Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doc

    nagyúr

    válasz DeFranco #3661 üzenetére

    az elobb meg 5000 forintokrol irtatok
    én ugyan nem

    de mas igen :)

    marmint micsoda?
    az SMS díja

    most ezt tenyleg nem ertem...
    ha fizetek 2 ezreleket az utalasokra, akkor miert fizetnek ki meg egyszer annyit az SMS-re? :F
    (egyebkent a fent leirt Granit + CITI-s megoldassal havonta talan 100-150 forintot fizetek tranzakcios adora, es ezen kivul semmilyen banki koltsegem nincs, az SMS szolgaltatas ezt felemelne 5-600 forintra, vagyis 4-5-szorosere :Y )

    en simán kizárnám a felelősséget minden olyan esetben, amikor az SMS értesítés ki van kapcsolva
    jelen esetben milyen felelosseged van neked illetve a banknak?
    tehat ha lehuztak a kartyadrol X osszeget, akkor hogyan mukodik a reklamacio? (remlik hogy valahol olvastam olyasmirol, hogy a letiltas elott is valamilyen szintu felelosseget atvallal a bank, 50.000 remlik, de mar fogalmam sincs hogy melyik banknal olvastam)

    Majd ha lakásod lesz riasztóval, akkor azt is kikötteted, mert idegesít a pittyegése, mi?
    azert nagyon rossz a pelda, mert a riaszto (tobbnyire) MEGAKADALYOZZA a betorest/rablast (illetve az esetleg meg ott levo betoro tetten ereset segiti), mig az SMS csak ERTESIT annak megtortenterol

    tehat ha mar lakasbiztonsag a parhuzam, akkor a kovetkezo ket esetrol beszelunk:
    1) egy behatolaserzekelo, ami betoreskor kuld neked egy SMS-t
    2) egy behatolaserzekelo nelkuli ures lakas (ennek a technikai kivitelezesebe most ne menjunk bele :D vagy mondjuk hogy a bejarati ajto mogott egy illetekteleneknek kvazi kinyithatatlan pancelajto)

    en inkabb a masodik megoldasra szavazok, plane ha az ingyen van, mig az elsonek van koltsege :)

    illetve nyilvan letezik egy harmadik verzio is:
    3) riaszto nelkuli lakas, ertekes cuccokkal a hazban

    na ez egyertelmuen a felelotlenseg (baaar.... ha hozzam betortenenk, en csak orulnek neki, tul sok erteket nem tudnanak elvinni, mivel nincs a hazban, de a biztosito fizetne rendesen :) )

    egyebkent meg mielott felreertenel: nem azt mondom hogy "hulye aki SMS ertesitot ker", mert alapvetoen nem lenne rossz dolog, hanem hogy vannak olcsobb es hatekonyabb megoldasok is az ember penzenek vedelmere

Új hozzászólás Aktív témák