- VR topik (Oculus Rift, stb.)
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Hogy is néznek ki a gépeink?
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Androidos fejegységek
- Azonnali processzoros kérdések órája
- Videós, mozgóképes topik
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Minden USB-C kábel egyforma? Hát NEM. És ez a baj. – Tech Percek #7
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
válasz
rolee33 #2787 üzenetére
Attól függ. Ha abszolút teljesítményt nézel, amit ki is használsz, akkor az intel jobb, de drágább és később nehéz lesz akár lefelé, akár fölfelé váltani teljesítményben (nagy anyagi érvágással tudsz majd kiszállni az egyik osztályból és bevásárolni egy másikba). Ezenkívül az 1156 lábú foglalat már halálra ítéltetett, hamarosan végrehajtják az ítéletet.
Ha nem abszolút teljesítmény kell (tehát pl. nem renderelésre, videókonvertálásra stb.), akkor az AMD is jó lesz, sokkal olcsóbban.
-
Itt a 8800GT, itt meg a 8600GTS. Eléggé egyértelmű...
-
-
Akitől hallottad, hogy az nV karik nem csipázzák az AMD-t, sürgősen küldd el orvoshoz...
nV-nek a jelen helyzetében csak ártana a szelekció. Tény azonban az, hogy jelenleg az intel a c2d-vel "legyorsulta" az AMD-t (meg az ilyen-olyan tisztességtelen piaci praktikákkal).
Azt még részletezhetnéd, milyen "egyre több rosszat" hallottál az AMD-ről, ami miatt mondjuk nem mernél ilyen terméket venni?
-
-
válasz
kozyadam #2144 üzenetére
45 nm-en kisebb a fogyasztás és a hőtermelés - halkabb és kevésbé áramzabáló lesz a gép. Sok cache nem árt, ha grafikai programot használsz.
AMD: ha korlátozott a rendelkezésedre álló anyagi keret, akkor AM2+ alaplap vmilyen X2-essel, aztán később még upgrade-elhetsz Phenom-ra.
-
-
-
válasz
Geri Bátyó #2132 üzenetére
Még annyit a pereskedésekhez, hogy nem véletlenül büntették már meg az intelt Dél-Koreában, nem véletlenül fogják seggberúgni az EU-ban, és nem bagatell az sem, hogy már az USA-ban is vizsgálódnak ellene...
-
válasz
Geri Bátyó #2079 üzenetére
Kicsit el vagy tévedve. Az AMD nem azért perli az intelt, mert ég a ház, hanem mert az intel tisztességtelenül szerzett piaci előnyt és nem dőltek hátra nyugodtan, hanem pontosan az intel piaci magatartása miatt nem voltak képesek olyan összegeket fordítani a fejlesztésekre, mint amire szükség lett volna.
-
válasz
VaniliásRönk #1866 üzenetére
Én teszek a márkokra magasról
Itt a fórumon a VGA-s topicban tettem fel a kérdést, miszerint mekkora A64-es kell az X800 GTO kihajtásához és ott javasolták a kicsivel erősebb CPU-t. Egyébként meg valószínű a CPU-limit, mivel közel ua. teljesítményt kapom, mint X1300 Próval - a játékok pedig nem a legújabbak az NFSPS kivételével. -
Akármelyikbe belefuthatsz. Van olyan játék, ami az aktuális csúcshardvereket is kifekteti. Saját példámból kiindulva pedig azt tudom mondani - mivel nincs csúcshardverem -, hogy a videokártyák adatéhsége és adatfeldolgozási képessége sokszorosa az általános CPU-knak. X800 GTO-m van és egy 3200+-os A64 nem képes eléggé "etetni" - CPU-limit.
-
-
válasz
newgamer #1753 üzenetére
CPU-limit azt jelenti, hogy bár a videokártya még tudna nagyobb teljesítményt is, a CPU nem képes ellátni több adattal. Tesztekben akkor láthatsz ilyet, amikor sok különböző videokártyánál nagyjából ua. teljesítményt láthatod. Ezen CPU-tuninggal, vagy CPU-cserével lehet segíteni; akkor is előfordulhat, ha túl alacsony felbontásban futtatod a tesztet/játékot.
-
válasz
robyeger #1624 üzenetére
Nah, mivel kérted, reagálok - bár állításoddal ellentétben itt már más kolléga is kétségeit fejezte ki.
Naszal, közismert apróság, hogy a szintetikus memóriatesztek (pl. Sandra) sosem tükrözik a valós életben elérhető sebességet. Még Fiery is elmondta a saját programjáról, hogy illik észben tartani annak szintetikus mivoltát. Nade üsse kő, ilyen apróságon ne akadjunk fenn.
Írtad, hogy annak ellenére, hogy 12.8 Gb/s az elméleti max. a K8 esetén kétcsatornás vezérlővel, a Sandra 14-et mért. Ez már csúsztatás kategória, ugyanis az elméleti max. sávszél 14.4 Gb/s, amibe már belefér a 14-es mérés. Mivel a "rossz" IMC miatt majdnem teljesen kihasználható a K8-ak memória-sávszéle, szerintem kár erről többet beszélni. Persze, azt nem állítom, hogy tökéletes a dolog, nyilván nem véletlenül fejlesztettek rajta az AMD mérnökei és abban is egyetértek, hogy pontosan a K8 legszűkebb keresztmetszeteit vették górcső alá. Azonban azt állítani, hogy az IMC rossz, nettó hülyeség, nem véletlenül tervezi Intel is bevezetni.
"...A magok hamarabb jutnak az adataikhoz, ha a memóriából töltik fel, mint ha a másik mag gyorsítótárából kellene kiolvasniuk..."Ezt miből olvasod ki? Mivel a magok azonos órajelen működnek, valamint a K8-nál a memóriavezérlő is a CPU sebességén működik, nehezen látom be, hogy igazad lenne. Érdemes lenne mondjuk azt vizsgálni, mekkora a késleltetés ha az egyik mag a másik cache-éből olvas, illetve ha a rendszermemóriából...
Továbbá: HTT nem értelmezhető AMD platformon továbbra sem... szemben a HT-vel.
-
válasz
VaniliásRönk #1489 üzenetére
Bocs, azt nem figyeltem, hogy tuningra kellene, de ettől még az M2N-E nem botrányos, hanem stabil
-
válasz
VaniliásRönk #1474 üzenetére
Ne általánosítsunk alap nélkül
M2N-E tökéletesen stabil és csendes, ventillátor nélküli megoldás. Az E21xx-ek meg a maguk 1.6/1.8-as órajeléről mentek gyári hűtővel 3-3.4 GHz között... -
-
-
válasz
hunnylander #1460 üzenetére
1.
2. Senki, de ha vki ilyenene törné a fejét, ne érje meglepetés, hogy megveszi az intel legújabb cuccát, aztán kiderül, hogy a 3-ad annyiba kerülő szintén intel cucc tudja ugyanazt
Az objektivitás inkább vhol ott van, ahol azt írták: ez egy kidurrant lufi, jó drágán, ugyanolyan teljesítménnyel.
A K10-es meg már jöhetne, hogy lássuk a viszonyokat. -
válasz
hunnylander #1453 üzenetére
Úgy néztem, hogy a teljesítményfelvétele majdnem ugyanaz, mint a Conroe-é, tehát ez nem lehet szempont, miért vegyen vki ilyet.
Az SSE4 kihasználásához meg kell szoftver is, tehát csak néhány spec. esetben tud gyorsulást hozni a Conroe-val szemben; túlhajtásban sem tud sokat.
Ezeket figyelembe véve nem látom be, miért kellene erre a CPU-ra rendszert építeni - legalábbis jelenleg. -
-
-
-
válasz
TomBoy1986 #1349 üzenetére
Dehogyis hagyom, az ilyen határozott véleményeknak általában van alapjuk és nagyon kíváncsi vagyok rá, mert 20 év alatt nem sikerült egy ennyire határozott álláspontot kialakítanom
-
-
-
-
-
válasz
robyeger #1288 üzenetére
Te írtad a magyarázatot: 90nm-es az AMD, ráadásul lényegesen korosabb, nyugdíj előtt álló rendszer, mint a c2d; erre mondtam eléggé elítélő véleményemet, miszerint ezek összehasonlítása teljesen ferde képet ad.
Továbblépve ugyanezen a vonalon, kíváncsi leszek, ha az AMD-nek sikerül implementálnia a Transmeta technológiáit, mekkora lesz a különbség fogyasztásban; amikor először megjelentek a Crusoe-k, akkor az intel éppen P3-mal nyomult, DVD-lejátszás közben a Crusoe magja vmi 60 fok körül volt, a P3-meg olyan 95 körül... -
-
Az lehet, de az ára is növexik - a cache ára ugyanis magas. Érdekes egyébként, hogy az intel mind a mai napig nem tudott ebből a mellékutcából kijutni, miközben AMD oldalon nincs nagy különbség a 256-os, az 512-es, vagy az 1 megás (van ilyen?) CPU-k között teljesítményben...
-
Ennek az E2160-asnak a teljesítménye tuningolva elképesztő. Szvsz az intel megtalálta a legújabb slágertermékét.
-
-
válasz
Killerking #840 üzenetére
Leülhetsz, kisfiam, egyes!
Ennyi hülyeséget régen beszélt vki egy ilyen témájú topicban... -
-
-
válasz
VaniliásRönk #569 üzenetére
Azon nem vitatkozunk, hogy hátrány volt a frekvenciák fixálásának hiánya, sőt, még azon sem, hogy a SiS sebességben nem érte el sem a VIA, sem az nV chipsetek sebességét. Azt viszont egyértelműen nem igaz - szvsz - hogy a VIA utolsó K7-es chipkészletei lassúak voltak memóriakezelésben; az nF2 kb. 5-6%-kal volt gyorsabb, többel nem nagyon. Ezzel szemben az nF2 mondjuk forrófejű volt, mint állat... Ebben semmiféle gyűlölet nincs, tudomásul kell venni, hogy akkor ennyi volt közöttük a különbség; most már szinte csak nV-t lehet kapni K8 alá, de a régi IDE-kezelési problémák továbbra is megmaradtak...
Eygetértek, hogy AMD chipset kellene AMD CPU alá, de Te is írtad - nem nagyon hozzáférhető. -
válasz
VaniliásRönk #566 üzenetére
Szvsz ez így ebben a formában nem igaz. Volt VIA KT133, volt KT880, volt SiS735 - stabilitási gondjaim egyikkel sem voltak, sőt, semmiféle nyűg nem volt egyikkel sem. Szerintem az általad vázolt szitu inkább gyártásbeli problémákra vezethető vissza. (Egyébként meg legútóbb is VIA-t vettem volna, de hát annyira le vannak momentán maradva, hogy most biztosan nem érdemes VIA-s lapot venni.)
Az nV szar IDE-kezelésétől nehéz elvonatkoztatni, mert így is az IDE-egységek a leglassabbak, ha meg nem rakod fel a drivert, akkor tetűlassú az egész...
[Szerkesztve] -
Ha komolyan tuningolni akarsz, akkor az ASUS M2N-E felejtős, méghozzá a feszültségállítás hiánya miatt. Nekem Orleans-magos 3200+ van (2 GHz), de 2400-nál nem ment tovább instabilitási problémák miatt. Kis feszemeléssel ment volna 2500-on is, de nem lehet. Néhol írták, hogy más, hasonló felépítésű alaplap BIOS-ával ment a dolog, de az nekem már túl rizikós.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- AMD Ryzen 5 5600X Dobozában
- AMD I Phenom I Athlon I A10 I FX I Ryzen I FM2 - AM4-ig 2.000ft-tól
- AMD Ryzen 9 9950X 16-Core 4.3GHz ( 64M Cache, Up to 5.7 GHz) AM5 Box Processzor! BeszámítOK
- Intel Core i9-9900KF 8-Core 3.6GHz LGA1151 (16M Cache, up to 5.00 GHz) Processzor!
- AMD 7600 BOX 2027.10.27. HUN GAR
- Telefon felvásárlás!! Xiaomi Redmi Note 10, Xiaomi Redmi Note 10s, Xiaomi Redmi Note 10 Pro
- IPhone 11 128GB Bontatlan ÚJ! 12 Hó Jótállás
- Intel Core 2 Quad Q9550 2.83GHz LGA775 Processzor
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 10600KF 16/32/64GB RAM RX 6600 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Samsung Galaxy S23 Ultra 5G / 8/ 256 GB / Gyári független / 12 Hó Garancia
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest