Hirdetés

2017. május 28., vasárnap

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Jelentsd a csalókat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-04-28 12:56:21

PROHARDVER!

- CSAK az írjon, akit anyagi kár ért és CSAK az válaszoljon, akire panaszt tett
- amit írj le üzletfeledről: nicknév, linkeld adatlapját + az apróhirdetést, az okot max. 10 sorban, de személyes adatát ne!
- ha már jelentetted a Hardveraprón, akkor sem itt sem máshol már nem kell!
- ne írj indulattal, fenyegetőzve, vagy ha még egyeztettek,
- moderátori válasz a bejelentésedben lesz (link: "itt szóltam hozzá" rész ikon)
- ha a problémád megoldódott, írd meg a topicban is az eredeti hsz-re válaszolva
További információk, linkek:
- a rendőrségi feljelentés menete
- partnered adatait csak a rendőrség kérheti ki, ha feljelentetted (mi nem fogjuk)
- ha egy üzlet jól zárult, a hardverapró értékelési rendszerét használd!
- üzletrontókat a Jelentem gombbal jelezheted

- a korábbi "Akikkel jó vigyázni az üzletelés során!" topic

Összefoglaló kinyitása ▼

(#19801) tserrof77 válasza LLam (#19789) üzenetére

tserrof77
(senior tag)

Nekem jelenleg 125.000Ft-om van nála. "Papíron" ma kellene megkapnom a cuccokat. Írtam neki privátot, meglátjuk... vagy...ilyenkor már be se tud lépni? :F Ja, voltam olyan balga, hogy nem kértem telefonszámot :(((

A személyes átvétes ügyletei alapján megbíztam benne, bár gyanús lehetett volna, hogy egy egészségügyi bt-nek kellett utalnom :U Ekkor fordult meg a fejemben, hogy utánvéttel kérem a csomagot tőle... Jobb lett volna, megérte volna az a 1-2k pluszba és nyitottam volna ki a dobozt a futárral együtt, kamerázva... :W

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#19802) Kalandor válasza #17283328 (#19800) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)

Rendben. Ha neked ez rendben van, akkor csináld, csak ne itt, mi az ilyesmit nem nagyon szeretjük itt.

A hirdetési jogosultságod véglegesen megvontam, hogy ne legyen több ilyen probléma itt.

(#19803) #17283328 válasza Kalandor (#19802) üzenetére

(törölt tag)

Nem vagy korrekt. A kérdéseimre nem válaszolsz. Csak kijelented, hogy megvontad a jogomat.
Meghirdettem és eladtam egy hibás alaplapot, és ezek után kitiltást kapok ? Szerepel a hirdetésben, hogy az alaplap HIBÁS ! Az állapotát tekintve nincs elhallgatva semmi.

Nem vagy valami rugalmas. Akkor ezek után nincs is értelme rendeznem a másik féllel a dolgot. Velem lehet beszélni, de ha ilyen rugalmatlanok vagytok, akkor azt hiszem nincs értelme.

Azt hiszem intelligensen, normális módon beszéltem mindig mindenkivel. Vele is és veled is. Elérhető vagyok telefonon is, nem rejtőzök és nem bújok el senki elől. Eddig sem volt rám panasz és eddig sem vertem át senkit.

De ha szerinted ezt így kell rendezni, akkor gratulálok hozzá, jár neked is a vállbaveregetés :U :C

(Ui.: csináljatok egy szabályzatot, akkor a hirdetések szabályozására, megfogalmazás, illetve, formai tekintetben, és csak utána szankcionáljatok) Ez így számomra érthetetlen. Hibás alaplapot hibásként eladtam. És kitiltanak.

Nincs miről akkor beszélni, és ezekután még én rendezzem a másik féllel ?

[ Szerkesztve ]

(#19805) Kalandor válasza #17283328 (#19803) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)

Hibás alaplapot hibásként eladtam. És kitiltanak.
Így van, ezt történt, ez a valóság, tehát csak ezt mondd el mindenhol, sok kitiltott emberkével fogsz találkozni az internet megfelelő bugyraiban, akik majd elmondják, hogy őket pontosan ugyanilyen inkorrekt elbánás érte részünkről.

(#19806) #17283328 válasza Kalandor (#19805) üzenetére

(törölt tag)

Nem foglak lejáratni titeket, szeretem a lapcsaládot.
Sziasztok.

(#19807) #17283328

(törölt tag)

Ha nem is értek egyet a döntéssel, elfogadom.

(#19808) Kotopulo válasza Gyikoc (#19792) üzenetére

Kotopulo
(újonc)

Sziasztok,

Énis hasonló cipőben járok, egy GPU-t rendeltem tőle előreutalással mielőtt megtörtént a kitiltás.
Azóta sikerült elérnem telefonon, probálok kultúráltan és megértően eljárni. Meglátjuk mire megyek vele, egyenlőre énis bizakodok... Jelentkezni fogok a fejleményekkel.

(#19812) Gyikoc válasza Kotopulo (#19808) üzenetére

Gyikoc
(újonc)

Na most vagy a gmail nem működik, vagy ő tiltotta az üzeneteim. Egyre jobb.

Tik-tak

(#19813) 5teve

5teve
(őstag)

Üdv.
múlt hétvégén vettem egy VGA-t [link] tőle [link]

a vga-t a helyszínen kipróbáltam, és látszólag minden rendben levőnek tűnt.
sajnos akkor nem figyeltem az apró turpisságokra, amik a későbbiekben fontosak lesznek.
- egy CRT monitor volt kikészítve tesztelésre fényerő és élesség nélkül, bár mellette ott volt az LCD tv.
- a furmark 400x300-as felbontásban lett beállítva, nehogy megizzassza a VGA-t.

most hétvégén gépbe lett szerelve és üzembe lett helyezve a VGA. 2 óra használat múlva előjöttek a ram hiba tipikus kockái. Nagy valószínűséggel a kártya sütve volt, hogy ideig-óráig menjen.

ma felvettem a kapcsolatot az eladóval, hogy nem jó a kártya. rögtön jött a támadás, hogy biztos húztam, vagy a ház nem megfelelő szellőzésű, túlmelegedett, stb.

kérdéseim:
- megvannak az eladó adatai, érdemes-e rendőrségi vagy békéltető testületi feljelentést/pert kezdeményeznem?
- jogosan itélek ha fekete pontot adok az adásvételre? (az adásvétel értékelését már nem tudtam kezdeményzni, mert archiválva lett előtte)

- adatokat csak a hatóságoknak adunk ki
- lehet értékelni

[ Módosította: Kalandor ]

tel: 7o-373-oo29 *** Viberen is! ------------ eredeti bontatlan ceruza / AA akkuk eladók, keresd a hirdetéseim közt

(#19814) 5teve válasza 5teve (#19813) üzenetére

5teve
(őstag)

félreértettél. :)
nem kérem az eladó adatait, mivel megvannak.
a kérdés arra irányult, hogy tudok-e illetve érdemes-e rendőrségi vagy békéltető testületi feljelentést/pert kezdeményeznem?

tel: 7o-373-oo29 *** Viberen is! ------------ eredeti bontatlan ceruza / AA akkuk eladók, keresd a hirdetéseim közt

(#19815) Kalandor válasza 5teve (#19814) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)

Lehetőséged megvan, sikersztorik pedig vannak a téma összefoglalóban.

(#19816) HP nc6120 válasza 5teve (#19813) üzenetére

HP nc6120
(újonc)

Hat mint a hogy a privatban is irtam. Korrektul jartam el. Tesztelesre adtam lehetoseget, nem siettetem, mindenre volt lehetoseg, Bealliteni a felbontast stb. Pont ezert csak es kizarolag szemelyes adas vetel szeretem hogy lasson a vevo mit vesz.
Az hogy 10nap utan reklamalsz, hogy rossz termek mert allitasod szerint 2 ora utan jelentkezett a hiba, ezzel en is vadolhatok, hogy huztad a kartyat most hogy tonkre tettel vissza akarod passzolni.

Hirdetesben ott van a kep 1oran keresztul ment furmark homerseklet minden egy kepen.
Ha nem izzasztja, csinaltam volna nagyob felbontasba, de elotte ott ultel. Lehetoseg ott volt.
De nem [link] jossz ilyen keppel es kozlod hogy attvertem.

Vadoskodjal fenyegetozz, de ez nem megoldas, mar irtam.
Lehetett volna emberi modon lerendezni, fenyegetozes es vadoskodas nelkul.

(#19817) Oszilaci

Oszilaci
(senior tag)

Gratulálok a magyar rendőrségnek ,azzal hogy smokingman hibás termékeket adott el hibátlan működő terméknek NEM KÖVETET EL BŰNCSELEKMÉNYT ! Rohadna le a keze annak a rendőrnek aki ezt le merte írni

[ Szerkesztve ]

www.cromax.hu

(#19818) 5teve válasza 5teve (#19813) üzenetére

5teve
(őstag)

HAPPY END.
az eladó végül mégiscsak visszavette a hibás kártyát.

(#19819) Oszilaci válasza Oszilaci (#19817) üzenetére

Oszilaci
(senior tag)

előzmény mely a rend éber őrei szerint nem büncselekmény
a hibás egyéb termékek

A rendőrség kért az oldaltól bármiféle információt Smokingman-ről???

[ Szerkesztve ]

www.cromax.hu

(#19820) Kalandor válasza Oszilaci (#19819) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)

Ilyenről nem adhatunk felvilágosítást.

(#19821) amerigo válasza Oszilaci (#19819) üzenetére

amerigo
(fanatikus tag)

Btk. 373. § (1) Aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart, és ezzel kárt okoz, csalást követ el.
A rendőr tévedett.

Amikor sok a szabadidőm, csak fekszem és pihenek. Amikor kevés, akkor csak fekszem.

(#19822) Oszilaci válasza Kalandor (#19820) üzenetére

Oszilaci
(senior tag)

semmiről nem adhatok tájékoztatást ? mindenkinek vannak jogai csak annak nincs akit átvertek, megkárosítottak, eltiportak
GRATULA ,utálok magyar lenni és kisebb betű sajnos nincs :W

www.cromax.hu

(#19823) korion

korion
(senior tag)

Sziasztok!

Kb egy hónapja vettem Tőle egy félkonfigot ; hjaneka87
és azóta hiteget! :(

elutaltam,de nem jött csomag!

Ma megírtam neki,h megyek feljelenteni!

Előre is köszönöm!

Egy hete van rendezni.

Telefonszámom : +36703664197 (Déltől-éjfélig átvehető!)

(#19824) LLam

LLam
(senior tag)

A Fenyveske által átvert embereket kérem írjanak nekem privátot! Én feljelentettem már és a hatóság részéről egy korrekt rendőrnyomozót fogtam ki. Neki mutattam, hogy többeket is átvert már. Erről kívánok diskurálni privátban.. ;] ;]

Lehet egyszerűbben is: frontember.hu // Stay hungry!

(#19828) sakal83 válasza Oszilaci (#19817) üzenetére

sakal83
(őstag)

Sajnos jogilag nem buncselekmeny hanem hibas teljesítés. Polgari per. Csak akkor lehet bcs ha mondjuk 3-4 uzletet kotott es mindegyik hibas volt.

Ilyen a jog. Meg azt is nehez bizonyitani hogy akkor hibas volt amikor kikerült a birtokodbol. Ketseget kizarolag kellene bizonyitani ami nem lehetseges.

Fmht tudsz kerni. Ha ellentmond akkor perbe fordul. De necces mert nem bizonyítható hogy nem Te tetted tönkre vagy egy harmadik fel sajna.

Most olvastam hogy tobb ilyen alkatrész volt. Tegyel panaszt 8 napon belul erre hivatkozva.

[ Szerkesztve ]

(#19829) Oszilaci válasza sakal83 (#19828) üzenetére

Oszilaci
(senior tag)

azt is olvastad hogy eleve hibásnak vásárolta a termékeket N-Vidi-A-tól majd működőnek adta el mindegyiket kettönknek szart adott el a 3.nak meg el sem küldte?
A panasz tétel sem volt egyszerű ,ügyvéd tanácsára bementem hogy szeretnék panaszt tenni meg beszélni azzal aki a határozatott hozta,3órát szívattak ,tegyem meg írásban ,ok de mondom én itt vagyok szeretném megtenni szóban mert ha jól tudom így is megtehetem amit nekik jegyzőkönyvezni kellet volna.Az ügyintéző 3x ment el hogy ok akkor mindjárt megtehetem majd 3x jött vissza hogy még sem aztán 4x valami osztályvezető nő kíséretében aki ügy beszélt velem mintha a seggéből rántott volna elő :W :W :W

bűnözzön mindenki, több jogod lesz mint annak akit megkárosítanak...

[ Szerkesztve ]

www.cromax.hu

(#19830) Kalandor válasza Oszilaci (#19829) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)

Nagyon sajnálom, de ezt ne itt beszéljétek meg, hanem a megfelelő topikban, köszönöm!

(#19831) falijja

falijja
(őstag)

Sziasztok most készülök a mai napon jelenteni őt,
utaltam neki 80 ezer pénzt egy gpu-ért.
Konkrétan egy hónapja nem fizeti vissza a pénzem, és csak folyamatosan hiteget pl.: hamis futár értesítő, külföldön vagyok, pont bezárt a bank..stb.
Kb mennyi idő szokott ennek a lefolyása lenni..?
Tudok róla pár dolgot, de bármi más is jó lenne és azt megvárnám és azzal mennék a rendőrségre.
Közben olvasom az összefoglalót..

Üdv.Zoli. :R

[ Szerkesztve ]

i5 6400 4.2ghz,gamming k4,mate 8

(#19832) Tibee86 válasza falijja (#19831) üzenetére

Tibee86
(PH! kedvence)

Ebből a topikból többet is megtudhatsz róla. Minél előbb tegyél feljelentést a rendőrségen.

(#19833) Kotopulo válasza Kotopulo (#19808) üzenetére

Kotopulo
(újonc)

Update:
Sajnos a termék postázása nem történt, meg ezért Visszutalást kértem, első körben ez is meghiúsult, majd haladékot kért. A Fórum témája és az elhangzott vádak ellenére megpróbálok türelmes lenni.
Még két napot állt módomban adni, ez Csütörtök estével jár le.
Amennyiben az átutalás (75 ezer) nem történik meg, csatalkozni fogok az előttem szólokhoz és az összegyűjtött bizonyítékokkal karöltve a hatóságokhoz fordulok.

Csaba

(#19834) juliensorel válasza LLam (#19824) üzenetére

juliensorel
(kvázi-tag)

Hali!
Engem nem vert at "fenyveske" szerencsere, szemelyes atvetel volt (gondolom ezert), egy azota is mukodo, bontatlan ryzent adott. Thanks God!
De ha az segitseg megosztok veletek egy tel szamot:
06303979744
Asszisztens titulusra hivatkozva Nekem egy csajszi adta at a procit, az arany janos utcai alza-nal talalkoztunk, viszont atmentunk szembe az otp-be levenni penzt miattam, bent az atm-nel fizettem ki a termeket, ezaltal lehet van rolunk kamerafelvetel!!! Ez aprilis 28-an volt este het korul. fekete haju volt, amolyan buta picsás karakterisztikaval, de "kedves" volt, latszolag nem idegeskedett, megmutogatta a termeket, a blokkot mielott atadtam volna a penzt.
Remelem segitettem, ha barmi kerdes van irjatok privatot nyugodtan!!! El kene kapni ezt a gazembert.

[ Szerkesztve ]

nem kötelező megadni

(#19835) Tibee86 válasza juliensorel (#19834) üzenetére

Tibee86
(PH! kedvence)

Felesége volt én is vele találkoztam. Robi nem jár személyes találkákra.
Képek vannak róluk már a topikjában.

[ Szerkesztve ]

(#19836) juliensorel válasza Tibee86 (#19835) üzenetére

juliensorel
(kvázi-tag)

Ja, csak igy: "Robi" ? :C
Na jo, hatha segitek valakinek gondoltam, de akk ti mar jo sokat tudtok

nem kötelező megadni

(#19837) oravecz56

oravecz56
(fanatikus tag)

Nem akartam beleszólni a témába de ha segíthetek "fenyveske" ügyében nálam is ez a telefon szám.Én azért nem vettem át a személyes találkozón a Ryzen 1600x mert az Alian websop mellett a Bajcsi Zs 19 számnál (Arany János utcánál a mertóval szembe) volt a találkozo.Garancia a websop-é lett volna 3év 80e Közben drágábban forgalmazta 90e a websop-ban. "fenyveske"garanciával bemenni a bukta lett volna.Megmerem kockáztatni nem becsületes úton jutott hozzá szerintem.De benfektes lehet.Nekem ez volt gyanús.
Feljelentés nél ezt is meglehet emliteni.
Őszintén sajnálok mindenkit akit átvert.Én megusztem 80e -vel bejjeb vagyok.
Tiszteletem

[ Szerkesztve ]

Üdv: Attila

(#19838) oravecz56

oravecz56
(fanatikus tag)

Alian websop mellett=Alza .Elirtam

Üdv: Attila

(#19842) atee

atee
(őstag)

Nem konkrét csalás. Inkább megtévesztés ami csekély kárt okozott. Viszont azt gondolom, hogy a neve mindenképp maradjon itt. A továbbiakban mindenki óvatosan vele/velük!

A hirdetett termék: [link]

Eladó: ZEN EURO 2

Amint az világosan látszik a termék leírás szerint Új Apple iPhone 7 128 GB Jet-Black Kártyafüggetlen aktiválatlan

Ebből nekem az következik, hogy egy ÚJ és aktiválatlan készülék
Tegnap esti levelezésre hivatkozva ma oda mentem nyitásra! És kerestem a készüléket. A hirdetést is megmutattam.
Majd előkerült a készülék ami közel sem volt új! Kérdésemre az volt a válasz, hogy náluk az új azt jelenti, hogy keveset használt egy hetet kb. Mondom oké, de akkor hogy aktiválatlan? Persze kivághatta volna magát az eladó egy bemutató készülék dumával, de akkor mit keresett a hátlapon valami ronda skin? :)
A kedves eladó úgy zárta rövidre, hogy lényegtelen. Ez a hirdetett készülék ne is ragozzuk tovább...
Biztos a kollégája hibázott! Nem ő kezeli a hirdetéseket!
Ezért kocsikáztam oda kb. 1500Ft. költségen, hogy egy pofátlan megtévesztés áldozata legyek!
Nyilván ezen poszton kivűl nem tudom őket értékelni.
Talán más nem fut lyukra velük. Bele se merek gondolni ha bízva a bolt háttérben simán megrendelem és postán kérem! Futhattam volna a pénzem után..... hiszen ők is és én is másképp értelmezem a hirdetést!
Egy nullkilóméteres eladótól ezen az oldalon ez elég "vagyány" húzás! Feltételezem, hogy a többi hirdetés is tartalmaz valótlanságokat!
Ilyesmivel talán a jófogáson lehet próbálkozni. Vagy a plázák jellemző közösségének el lehet sütni. A Prohardver oldalon viszon az átlagnál picit képzettebb vevők vanak!

[ Szerkesztve ]

(#19844) Kotopulo válasza Kotopulo (#19833) üzenetére

Kotopulo
(újonc)

Update:
Pénteken nekem is azt mondta hogy szeretne törleszteni, felém egy nagyobb összeget ígért be
-a tartozás felét. Az átutalás nem történt meg. :(((
Elküldtem felé a Feljelentés előtti utolsó hivatalos felszólítást.

(#19845) Gyikoc válasza Kotopulo (#19844) üzenetére

Gyikoc
(újonc)

Én ezennel egy tartalmas, és úgy gondolom számára kielégítő üzenetet küldtem neki. Amennyiben nem képes a pénzt visszautalni, úgy tőlem is megy a feljelentés. Sajnos úgy gondolom, hogy a feljelentés mellett se tudjuk majd elkapni a "barátunkat". Aki ilyen bizniszben utazik, az gondosan ügyel, hogy el tudja tüntetni a nyomokat. Dinamikus IP, és hasonlók. Még jelentkezek. Addig is: "Az interneten sose bízz senkiben!"

[ Szerkesztve ]

Tik-tak

(#19846) korion válasza korion (#19823) üzenetére

korion
(senior tag)

Szia Kalandor!

írtál neki?
én hiába írok ,vagy hivom nem reagál! :(

Telefonszámom : +36703664197 (Déltől-éjfélig átvehető!)

(#19847) Kalandor válasza korion (#19846) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)

Sajnáljuk, ami történt, mi már kitiltottuk őt.

(#19848) petya1985

petya1985
(kvázi-tag)

Sajnos engem is átvertek..

kovacsgabor0 nevezetű úriember.

erről van szó: http://hardverapro.hu/apro/i3_1155
Volt egy gép amit rendeltem tőle,utánvétesen,ami meg is jött 3 nap múlva és már az első indításnál nem adott képet. Több próbálkozás után sem jött össze! Így elvittem egy szakboltba és ott mondták,hogy rossz,vagyis láttam is ,mert csíkozott elég szépen. Hazaérve nekem is működött úgyan így csíkozva,amiről videót is csináltam.
Elküldés előtt volt 1-2 kép amin valóbak egy gtx 470 szerepelt,de volt egy kép amit utólag(mikor már reklamáltam) csatolt ,ahol nem ugyan az volt a képen!
A srác persze mindvégig azt mondta,hibátlan és rám varta,hogy csináltam vele valamit,egészen addig míg a videót megpecintettem neki,hogy van róla az is,ekkor azt mondta,jó rendben küld egy másik vga-t és a különbözetet is vele...
MA pedig tudatta velem,hogy mégsem meggondolta magát!

egyébként a gtx 470-nek nem gyári a hűtése rajta,hanem valami tákolt,ami már gyanús volt kezdettől fogva..

Tisztelt Felhasználó!

Sajnáljuk, ami történt! Kértük, hogy vegye fel a kapcsolatot és június 2-ig közös megegyezéssel oldja meg a helyzetet.

Ha egy héten belül nem veszi fel kapcsolatot, nem törekszik a megoldásra, akkor kérem, hogy ismét jelentse a hardverapró rendszerében.

Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Jelentsd a csalókat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.