Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ricshard444

    veterán

    Megjött a 670 Power Edition

    A szubjektív és a nyilvánvaló dolgokra nem térnék most ki, csak a lényegre:

    1200-ra pörgött fel teljesen alapon és 1270-80 körül határoztam meg az alapfeszes végét, de 1250-re állítottam.
    Feszelve sem képes 1310-t menni, azért a +20-25 MHz-ért ami még lehet benne, nem érdemes piszkálnom.
    A memória az 1750-t tutira nem bírja, 1700-ra állítottam, eddig jó, úgyhogy úgy 1250/1700 körül van a biztos vége.

    A hűtés:

    A feszes tuningot már csak emiatt sem vállaltam be, mert tény, hogy nem egy szélcsatorna a ház, de komolyabban fűtő játék alatt, előjön egy a ventiknek az a tipikusan "kis ventilátor vagyok, süvítek neked kicsit" gondja.Nem a hangerővel van baj, mert az okés, hanem a hangtartományával, 2500 fölött kifejezetten felfigyelek rá, de majd megszokom, max 80 fok körüli értéket hoztam ki belőle Metro LL alatt.

    Teljesítmény:

    Nem szeretnék felesleges, 60x lefutott vitákat kirobbantani ismét, így röviden és szubjektíven írom le:

    Kis kompromisszumokkal egész jó élmény érhető el a kártyával, de sokszor fps stabilitásban és "nagyságban" egyértelműen alulmarad egy tuningosabb 7950 vagy 70 mellett.
    Néhol azért szép teljesítményt nyújt és azt sem szabad elfelejteni, hogy egy 2 éves kártyáról beszélünk.
    Egy 270X-től meg kétségtelenül izmosabb azért /volt tuningolt 7850 és 70-m, utóbbi CF-ben is/

    Szóval egyelőre megtartom, érezhetően gyengébb, mint mondjuk a mostani generáció csúcs cuccai, de annyit nem kell beáldozni, hogy megérje a felárat a 780, a maga 110+ árával, ez gondolom nem kérdés.

    [ Szerkesztve ]

    Vannak dolgok...

Új hozzászólás Aktív témák