Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pjen

    félisten

    válasz V.Stryker #67990 üzenetére

    Vannak heti,havi,évi időzítők.Egy váltó érintkezős relé+egy időzítő,és meg van oldva.

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz V.Stryker #67990 üzenetére

    A mostani vezérlők 5W alatt vesznek fel készenlétbe, az éves szinten 1752 forint.
    Ha naponta 20x nyitogatod, 50-60 wattos motorral számolva, erősen eltúlozva az 700 forint.
    Mindösszesen nincs 2500 forint évente, havi szinten 200Ft. 1 jó kávé ára kb. Ha ti emiatt méricskélni meg felezgetni akartok meg több 1000 forintért alkatrészeket venni, kötődobozokkal tökörészni ami szintén nem 10 forintos tétel+a vezetékelés, ám tedd de szerintem drágább lesz a leves mint a hús.
    Vesztek egy heti időkapcsolót, nem néztem utána de szerintem több 1000Ft. Vesztek mágneskapcsolót, (ami utálja ha egy hétig be van húzva, így kb. 3-5 évet bír ki) a relét nem ajánlom mert ha nem egy fázison vagy a szomszédoddal, a 400V-ot nem szeretik a két állóérintkezőn miközben bont a mozgó, nem holnap de pár hónap múlva olyan fáziszárlatot fog csinálni hogy öröm lesz nézni, elolvad. Ez tapasztalat UPS javításból kifolyólag.
    Vezérlő+mágneskapcsoló, vezetékelés, ott vagytok 3-4 évi villanyszámlánál és lehet hogy cserélni kell valamit pár éven belül.
    Ugyanezen okból nem ajánlom a 4000Ft körül kapható fogyasztásmérőket, az is majdnem 2 év alatt hozná be a villanyszámlába az árát, feltéve ha azalatt a folyamatos üzemtől nem makkan meg. Az enyém 5 évet bírt ki hogy mindig be volt dugva.

    A számok tükrében én ezt egy értelmetlen és soha meg nem térülő projektnek látom de természetesen a Ti döntésetek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák