Hirdetés

2017. február 21., kedd

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Jelentsd a csalókat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-01-27 08:42:40

PROHARDVER!

- CSAK az írjon, akit anyagi kár ért és CSAK az válaszoljon, akire panaszt tett
- amit írj le üzletfeledről: nicknév, linkeld adatlapját + az apróhirdetést, az okot max. 10 sorban, de személyes adatát ne!
- ha már jelentetted a Hardveraprón, akkor sem itt sem máshol már nem kell!
- ne írj indulattal, fenyegetőzve, vagy ha még egyeztettek,
- moderátori válasz a bejelentésedben lesz (link: "itt szóltam hozzá" rész ikon)
- ha a problémád megoldódott, írd meg a topicban is az eredeti hsz-re válaszolva
További információk, linkek:
- a rendőrségi feljelentés menete
- partnered adatait csak a rendőrség kérheti ki, ha feljelentetted (mi nem fogjuk)
- ha egy üzlet jól zárult, a hardverapró értékelési rendszerét használd!
- üzletrontókat a Jelentem gombbal jelezheted

- a korábbi "Akikkel jó vigyázni az üzletelés során!" topic

Összefoglaló kinyitása ▼

(#19501) kungzi válasza kungzi (#19373) üzenetére

kungzi
(PH! kedvence)

Hétfőn voltam a Debreceni Kapitányságon tanúként meghallgatáson az ügyben. Üzletszerűen elkövetett csalás gyanújában nyomoz a rendőrség. A Békéscsabai Rendőrkapitányság nyomoz majd az ügyben, mert ott tették meg először a feljelentést. Egyelőre ennyit tudok az ügyről. :)

Xiaomi, LeEco, ZUK, (Redmi Pro, 360N4S, Redmi Note 4, Mi5S (plus), Le Pro 3!!!! stb.) SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#19502) prekog2 válasza Divi27 (#19500) üzenetére

prekog2
(újonc)

Ha itt a kártya megy a pénz ,nem küldöm csak ha megkaptam még ha rossz is", vagy jó a kártya? , vissza küldöm az árát a kártya marad? ,küld és meg kapod a pénzedet,de ezt leirtam nen 1x,. Miért nem küldöd miért erőszakoskodol küldjem az árat? , értékelést hadjuk itt azt értékelhetnek mit megenged az eladó.
Küld és megkapod, ennyi.

(#19503) prekog2 válasza Divi27 (#19500) üzenetére

prekog2
(újonc)

Küld a kártyát megy a pénzed, miért erőszakoskodol?, félsz hogy megismerem nem az enyém , mert jó a kártya? kell a pénz is , értékelés itt az adhat ha elfogadja az eladó, videót krehálhatok, vagy van egy rossz olyanod az enyim meg ott marad hejette?,itt a kártya meg kapod a pénzed , erőszakoskodó, utazgassak 10000ft okért ott kisetudom probálni ,van ott ész.
küld kapod ennyi de az enyimet küld .

[ Szerkesztve ]

(#19505) Divi27 válasza prekog2 (#19503) üzenetére

Divi27
(senior tag)

Valóban kihagytam, hogy azt szeretnéd, hogy küldjem vissza a kártyát, majd ezek után valamikor megkapom a pénzem. A szememben bizalmamat vesztetted azzal, hogy nem úgy kaptam meg a kártyát, ahogy le volt írva feketén-fehéren.

A videokártya kellett volna, ha úgy kapom meg, amit ahogy hirdetted. Mivel a kártya hibás, ezért arra nincs szükségem. Azt szeretném visszakapni azt, ami az enyém.

Ha elviszem a kártyát hozzád személyesen és kiderül, hogy igazam van, akkor fizeted az utazási költségemet? Ha igen, akkor nagyon szívesen megteszem.

Szerinted én vágytam erre a tortúrára?

Várjam a privátban ígért 10 ezer forintot? Ha kapok ennyit, visszakapod. Feltéve, ha a maradék 9.000Ft sem lesz elfelejtve.

[ Szerkesztve ]

(#19509) domperke

domperke
(HARDVERAPRÓD)

Tisztelt unatkozó postmesterek!A topik összefoglalót javaslom elolvasni!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#19510) vipera2

vipera2
(újonc)

Sziasztok!
Ő róla lenne szó
Vettem tőle még NOVEMBER végén egy i5-3570k-t, és kaptam egy üres csomagot.Azóta leveleztünk, és többször kijukadtunk már oda hogy az ő hibája, elküüldi, ad helyette mást, visszaadja a pénzt, de ez mindig csak hitegetés volt, nem lett belőle semmi.
Csak jelezném a valaki szeretne vele üzletet kötni én nem ajánlom, mivel már nem is válaszol, és nem is tesz semmit ez ügyben sem.

Sajnáljuk, ami veled történt, mi már kitiltottuk őt.

Ha nem tudod a pénzedet visszaszerezni tőle, akkor rendőrségi feljelentést tehetsz ellene a lakóhelyed szerinti rendőrségen (tudni fogják a dolgukat, nem sok idő).

Ha _biztosan_ tudod, hogy nem csak téged, hanem másokat is megkárosított, akkor ezt mondd el a rendőrségen, segítheti az ügyet a minél nagyobb elkövetési érték.

Viszont fontos elmondanunk, hogy adatokat mi csak a rendőrségnek adhatunk ki, részedre nem.

Köszönjük megértésedet!

[ Módosította: Kalandor ]

(#19511) Speed(R) válasza vipera2 (#19510) üzenetére

Speed(R)
(HARDVERAPRÓD)

Micsoda meglepetés..ja nem. Olvass vissza pár hsz.t és utána tedd meg a szükséges lépéseket (feljelentés stb.), ha eddig nem tetted volna.

Lassú az öreg 775 vas? Quadot bele! => http://tinyurl.com/E0E5440

(#19515) 5hat7

5hat7
(kvázi-tag)

Üdv!
Közelmúltban vásároltam egy Canon EOS 100D típusú fényképezőt.
Canon EOS 100D

A hirdetésben 4400 expo szerepelt de tegnap furdalt a kíváncsiság és kiolvastattam az EOSInfo programmal ami 39531 írt ki.(Ezidáig megbíztam a hardverapró közösségében)

Írtam az előző tulajdonosának,hogy magyarázza meg ezt nekem mert nem erről volt szó.

Segítséget kérek tőletek!

Sajnáljuk, ami veled történt!

Írtam neki, kértem, hogy vegye fel veled a kapcsolatot és egy héten belül közös megegyezéssel oldjátok meg a szituációt.

Ha egy héten belül nem vette fel veled a kapcsolatot, nem törekszik a megoldásra, akkor kérlek ismét jelentsd a hardverapró rendszerében (ne privát üzenetben!).

Közút nem versenypálya! Versenypálya NEM közút ;)

(#19516) sziku69

sziku69
(senior tag)

Sziasztok!
Én mondeo621-re hívnám fel a figyelmet. Tegnap vásároltam tőle egy WD 3,5" 3TB-os winchestert. Küldött róla privátban HDsentinel képet is. Az Éles saroknál adta át, mondván hogy ott (?) lakik. Nem a lakásán adta át, hanem az ottani benzinkútnál. 1 hét próbagaranciát adott rá.
Mint később kiderült, a winchester hibás, valamint a hirdetésben szereplő szám se stimmel. ( mindenről csináltam képernyő mentéseket)
Hívtam telefonon, írtam sms-t, írtam privátot. Semmi reakció. Ma lépett be dél körül utoljára. Előtte tegnap fél4 körül. 2 napos regisztrációja volt. Viszont volt 2 pozitív vásárlása.( Bár abból az egyik gyanús)
Nem teszek feljelentést, mert az egész hercehurca nem ér 15000 Ft-ot.

Tegnap a jelented okan megvonasra kerult a hirdetesi joga.

[ Módosította: domperke ]

(#19521) Duran

Duran
(kvázi-tag)

http://hardverapro.hu/apro/samsung_850_evo_250gb_13

Jelentett felhasználó : SzűcsBarna

Eltűnt ez a jóember.. aki hasonlóan járt kérem vegye fel velem kapcsolatot van pár infóm :-)

#SzűcsBarna #előreutaltam #eltűnt a pénzzel

Már jelentetted.

Töredezettségmentesíteni azért kell, mert a lemezen a forgás szétdobja az adatokat

(#19522) tomi5244

tomi5244
(őstag)

Üdv!

lajkaa

Hirdetése

Egy hete lett feladva elvileg(!) a csomagom, előre utalás után. Azóta nem tudok róla semmit, hitegetés és terelés az megy, de az is csak 2 naponta, minimális a kommunikáció. Feladó szelvényt, nyugtát, ragszámot semmit nem tudok. Pedig nem egyszer kértem. Ha ennek birtokában lennék, akkor a postához fordulnék, de így nem tudok. Holnap 2017.02.10 12.00-ig ha nem kapok érdemi információt, vagy a pénzem, akkor a rendőrséghez leszek kénytelen fordulni. Merem remélni, hogy erre nem kerül sor, és csak egy félreértésről van szó! Mindent meg lehet beszélni, csak akarni kell, úgy vélem én türelmes voltam. Egy hét hosszú idő és nem kevés pénzről van szó! 100 feletti pozitív értékelése van, jókat írnak róla, azért mertem utalni.

Köszönöm!

Sajnáljuk, ami veled történt!

Írtam neki, kértem, hogy vegye fel veled a kapcsolatot és egy héten belül közös megegyezéssel oldjátok meg a szituációt.

Ha egy héten belül nem vette fel veled a kapcsolatot, nem törekszik a megoldásra, akkor kérlek ismét jelentsd a hardverapró rendszerében (ne privát üzenetben!).

Eladó Logitech Marathon Mouse M705 8k

(#19523) lajkaa válasza tomi5244 (#19522) üzenetére

lajkaa
(lelkes újonc)

Postán egy adminisztrációs hibára hivatkozva állt a csomag. Ezt a mai nap sikerült rendeznem. Korábban kértem a vevő türelmét. Kivizsgálás kérelemmel is éltem a postán, amire a választ 30 napon belül fogok megkapni. Követési szám szintén elküldve.

Amit ma megtehetsz, azt megteheted holnap is!

(#19529) tomi5244 válasza lajkaa (#19523) üzenetére

tomi5244
(őstag)

Megerősítve! A csomag már halad fejér megye felé.

Eladó Logitech Marathon Mouse M705 8k

(#19530) gubal

gubal
(újonc)

Üdv!

Valakinek van infója clubhouse-ról?

http://hardverapro.hu/tag/clubhouse

(#19531) gainwardgs

gainwardgs
(PH! addikt)

Sziasztok.
Ha valaki rendelkezik egy ph specifikus feljelentés formanyomtatvanyal Kérem linkelje.
Valaki linkelt itt egyet a topikban de elfelejtettem menteni.
Köszönöm a segítséget

Intel Core i7 7700K@4.5Ghz (Corsair H100+2*Coolink Swif2 120P), Asus Maximus VIII Ranger, 16gb Gskill Ripjaws V Black 3200mhz , Samsung 850 Evo, Corsair TX650 V2, Gigabyte GTX 980Ti Xtreme, Acer Predator XB241H, Corsair 600T Special Edition White

(#19532) KEndre válasza gainwardgs (#19531) üzenetére

KEndre
(HÁZIGAZDA)

http://static.allegroup.hu/doc/BVP_Feljelentes_minta.pdf

Feljelentés minta.

KEndre

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre!

(#19533) aboltom

aboltom
(újonc)

Egy fekepetyát szeretnénk kérni mobilnetshop (Horváth Krisztián Ev http://mobilnetshop.hu/) részére.
A megrendelt utánvétes terméket nem vette át, lásd a képen alább.

[ Szerkesztve ]

(#19537) gainwardgs

gainwardgs
(PH! addikt)

Őt jelentem [link]

Többszöri e-mail váltás, telefonon nem hajlandó felvenni velem a kapcsolatot.

E-mailben is csak ígérget, 15nap alatt csak igérgetések sorozata....

Állítólag 10-én vissza utalta a pénzt de csodák csodájára ez a mai napig nem érkezett meg...

Én már nem hiszem egy szavát sem.

Holnap megy ellene a feljelentés.

Szerintem részemről több mint megértő voltam vele szemben.

Intel Core i7 7700K@4.5Ghz (Corsair H100+2*Coolink Swif2 120P), Asus Maximus VIII Ranger, 16gb Gskill Ripjaws V Black 3200mhz , Samsung 850 Evo, Corsair TX650 V2, Gigabyte GTX 980Ti Xtreme, Acer Predator XB241H, Corsair 600T Special Edition White

(#19538) Fleischer válasza KEndre (#19532) üzenetére

Fleischer
(újonc)

Szia van valakinek infôja Turnn nevü felhasználorol? Utaltam neki 42 ezret de azôta nem kommunikál és nem adta föl a csomagot ahogy igérte...

(#19539) Dealer95

Dealer95
(őstag)

Gergo19 [link]
A megbeszélt helyen a megbeszélt időben nem jelent meg.
Azóta nem is válaszol, pedig belépett.

Nem ajánlom senkinek.
Fél órát vártam rá.

Ha nem válaszolok, írj rám újra :)

(#19541) Fleischer

Fleischer
(újonc)

Turnn csalô ne foglalkozzatok vele 42 ezer forintommal lépett meg. Holnap rendörségen jelentem.
http://hardverapro.hu/apro/asus_radeon_r9_290_4gb_gddr5_512bit

(#19546) laleh

laleh
(PH! addikt)

[link] fórumtársat szeretném jelenteni. Sajnos januárban kettő olyan cserém is volt, ahol voltam olyan hülye hogy belementem a hó vége miatt majd februárban jöjjön a pénz, ami hibádzott bizonyos dolgok miatt. Szóval a "kedves" fórumtárssal készüléket cseréltünk, amit ő adott telefont már a helyszínen kiderült hogy a közelség érzékelője rossz, majd aznap a csere után észleltem hogy az akksi is rossz. Mivel a közelség érzékelő dolog meg a helyszínen kiderült így a testvére felhívta őt és megbeszéltük hogy 5000 forintot elutal, este pedig közöltem hogy az akksi csere miatt ez 10- re fog nőni. Azt mondta hogy mivel most nincs pénze, februárban fizetéskor utal. Ez nem történt meg, vártam türelmesen hívtam és írtam is neki itt is, FB-n is de semmi, nem válaszol! Felháborító hogy valaki ennyire gyökér módon intézzen el egy ilyen összegről szóló elmaradást, nem milliókról van szó, ám ha a becsülete ennyit ér, ám legyen. Remélhetőleg a másik fórumtársat nem kell jelentenem. Így menjen bele mindenki egy ilyen ügybe. Ha nincs nála annyi pénz vagy nincs+ pénze ami fedez ilyeneket, akkor majd visszajön holnap vagy jövő héten. Megint tanultam!

Sajnáljuk, ami veled történt, mi már kitiltottuk őt.

Ha nem tudod rendezni a helyzetet vele, akkor rendőrségi feljelentést tehetsz ellene a lakóhelyed szerinti rendőrségen. Ehhez segítséget itt is találhatsz: https://prohardver.hu/temak/keres.php?type=-&stext=rend%C5%91rs%C3%A9gi+feljelent%C3%A9s&submit=

Ha biztosan tudod, hogy nem csak téged, hanem másokat is megkárosított, akkor ezt mondd el a rendőrségen, segítheti az ügyedet.

Viszont fontos elmondanunk, hogy adatokat mi csak a rendőrségnek adhatunk ki, részedre semmilyen körülmények között sem!

Köszönjük megértésedet!

" A bizalom nehéz ügy, vagy a megfelelő emberben kell bíznunk vagy abban, hogy a megfelelő ember nem tesz rosszat. Legjobb, ha az egyetlen, akiben megbízol saját magad!”

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Jelentsd a csalókat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.