Aktív témák

  • DcsabaS

    senior tag

    válasz Nakahara #40 üzenetére

    A CPU kímélése szempontjából mindaddig, amíg a hőmérséklettel és a belső feszültséggel nem kell túlságosan felmennünk, az FSB-t emelhetjük. Minthogy a proci hőmérsékletét döntően a belső órajel és a feszültség határozzák meg, az FSB emelésével úgyszólván ingyen juthatunk nagyobb teljesítményhez. (De mint korábban írtam, ez csak akkor igaz, ha az FSB-nél van a szűkület, ílletve ha a szorzó tényezőt tudjuk visszább is venni. Ellenkező esetben előfordulhat, hogy az FSB emelés azért nem fog menni, mert a mag frekvenciája túlságosan magasra emelkedik.)

    - Tehát ha csak a szorzót emeljük, akkor kizárólag a procit terheljük jobban (ez ugye a proci megkímélésének az ellentéte).
    - Ha viszont az FSB-t emeljük (változatlan szorzó mellett), akkor a proci magját, az I/O rendszert, meg egyebeket (PCI, AGP) is jobban terhelhetünk, vagyis viszonylag kíméletesek vagyunk a procival szemben.
    - Végül, ha az FSB növelését a szorzó tényező megfelelő csökkentésével kombináljuk, akkor a procit nem is terheljük jobban (illetve csak az FSB környékén), mégis elérhetünk teljesítménybeli javulást.

    *******
    (#41) Turmoil:

    Szerencsés csillagzat alatt van a rendszered :). Általában ekkora overclockra (133 - > 200) nincs garancia. Meg aztán az is kérdés, hogy kinél mit jelent a teljes stabilitás. Van aki eltűri az óránkénti lefagyásokat, van aki max. naponta 1-et enged meg, aztán van aki legfeljebb max. havi 1-et (mint én a szerverekhez).

Aktív témák