu/apro/kingston_v300_120_gb_3
Elutaltam neki hétfőn a vételárat (06.26.). Kedden jelezte, hogy "igen megkaptam a pénzt".Azt ígérte, hogy aznap délután feladja nekem weboxon keresztül (ezt is beszéltük meg). Semmi igazoló e-mailt nem kaptam azóta a webox szolgáltatótól, hogy feladta volna a csomagot.
Azóta érdekes módon a telefonja kikapcsolva, üzenetre nem válaszol.

Üdv.

Sajnáljuk, ami veled történt, mi már kitiltottuk őt.

Ha nem tudod a pénzedet visszaszerezni tőle, akkor rendőrségi feljelentést tehetsz ellene a lakóhelyed szerinti rendőrségen (tudni fogják a dolgukat, nem sok idő).

Ha _biztosan_ tudod, hogy nem csak téged, hanem másokat is megkárosított, akkor ezt mondd el a rendőrségen, segítheti az ügyet a minél nagyobb elkövetési érték.

Viszont fontos elmondanunk, hogy adatokat mi csak a rendőrségnek adhatunk ki, részedre nem.

Köszönjük megértésedet!

essexboy

(#19914) nemeth2300

nemeth2300
(újonc)

Üdv,

Már kitiltott felhasználót, http://hardverapro.hu/tag/masterteam97 -t jelentem.
Privátban megbeszéltünk mindent elutaltam neki az SSD árát. Amint megkapja, küldi postán. Nem kaptam tőle semmiféle jelet. Pár napra rá láttam, hogy kitiltották. Ez a csaló kapcsolatban áll egy másik http://hardverapro.hu/tag/ammunation taggal, aki szintén SSD-t árult.

Ha bárki mást is megkárosított, vegye fel velem a kapcsolatot.

[ Szerkesztve ]

(#19915) Balrog

Balrog
(kvázi-tag)
LOGOUT blog

Üdv. mindenkinek.

csakmisster-ről lenne szó. A hirdetéseit már felfüggesztették, de mégis írok, hogy publikus nyoma maradjon és, hogy másokat is találjak akiket megkárosított.

Egy MSI GTX 1060 ARMOR OC V1 6 GB videokártyát rendeltem tőle, de három hét elteltével sem érkezett meg. [link]
A legutóbbi üzenetemre már nem is válaszolt. Próbáltam hívni, de nem veszi fel. Küldtem neki még utoljára egy e-mailt, amiben megkértem, hogy utalja vissza az összeget vagy különben megteszem a rendőrségi feljelentést.
Bár őszintén szólva már nem számítok happy end-re.

A tanulság, hogy olyan embernek se utaljatok előre akinek 1016 pozitív értékelése van.

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#19916) KveZ

KveZ
(kvázi-tag)

Üdv!

csakmisster

Csakmisster kitűnő értékelés és egy régebbi nála történő sikeres vásárlásomat követően döntöttünk úgy 2 barátommal közösen, hogy nála fogunk vásárolni nagyobb mennyiségű videokártyát.
Missterrel egyeztetve 22 darab Gainward GeForce GTX1060 3GB VGA-t beszéltünk meg. Összesen 1 331 000 Ft értékben. Mivel nagyobb összegről volt szó, így kb 30% előleg megfizetésére kért minket.
2017. 06.06-án személyes találkozó keretein belül írásos elismervény mellett átadtunk 400 000 Ft előleget számára.

Az eltelt 3 hét óta nem érkezett, sem kártya, sem az előleg. Több verziót is hallottam tőle, több ígérete és kifogása is volt. Egy ígérete sem teljesült.

Elmondása szerint 120-150 kártyát rendelt a mieinkkel együtt. Lehetséges, hogy másnak is tartozik, akár több mint 1 millió Forinttal.

(#19915) Balrog, én is keresem a további sértetteket, együtt nagyobb sikerrel járhatunk.

Köszönöm!

(#19917) szmolcsi

szmolcsi
(tag)

Üdv szerintem kamú hirdetés kamú vevő csalásra előkészitet pirospontok....[link]..nekem ez bűzlik!!

[ Módosította: Retekegér ]

3db szabály:Intel,Nvidia,X-Fi-és soha nem lesz gond!!

(#19918) Attix82 válasza Attix82 (#19909) üzenetére

Attix82
(őstag)

Sajnos nem történt semmi az ügyben.

Akkor marad a felfüggesztése.

[ Módosította: Kalandor ]

(#19919) -KP-

-KP-
(őstag)

csakmisster nekem is lóg egy ryzen 5 1400-as procival 3 hete.

(#19920) Balrog válasza -KP- (#19919) üzenetére

Balrog
(kvázi-tag)
LOGOUT blog

Akit csakmisster megkárosított kérem írjon nekem privát üzenetet!
Most próbáljuk felgöngyölíteni, hogy ki is ő és kikkel dolgozott együtt.

Bocs, nem válasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

(#19922) -KP- válasza -KP- (#19919) üzenetére

-KP-
(őstag)

Na én végül megkaptam a procit. Röpke 3 hét után..

(#19924) szabesz0524

szabesz0524
(újonc)

Sziasztok,

Nekem is volt már üzletem csakmisster eladóval. Nálam is késett, de megkaptam. Előreutaltam stb. Nekem azt mondta, hogy a beszállítója egy bizonyos összeghatárig küld neki csomagot és nem fért bele az enyém. Elhittem neki.

Szabi

Jogi megfogalmazás: Az oldalon megjelent képek, videók, írások a véletlen művei! Ha bármely egyezés lenne élő, halott, vagy élőhalott emberekkel akkor az kizárt dolog mert nem tudom!

(#19925) -KP- válasza Lackooo84 (#19923) üzenetére

-KP-
(őstag)

Az a "csávó", minimum 2, de inkább 3 személy valójában. persze ettől még "nyaralhattak" együtt. Olvasd el pár hozzászólással fentebb, az az igazán meredek, nem is az én esetem...

(#19927) Balrog

Balrog
(kvázi-tag)
LOGOUT blog

Végül sikerült békésen rendezni a dolgot csakmissterékkel. Bár az utolsó pillanatig kivártak. A pénz visszautalására Hétfő délután 4 óra volt az utolsó hátáridő amit adtam nekik. Már minden anyagot összeszedtem róluk, és úgy készültem, hogy Kedden reggel 8 órakor megteszem a rendőrségi feljelentést. Azonban kicsivel 3 óra után megérkezett a pénz a számlámra. Majdnem pont egy hónap telt el az ügy kezdete óta, de végre vége, és ami a legfontosabb, hogy békésen. Stresszes egy hónap volt ez tele-tele teljesítetlen ígéretékkel, fel nem vett telefonhívásokkal, és végül videokártyám sem lett. De legalább a pénzem visszakaptam, szóval a részemről lezártnak tekintem az ügyet.

Ui.: Hallgassatok a Hardveraprós figyelmeztetésre és ne utaljatok előre senkinek sem. Még ha 1016 pozitív és 1 negatív értékelése van akkor sem.

(#19930) vzaza

vzaza
(őstag)

AlfonZ the c
Egy MX518 egeret vásároltam tőle (sajnos előre utalással).
Nem működő egeret küldött. Ahogy megkaptam, üzenetet akartam neki írni, de PH a felhasználói fiókot véglegesen felfüggesztette. Ennek az okát nem tudom.

Mi a teendőm?

Sajnáljuk, ami történt, mi már kitiltottuk őt.

Ha nem rendezi a helyzetet, akkor rendőrségi feljelentést lehet tenni ellene a rendőrségen. Ehhez segítséget itt is találhat: https://prohardver.hu/temak/keres.php?type=-&stext=rend%C5%91rs%C3%A9gi+feljelent%C3%A9s&submit=

Viszont fontos elmondanunk, hogy adatokat mi csak a hatóságoknak adhatunk ki, az ön számára semmilyen körülmények között sem!

Köszönjük megértését!

[ Módosította: Kalandor ]

(#19931) newc8229

newc8229
(újonc)

Sziasztok!

Lehet tudni hogy ennek a felhasználónak miért lett felfüggesztve a felhasználói fiókja?! Againboy07 illetve BanNor (ők egy azon személyek mivel azonos az email fiókjuk. Sajnos utaltam neki pénzt és még nem jött meg a posta... elvileg holnapra ígéri....

(#19932) nine válasza newc8229 (#19931) üzenetére

nine
(újonc)

B. Norbert, évek óta garázdálkodik itt. Sportfogadás szenvedélye miatt összeszedett milliós adósságait egyenlíti ki az itt kicsalt összegekből. Tulajdonképpen a hiszékeny vásárlóktól itt "hitelt" vesz fel. Ha kitartó vagy, pár hét/hónap után vissza fogja fizetni a pénzt, csak attól függ, hova kerülsz az adósságvisszafizetési listájában (valszeg legalulra).
Ha feljelentést teszel, akkor pár nap alatt viszontlátod a pénzed.

(#19933) Picco

Picco
(PH! addikt)

van 1 hirdetesem amire kaptam egy privit XaVII1019-tol, grandmester20@gmail.com email cimet adott meg. google egy kitiltott tagot hoz be ra: grandmester5.

[ Szerkesztve ]

Love doesn't show up on X-Ray...but it's there!

(#19938) Pixx96

Pixx96
(tag)

Sziasztok.

Vettem egy "hibás" 7870 tahiti LE kártyát ami pénteken érkezett meg a hirdetés linkjét mellékelem majd.Azzal a hibával vettem hogy elvileg rossz bios lett rá rakva a kártyára és bios flashre szorul.Gondoltam én megveszem 19.900ft-os áron 21 ezret utaltam neki postával együtt. Csináltam is bootolható pendrivet dos alól minden már 1100x csináltam bios flasht mind ATI/NV kártyákon. De ez a vga teljesen halott mikor ATiflash programban próbálom lekérni a kártya adatait nem is veszi radeon kártyának a program kb mintha a gépben sem lenne az adott vga próbálkoztam ugyanezekkel windows alól is itt sem volt semmi GPU-z-vel is próbáltam a rajta lévő rossz bios lementeni arra sem reagált a vga 1 órán keresztül bent volt a gépben kb be sem langyosodott szóval az egész kártya halott nem csak az általa említett hibát tartalmazza ami igazából hibának sem nevezhető mert egy hozzáértő mezei számítógépes kb 2 paranccsal helyre rakja (azt már meg sem említem hogy a vetillátor olyan csapágyas rajta hogy felér egy tankkal).Itt jön a feketeleves.Az nap mikor megjött a vga délben ért ide írtam neki úgy 2 óra körül hogy mi van a kártyával utána feljött nem írt semmit.Írtam neki megint aztán megint volt fent aznap este és semmi. Szombaton fel sem tette a lábát az oldalra.Vasárnap írtam neki üzenetet telefonon hogy írtam neki stb...Erre se jött fel és sms-t sem küldött vissza. Később felhívtam megbeszéltük a dolgokat stb mondta hogy akkor vissza kapom a pénzem még aznap elutalja a pénzt de csak hétfőn kapom meg a hétvége végett én meg küldjem vissza postapontra a kártyát majd.Azóta Vasárnap este egyszer feljött de azt is Prohardveren tette mai nap folyamán semmi pénzt nem kaptam még és már megint írtam neki SMS-t amire ismét nem reagált. Szóval Hardverapón mióta küldtem neki az üzenetet fent sem volt Péntek este óta. ha eszembe jut valami még kiegészítem de kb így ennyi

Csaló kis patkány az egész ember biztos hogy tudta más hibája van a kártyának gondolta bepaliz vele valakit csak azzal nem számot hogy hozzáértő személyhez kerül...

Ilyen alappal szólhatok neki hogy rendőrségi feljelentést teszek?Címmel érkezett a csomag számlaszáma is megvan meg a kártya tulajdonos és az ő neve is.

Hirdetés linkje : [link]

Üdv.

(#19939) thezollie

thezollie
(újonc)

Sziasztok!

Az "eladó" nicknevei:

Againboy07
BanNor
Tarpon01
Kissifur01

Múlt hét pénteken egy hirdetésemre (melyben videokártyát keresek), Kissifur01 válaszolt, hogy nála pont van egy olyan kártya, azon az áron, melyre én gondoltam (50.000Ft).
Mivel nekem szükségem volt/van egy olyan kártyára, ezért nem haboztam, felvettem vele a kapcsolatot e-mailben.
Ott szépen leírt mindent, küldött képeket, rendesnek tűnt.
Megegyeztünk, hogy weboxal küldi, de utaljak előre, mert volt már olyan, hogy itt átverték.
Szépen elküldte a személyijét és még egy adásvételit is írt.
Eddig nem nagyon volt gyanús. Elküldtem neki a pénzt, majd írta, hogy megy is a weboxhoz feladja a csomagot.
Kértem a csomagazonosítót, amire nem reagált (ekkor még naívan azt hittem, hogy közben dolga akadt).
Ezek voltak a pénteki történések.
Hétvégén nem küldtem neki mailt, de tegnap reggel (hétfőn) megpingeltem, hogy sikerült-e feladnia csomagot, erre Ő annyit regált, hogy visszautalja a pénzt, nem az én hibám és kérte a számlaszámom. Itt lett gyanús minden és nekiálltam kutakodni. A profil addigra tilva volt hardveraprón.

Email cím alapján sikerült telefonszámot, facebook profilt találnom, azok pedig elvezettek vissza hardverapróra, ahol több nicknéven is ismert az emberke csalás végett.

Ma a megtalált telefonszámon felhívtam, tagadta a nevét.
Küldtem neki mailt, melyben megírtam, hogy rendőrséghez fordulok, erre 3 percen belül jött válasz kb a következőkkel: nyugodtan menjek a rendőrségre, akkor úgysem lesz meg a pénz, reméli a héten tudja fizetni a tartozását.

Eddig így áll a történet, pénteken tervezek feljelentést tenni.

Ha bárki mást is megkárosított, kérem vegye fel velem a kapcsolatot.

Üdv,
Zoli

Sorry, hogy hosszúra sikerült, de szerintem fontos minden.

(#19940) KEndre válasza thezollie (#19939) üzenetére

KEndre
(HÁZIGAZDA)

Norman ebből él, ráadásul a hirdetési rendszert nem is használja, évek óta folyamatosan vadászik a neten.

Sok-sok eljárás van ellene, elég ha a feljelentéskor B. Norman nevet bediktálod a rendőrségen, tudni fogják a rendszerből, kiről van szó.

A pénzedre ne nagyon számíts, de a feljelentést tedd meg, esetleg így másoknak segítesz...

Ne utalj/fizess előre, gondold át: odaadnád az utcán egy hozzád lépő ismeretlennek a nálad lévő pénzedet? Ugyanez áll a virtuális térre is... :(

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre!

(#19941) KEndre válasza KEndre (#19940) üzenetére

KEndre
(HÁZIGAZDA)

Az első büntetőeljárás BanNor ellen itt a Hardveraprón 2012. februárban volt: MongooseNx71 volt a nickje...

Itt egy 2011-es beírás róla:
https://prohardver.hu/tema/jelentsd_a_csalokat_es_az_uzletrontokat/hsz_7121-7121.html

[ Szerkesztve ]

(#19946) KEndre válasza KEndre (#19941) üzenetére

KEndre
(HÁZIGAZDA)

vezernanopls, pimpguy, Romnyiro, SZPJLEFCK, PMPHGKD, stb.

Ez csak az idei néhány regje...

(#19949) KEndre válasza Oszilaci (#19943) üzenetére

KEndre
(HÁZIGAZDA)

Lehet javaslatokat tenni.

A regisztrációnál természetesen van egy szűrés, szerintem ezt mindenhol ugyanúgy csinálják.
Van felügyelet a hirdetéseknél, bejelentési lehetőség, segíthet az értékelési-minősítési megoldás, a most jelentett csalónak is (akiről most beszélünk) 7 percig volt regisztrációja.

https://prohardver.hu/tag/kissifur01.html (ő Norman, aki elvitte thezollie pénzét, 50 000 forintot).

[ Szerkesztve ]

(#19962) KEndre válasza thezollie (#19956) üzenetére

KEndre
(HÁZIGAZDA)

Magyarországon jelenleg nincs ilyen pénzügyi szolgáltatás. Igen, lehetne ilyesmi, de a jogi szabályozás még nem ért el arra a szintre, hogy biztosan működő magyar paypalról beszélhessünk.

Annyit azonban elárulok, két éve foglalkozunk a témával, az új rendszerünkben lesz ilyen opció. Remélem rövidesen.

(#19964) koxx válasza Oszilaci (#19963) üzenetére

koxx
(MODERÁTOR)

Mindenhol vannak csalók, ebayen, vaterán, jofógáson stb. A legtöbb esetben user error van. Körültekintő vásárlás esetén minimalizálható/0-ra redukálható az átverés. De amig Ödönke előreutal egy 0-s újoncnak 100k-t egy 1080ti-ra mert az milyen qva jó vétel aztán kap egy baumax cserepet azzal mit csináljunk? Hülyék ellen nincs orvosság...

(#19968) Attix82 válasza Attix82 (#19909) üzenetére

Attix82
(őstag)

Üdv.

Ezzel kapcsolatban: Öregedés okozott hibát a tápba, amit csak a core2 dous gépek fogadtak el. (magas PG érték)

A javítás 4e -ftba került. (ha ezt megtéríti akkor részemről oké)

Gyárilag belenyomott trutyi zárlatot okozott, s elszállt a PS224 + vitte a PGI táprészét.

Vagyis az eladó nem tudom tudta e, lehet ő sem...de lényegébe nem én tettem tönkre amire az eladó próbált célozni.

lekaparva, s a rohadás alatta

[ Szerkesztve ]

(#19969) Goopher válasza Goopher (#19252) üzenetére

Goopher
(újonc)

Megkaptam a Bírósági határozatot, hogy Kellner Zsolt tulajdon elleni vétség (sikkasztás) tárgyában bűnös, pénzbüntetésre ítélték, de sajnos a pénzem még nem küldte meg azóta sem.

SENKINEK SEM AJÁNLOM!!!

(#19970) Vertigo18 válasza Goopher (#19969) üzenetére

Vertigo18
(őstag)

Ilyenkor jön a polgári peres eljárás. A Rendőrség által indított, Bíróságon befejezett bűnügy nem a sértett kártalanítására való, hanem az elkövető büntetésére.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Jelentsd a csalókat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.