Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DaTika

    tag

    Sziasztok!

    Abban kérném a segítségeteket, hogy választani tudjak mini és az air között. Azért nagy vacilálás számomra, mert mind akettőnek látom az előnyeit, meg a hátrányait, de sajnos ezek szituációfüggőek erősen, és érzésre mind a kettő előnyi és hátrányai ugyan úgy kijönnének.
    Alapvetően sokat lenne hurcibálva, meg egyetemen használva, ebből adódóan arra gondolnék, hogy a kissebb a jobb. De mivel gépelve lesz rajta, meg olvasva sokat (és kommunikációra is lesz igencsak használva) jól tud jönni a nagyobb. Ugyan így, jobban jön a nagyobb, ha ne adj isten tartalomfogyasztok (sorozat/film/könyv/játék/stb), deviszont ha ezt úgy teszem, hogy közben mutogatom, meg viszonylag mobilisnak kell lenni (menni át másik előadóba/órára/kimegyek az udvarra) akkor meg a kissebb sokkal mobilisabbnak érződik.
    Van itt bárki, akinek van kézzel fogható tapasztalata, hogy ilyen vegyes használat mellett melyik éri meg jobban?
    Übereli-e a mini könnyebb hordozhatósága és "kompaktabbsága" az Air méretét és ebből adódó előnyeit?
    Esetleg más szempontból, van-e még annyira "kicsi" az Air, hogy ne legyen érezhetően kissebb a mini?

    Választ előre is köszi!

  • DaTika

    tag

    válasz runner 125 #2637 üzenetére

    @(#2636) aizen92: Nincs laptop, ha lenne egyértelmű lenne, hogy a mini. :)
    @(#2637) runner 125: A kérdés tökéletes, a válasz nem meggyőző. Mindkét helyzet teljesen elképzelhető, órán jegyzetelés asztalon, tokban, órák között padon kézben, tömegközlekedésen soha! :D Itthon meg ahogy esik úgy puffan ágyban akárhol. Szóval az ilyenek miatt nem tudom.
    Volt már a kezemben mind a kettő, és a mini 8 coljára is rámondom, hogy tökéletes lehet, csak aztán megfogom az air-t, és arra is rá tudom mondani. Igazából a baj ott van, hogy nehéz eldönteni életszerűen előre, hogy az előnyök és hátrányok hogy viszonyulnak egymáshoz. Pl ha a mindennapokban 10col kezelhetetlenül nagy, de a 8col nem túl kicsi, akkor egyértelmű. Csak nem tudom, hogy ez mennyire van így.

  • DaTika

    tag

    válasz Gadgetfan_ #2649 üzenetére

    Szerintem nállam a megoldás az lesz, hogy Air lesz belőle, és ha úgy érzem, hogy nagy, és többet zavar mint segít, akkor meg leváltom mini-re. Úgy vélném, hogy könnyebben kijön az problémaként, hogyha túl nagy, mintha lehetne nagyobb. Legrosszabb eshetőségben megtudom, nekem melyik a jobb választás :)

    És ezúton szeretném megköszönni mindenkinek a válaszokat! :R

  • DaTika

    tag

    Arról lehet tudni valamit, hogy az air2-höz jön-e vele hozzávaló tok? csakmert az mintha kimaradt volna, hogy "ja és amúgy van tuti új szmárt kéjz meg kóver, csak ehhez csak most, majdnem olcsóért".

  • DaTika

    tag

    válasz HardRic #3223 üzenetére

    Köszönöm, ez az oldal el is kerülte a figyelmem. :) Igen, a cover valószínű maradhat ugyan az, de a casenél ugye változtani kellett rajta az tuti, és erről egy szó sem volt a bejelentéskor (ahogy az ipad mini is csak említve volt kb), ahho képest, hogy múlt évben emlékeim szerint a kiegészítőket is úgy mutogatták, mintha világmegváltó dolgokat gyártottak volna az eszközökhöz. Aztán itt meg síri csend, csakhogy majd rendelhető a két új tab.

    (#3222) daniel909: neked is köszönöm! ;)

  • DaTika

    tag

    válasz silmatauki #4257 üzenetére

    Ami azt illeti, nekem pl egy 4.1.2-es 3G-m van. Jelentem, a régi emlékekhez képest tetülassú minden létező szempontból. Ezen a telefonon annó driverrel meg duke nukemmel játszadoztam minden gond nélkül, most örülök, hogyha tudom a telefont kommunikációra (telefon/sms/email)(facebook messengerről nem is álmodok) használni. Mindazonáltal lássuk be, az Apple-nek (és az összes többi okostelefon (oprendszer.) gyártónak) érdeke a tervezett kihullajtás. Más kérdés, mennyire látványosan és nyílvánvalóan történik. Az apple kiadja az új os-t a régi telefonokra, amik cserébe a kb használhatatlan szintet fogják súrolni. A másik megoldás, hogy nincs 3+ évig szoftverfrissítés, és örülhetsz, ha megkapod a következő android főverziót. Nyílván megvannak az eszközök, amik akár 1-2-3 frissítést is megélhetnek, de sajnos ez kb. ugyan arra az árkategóriára jellemzőbb, ahol az iphone is tanyázik. Másik fontos szempont, hogy ezzel az apple megoldja magának a töredezettség problémáját (még ha a régi(!) user felé aljas módon is), így a fejlesztők, kiegészítő gyártók, stbstb... könnyebben tudnak tervezni, egyszerűbb a terméktámogatás, hiszen nem 86 féle OS verzióhoz kell igazodni. Amúgy megemlítem, hogy az MS kb. a teljes wp7-es felhozatalra b*szott wp8 frissítést kiadni tudtommal...

  • DaTika

    tag

    válasz silmatauki #4261 üzenetére

    A droidos főzött ROM egy érdekes kérdés, én ilyen jellegű témakörben nem számolnék vele, lévén nem hivatalos szoftver. Én a 3G-mre is raktam fel "heggesztett" 3.x -es iOS-t, semmi értelme nem volt... sajnos :( Félre ne érts, nem azt mondtam, hogy egyetértek a metodikával, de látni kell benne mögöttes rációt. Valószínűleg a userek számára az apple és google frissítéspolitikája között valahol lenne a legjobb megoldás.
    A Win-es párhuzamot értettem én, nem is arra reagáltam a wp-vel, de ha már a Win mint desktop OS feljött. Amit én nem értek; hogyan képes egy állítólag jó és piacvezető OS arra, hogy amik telepítés után reccenésmentesen azonnal működnek, arra 2 év után várni kell, és azt látni, hogy kavar a vinyó, a GUI áll egyhelyben, és az explorer ablaka nem válaszol. Teszemazt megnyitok egy pdf-et. De ez lényegtelen, részemről ezt már túl off-nak tartom ide :)
    Üdv, dati

Új hozzászólás Aktív témák