Hirdetés

2017. november 19., vasárnap

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Jelentsd a csalókat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-11-13 20:01:05

PROHARDVER!

- CSAK az írjon, akit anyagi kár ért és CSAK az válaszoljon, akire panaszt tett
- CSAK HARDVERAPRÓS ÜGYEKBEN! (egyebeket értesítés nélkül törlünk)
- amit írj le üzletfeledről: nicknév, linkeld adatlapját + az apróhirdetést, az okot max. 10 sorban, de személyes adatát ne!
- ha már jelentetted a Hardveraprón, akkor sem itt sem máshol már nem kell!
- ne írj indulattal, fenyegetőzve, vagy ha még egyeztettek,
- a válaszunk a hozzászólásodban lesz (link: "itt szóltam hozzá" doboz ikon)
- ha a problémád megoldódott, írd meg a topicban is az eredeti hsz-re válaszolva
- a rendőrségi feljelentés menete
- partnered adatait csak a rendőrség kérheti ki, ha feljelentetted (mi nem fogjuk)
- ha egy üzlet jól zárult, a hardverapró értékelési rendszerét használd!
- üzletrontókat a Jelentem gombbal jelezheted

- a korábbi "Akikkel jó vigyázni az üzletelés során!" topic

Összefoglaló kinyitása ▼

(#20506) Csillogo válasza Csillogo (#20370) üzenetére

Csillogo
(újonc)

Sziasztok! Ha jól értelmeztem a szabályzatot, akkor a fórumon, az eredeti posztnál kell kiírni, hogy mi lett a vége a sztorinak, ezért így igyekszem tenni. Vége nincs a dolognak, csak megrekedés. Pénteken a laptopot visszakaptam a szervizből, ahol már képernyőt is akartak cserélni. Ezt első körben meg is tették, viszont az új képernyű sem működött jól. Végül kiderült, hogy az alaplapon lévő LVDS csaltakozó volt tönremenve, láthatóan külső behatás nyomától. Egész idő alatt az volt a feltételezésem abból kiindulva, hogy az eladónak elhittem azt, hogy tökéletesen működő gépet adott el nekem, hogy a nem megfelelő csomagolás és szállítás okozhatta a gondot. Nálam ugye be sem kapcsolt, tehát 0 percig működött jól. De ezek szerint nem ez volt a gond. A szervizes szerint erről az eladónak tudnia kellett!! Kértem egy szakvéleményt és számlát is a dologról. 18e-embe került így a javíttatás. Ezt az eladónak elküldtem, és kértem, hogy vállalja a felelősséget az ügyben, és legyen szíves rendezze a számlát, ha már egy nem működő gépet küldött el nekem (és a visszaküldéstől teljesen elzárkózott) - ezek szerint legalábbis ezt feltételezhetem most. Ha nem teszi, sajnos tovább kell, hogy vigyem az ügyet jogi útra. Az eladónak szucsioffezt pénteken azonnal megírtam, ahogy hazaértem, de semmi reakció. szakvélemény

1 hete van rendezni, amennyiben nem sikerül, jelezd itt újra és lépj tovább.

[ Módosította: Speed(R) ]

(#20513) Kingcold

Kingcold
(tag)

Már megint itt ez a KRETÉN

Üzenete:

" Heló. Nekem van egy procim, amit vadászol, viszont mailen beszéljünk, mert erről a szarról rendszerint kizárnak ha regisztrálok egy új felhasználói fiókot, mert hogy "korábban regisztrált fehasználó" vagyok, a régi fiókom viszont nem tudom visszaállítani... Vicc ez az egész!
Mindegy, írni itt nem fogok tudni, ha megint kidobnak. Emailt ellenben folyamatosan nézem a munkám miatt, ott válaszolok gyorsan, ha írsz, és megbeszéljük: banatirich@gmail.com :R "

Jó lenne ha már valaki lekapcsolná, pár napi rendszerességgel jönnek a baromságai...

(#20514) Hauptmann válasza koxx (#20465) üzenetére

Hauptmann
(PH! addikt)

Oké, és mi van a Nagy Tamással, aki régi, megbízható, jó pár pozitív értékeléssel rendelkező acc-okat törte fel? Szóval az, hogy újonc valaki, nem jelent igazán semmit.

A Nagy Tamás sztoriban azért valahol a ph is benne van, úgy érzem. Egy hardverapro esetében rég illett volna bevezetni a kétlépcsős belépést. Ha ez megtörtént volna, az a gyökér sem tudja felnyomni az acc-okat.

(#20515) Kalandor válasza Hauptmann (#20514) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog (1)

Régi, de nem aktív accountok (alig volt néhánynak egyáltalán értékelése is) felett vette át az uralmat néhány emailszolgáltató hibájából.

Én is ki tudok találni bármilyen védelmet, csak forrást mögé, azt nem.

Ne utálj előre.

(#20516) Bird válasza Hauptmann (#20514) üzenetére

Bird
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Az utolsó bekezdés elég erősre sikeredett.... Régebben én is hajlamos voltam fekete- fehéren látni a dolgokat. Az átverések többségéhez azért kellett a user error is. Persze az NT féle átverés már más tészta. Ettől függetlenül a ph lépett utána.... Hajlamosak vagyunk úgy ítélkezni, hogy nem látunk a lapok mögé. :U

A közelmúlt eseményeiben pedig MK VII viszont tényleg átlépett egy olyan határt, amit már nem lehetett kimagyarázni. Sőt, valahol elakart menni a végéig úgy gondolom.... Remélem te is így látod. ;)

KEndre: Tudta, ha kéri ha nem neki mennie kell. Megoldást talált arra, hogy repüljön.

[ Szerkesztve ]

___ Btag: Bird#21416 (Diablo III) __

(#20517) KEndre válasza Hauptmann (#20514) üzenetére

KEndre
(HÁZIGAZDA)

mailbox feltörésével hozzáférni acc-hoz nem tudom miért lenne ph-s hiba... de ha úgy látod, hogy ez a mi hibánk volt, nem tudunk mit tenni ellene. A hit nagyon erős tud lenni, még a tényeket is überelni tudja. :(

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre!

(#20518) KEndre válasza Bird (#20516) üzenetére

KEndre
(HÁZIGAZDA)

MK VII kimondottan kérte azonnali törlését.

(#20519) Bird válasza KEndre (#20518) üzenetére

Bird
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Az utolsó posztja merő rágalmazás, amely már BTK kategória.... Gondolom nem véletlen nem töröltétek....

[ Szerkesztve ]

___ Btag: Bird#21416 (Diablo III) __

(#20520) Hauptmann válasza KEndre (#20517) üzenetére

Hauptmann
(PH! addikt)

A rendőrcsaj mondta nekem anno, hogy nemcsak mailbox-os játék volt ott, meg olyan acc-hoz is hozzáfért, amin volt azért pár pozitív. Nyilván, akkor hazudott. :DDD

Lehet kezet mosni, felelősséget hárítani, meg magas lóról beszélni, viszont azt be kellene látnod, hogy egy olyan oldal esetében, mint az apró, rég nem elég egy emailcím+pass belépés. És az az üzemeltető gondja, hogy ezt hogyan oldja meg.

(#20521) KEndre válasza Bird (#20519) üzenetére

KEndre
(HÁZIGAZDA)

Nem arról szól a történet, hogy jogi útra menne a sértés. Azért van még kint, hogy ne legyen arról találgatás, miért nincs már itt egy régi fórumtárs. Egy bocsánatkérés is jöhetne, de tudom, az nem lesz.

(#20522) KEndre válasza Hauptmann (#20520) üzenetére

KEndre
(HÁZIGAZDA)

Aki téged átvert, pár napos regisztrációval csinálta. A regisztráció után hat nappal ki lett zárva. Nem feltört acc volt az esetedben. Mondj konkrétumot!

(#20523) Kalandor válasza Hauptmann (#20520) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog (1)

Lehet kezet mosni, felelősséget hárítani, meg magas lóról beszélni
És főleg lehet frusztrációt levezetni rajtunk a saját felelősség belátása helyett. Előreutaltál 140.000-t egy újoncnak, ne haragudj, de saját döntésed volt, nehogymár ezért mi legyünk a hibásak, felnőtt ember vagy!

[ Szerkesztve ]

Ne utálj előre.

(#20524) Hauptmann válasza KEndre (#20522) üzenetére

Hauptmann
(PH! addikt)

Nem az én esetemről van most szó. Konkrét nick-et viszont nem tudok mondani, a nyomozó ennyit mondott összesen, amit leírtam, de ha kérdezem, akkor sem fogja megmondani.

Jó pár éves eset ez már, de a lényegen nem változtat, hogy nem tettétek biztonságosabbá az acc-ok védelmét.

Kalandor,

Semmilyen frusztráció nincsen, mint említettem, régi sztori már, meg szerencsére nem vágott földhöz az a 140k, tanulópénznek jó voot, azóta soha, senkinek nincs előreutalás, csak személyes átvétel.. Ráadásul nem az én esetemet emeltem ki most, hanem azt, amit a nyomozó mondott. És go to második bekezdés. ha tudjátok, hogy ennyire sok a csaló, meg hogy volt acc feltöréses eset, miért nem léptetek valamit ezügyben?

[ Szerkesztve ]

(#20525) Kalandor válasza Hauptmann (#20524) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog (1)

És go to második bekezdés. ha tudjátok, hogy ennyire sok a csaló, meg hogy volt acc feltöréses eset, miért nem léptetek valamit ezügyben?
Honnan tudod, hogy nem léptünk? :W

Ne utálj előre.

(#20526) Hauptmann válasza Kalandor (#20525) üzenetére

Hauptmann
(PH! addikt)

Mert továbbra is email+pass elegendő a belépéshez. Vagy azóta komolyabban logoljátok a belépéseket? Bár az meg más esemény utáni tabletta. :DDD

(#20527) Kalandor válasza Hauptmann (#20524) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog (1)

Nem lehet csalni azzal a módszerrel már N. Tamás óta.

És utána mondhattuk volna azt is, hogy magasról teszünk mindenki fejére, aki rossz szolgáltatónál van, annak bukta, de nem, személy szerint én több ezer ilyen hibás szolgáltatónál regisztrált embert léptettem át biztonságosan. Emberi erőforrásban, fejlesztésben kifejezhetetlen, hogy az az ember nekünk milyen károkat okozott, de nem, megint jön valaki és a tájékozatlanok magabiztosságával kijelenti, hogy ki a felelős és mi a hiba.

Van hibánk és elmaradásunk fejlesztési kérdésekben, de speciel, amiben vért hugyozunk az a csalók kikergetése.

Ne utálj előre.

(#20529) Hauptmann válasza Kalandor (#20527) üzenetére

Hauptmann
(PH! addikt)

Nem azt mondtam, hogy a Nagy Tamás csak és kizárólag a Ti saratok. Csak azt, hogy az akkori hardverapró hiányosságait használta ki, és annak azért gyanúsnak kellett volna lenni, hogy csak úgy hirtelen feltörődik pár acc.

De ha azóta ezt megoldottátok, rendben, én csak örülök neki.

(#20530) Kalandor válasza Hauptmann (#20529) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog (1)

Nem azt mondtam, hogy a Nagy Tamás csak és kizárólag a Ti saratok.
Hiába szépítjük, ezt mondtad: "Ha ez megtörtént volna, az a gyökér sem tudja felnyomni az acc-okat."

Csak azt, hogy az akkori hardverapró hiányosságait használta ki
Bizonyos szolgáltatók agyament szokása miatt jöhetett ez létre, a többi szolgáltatóval azóta sincs gond.

annak azért gyanúsnak kellett volna lenni, hogy csak úgy hirtelen feltörődik pár acc.
Komolyan nem hiszem el, hogy hogyan gondolod, hogy ha százezer (!!!) belépésenként van egy csaló, aki kulccsal érkezik a zárhoz(!!!), azt majd mi csak úgy kiszűrjük.

De ha azóta ezt megoldottátok, rendben, én csak örülök neki.
Örülök, hogy idáig eljutottunk, csak az a kérdésem, hogy melyik a progresszív és normális út?
1. Kijelenteni egy topikban, hogy N Tamás a mi felelősségünk
2. Megkérdezni egy topikban, hogy "az N. Tamás-féle anomália meg lett oldva?"

Mert ugyanoda lyukadtunk ki, csak az én vérnyomásom nőtt meg és a PH lett megint besározva, de persze ez kit érdekel?
Ha nem vagyok itt és nem válaszolok, akkor az a baj, mert holnap az ilyen hsz-ek linkjei már kész tényekként járnak kéz a kézre a bennfennteskedők közt, ha meg válaszolok, akkor elcsesztem erre megint egy órát a munkából ahelyett, hogy mondjuk a csalókat üldöztem volna.
A besározott csak veszíthet, ez ennek a játéknak a szépsége, amiben megint nem akartam részt venni.

Ne utálj előre.

(#20531) hege8888

hege8888
(kvázi-tag)
LOGOUT blog

Petersilie user jön a szokásos, itt ne írjunk, adok egy email címet.
Ki is van tiltva. Valaki járt vele rosszul?

Pont olyan terméke van, amit én keresek :)

[ Szerkesztve ]

"Mennék fesztiválozni, de olyan sokan vannak..." Most komolyan: mért nem lehet egy több tízezres telóra tempered glasst, meg egy 1000-1200Ft-s tokot rendelni? Tele vannak a hirdetések trehányság miatt elbarmolt 40-70e-s telefonokkal.. :(

(#20532) Hauptmann válasza Kalandor (#20530) üzenetére

Hauptmann
(PH! addikt)

Ha pl. lett volna akkor kétlepcsős beléptetés (vagy más megoldás), akkor nincs acc feltörés, erre próbáltam rávilágítani.

De úgy érzem, elbeszélünk egymás mellett, zárjuk le a témát. Ti megoldottátok az akkori problémát, én nem bohóckodom előreutalással, ennyi.

(#20535) Genova1983

Genova1983
(tag)

Correspond user.Csak a szokásos...

"Heló. Van egy telóm, amit keresel, csak emailen beszéljünk, ugyanis lehet, hogy itt nem fogok tudni írni, mert hiába regelek bármikor új fiókot, kidobnak "többes regisztráció" miatt. (A régi fiókom meg nem tudom visszaállítani, mert megszűnt az emailem. Vicc...)"

(#20537) Tamás9x

Tamás9x
(fanatikus tag)

Ma kaptam meg a lenyúlt pénzem "László Viktor Balogh" kollegától, a feljelentésem visszavontam.
Mailban az alábiakon elérhető:
victorbalaci@####.hu

Matematika tanár korrepetálást, érettségire és pótvizsgára való felkészítést vállal Nyíregyháza központjában. (Sólyom utca) 2500FT / 60 perc Margitics Éva Tel:. 06304131025

(#20543) Sziszilabi

Sziszilabi
(lelkes újonc)

Sziasztok,

gabika87 fórumtaggal szemben szeretnék kitiltást kérni.

Áprilisban hirdetett egy 4 magos gépet, amit elfelejtett elküldeni, rendőrségi feljelentés után, mostanta megszületett a bírósági szabálysértési határozat is, jogerőre is emelkedett, így T. Gábort, (Szolnok, A. utca) károm megtérítésére, s 50.000 Ft bírság megfizetésére kötelezték.

Az ügy előzményei bővebben itt olvashatók.

Kitiltottuk.

[ Módosította: Kalandor ]

(#20545) dojan75

dojan75
(lelkes újonc)

norman.banati engem is megpróbált becserkészni még az ősz elején, majdnem sikerült is neki, mert én itt ezt a fórumot nem is néztem. proszidman néven irt rám :W

Hirdetés: Fanatec f1 rim
Heló. Nekem van egy cuccom amit keresel, csak e-mailen beszeljunk, mert lehet itt nem fogok tudni irni mert kidobjak ezt a fiokom tobbes regisztracio miatt, ugyanis a regit nem tudom visszaallitani megszunt e-mail miatt.... Mindegy hosszu :)) :))
Lenyeg ha erdekel irj es megbeszeljuk a reszleteket emailen: norman.banati@gmail.com

Aztán írtam neki, hogy küldjön képet meg adja meg a számát, de válasz nem volt, mondjuk nem utaltam volna neki, mert már az elején szkeptikus voltam vele, meg gondoltam ha úgy van és képet küld akkor bekérdeztem volna nála.

(#20546) C64

C64
(őstag)

Bánáti csicska: [link]

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#20547) Viktorbiker

Viktorbiker
(újonc)

Szia! Most irt nekem is. Azért jöttem fel hogy érdeklődjek. És erre tessék. Első poszt. Küldött képet a cuccrol, e-mailben persze, hardveren ugyanezt az üzit kaptam. Küldött egy hivatalosnak tűnő papírt amit kitölt aláír 2 tanúval, hogy visszaveszi a cuccot 3napon belül bármi baj van, és vételár után egyből postáz, +személyi képét is küldi. Túl tökéletes is lett volna...
Még jó h ilyen gyanakvó vagyok. :/ :(

[ Szerkesztve ]

(#20548) Viktorbiker válasza Viktorbiker (#20547) üzenetére

Viktorbiker
(újonc)

Update.
Belementem a játékba. Azt mondta papiros a garancia, kértem róla egy képet, hogy a sorozat számot össze nézzem. Egyből jött a szöveg hogy számlát/garanciát nem fotóz le, mert járt már vele rosszul. Előbb még a személyi képét akarta küldeni.
Hmm...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Jelentsd a csalókat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.