Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr. Szilikát

    őstag

    válasz mezis #82355 üzenetére

    Áramgenerátoros meghajtásnál, soros körben egy LED zárlata esetén is ugyanannyi áram folyik a többi LED-en, különösen az aktív elektronikus áramgenerátorok esetében.

    Kapacitív előtétnél, ha sok LED van sorosan, abból néhány zárlata észre sem vehető. Van egy 40 LED-es lámpám, új korában 60 mA LED-áramot mértem. Egy idő után megszakadt, 1 db szakadt LED-et rövidre zártam.

    Ezután nem csodálkoztam volna, ha mérek mondjuk 62 mA áramot, az arányok miatt talán hihető lett volna (vagy még ez is túlzás). Viszont akkor már 53 mA-t mértem, mert ezt hozta ki belőle az öregedés.

    Másik lámpánál alulapos panelon az összes SMD LED-et lecseréltem, miután ilyen mozgásérzékelős lámpát meg akartam menteni:

    Nem nagy kaland, az alupanelt ki kell építeni, egészet egy PTC melegítő "rezsóra" rátettem, LED-eket lekaptam róla. Utána ónpasztával felraktam az új LED-eket, a rezsón ráolvasztottam és kész.

    Vagy másik esetben hőlégfúvóval is megoldottam, alulról átmelegítve a panelt.

    #82354 PeachMan

    Miután az analóg videojel DC-szintje a feketeszintet határozza meg, ráterhelve logikusan csökkenhet, legfeljebb közvetve a kontrasztból is levehet valamennyit, mivel az meg a videojel amplitúdójával van összefüggésben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák