Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Molk

    tag

    Üdv!

    Szeretném a segítségeteket kérni az alábbi esetben.
    Egy-két nappal ezelőtt az 1TB-os külső merevlemezem nem mount-olta magát (HD sentinel szerint még 90% fölött volt). Később rájöttem, hogy valami nagyon "félre ment" (MBR?, boot sector?) mivel az egész lemezt - a programok amikkel próbálkoztam- RAW-nak mutatták (NTFS helyett).
    A merevlemezt semmilyen külső behatás nem érte - egyik nap még jó volt, másnap meg már nem. Vírusirtóm volt, vírust nem talált (valószínűleg nem is volt).

    Ezeket csináltam:

    chkdsk - nem futott le
    M3 Data recovery - nem tudta a RAW drive recovery-t lefutatni - az összes fájlt és mappát látta
    TestDisk - nem tudta a boot sectort újraírni - az összes fájlt és mappát látta
    HD sentinel - szerint 40%-os a merevlemez (40 Bad sector, 55 weak sector)
    - Ekkor adtam fel, hogy meg tudom "javítani". > Következő lépés a menthető mentése (lett volna) -
    Ma reggel még láttam a fájlokat, de most amikor ezt írom már csak a mappák voltak meg, a fájlok "eltűntek". Most fut egy deep scan (M3) - 12 órát ír ki.

    A merevlemezen filmek, képek, zenék és egyéb dokumentumok voltak. A fontos dolgokat a laptopomon tároltam. Egy héttel ezelőtt a laptopomon a Windowst újratelepítettem > mindent lementettem a külső merevlemezemre.
    Most... All gone...

    Nagyon hálás lennék ha bárminemű ötletet, segítséget tudnátok(-nál) adni, hogy mi tévő legyek.

    Köszönettel, :R
    M

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák