Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
Sipi
addikt
Nézd meg, használsz-e pam_console-t! (A pam ezzel a flaggel van-e fordítva, illetve a /etc/pam.d/login, xdm, qingy-ben a pam_console-os sor használatban van-e, vagy kommentezve.)
Remélem, nem. Ha nem, akkor minden eszköz group policy-vel megy, vagyis a megfelelő csoportban kell lenned, hogy jogod legyen rá.
Alapvetően az usb, disk, floppy, plugdev csoportba kell tenni a usert, hogy kezelni tudd ezen eszközöket. (Az USB sticknek elég a plugdev is.)
Amennyiben van olyan hiba is, hogy beteszel egy cédét, és nem csatolja automatikusan, akkor a haldaemon-t sem árt, ha a plugdevbe, usbbe teszed. Jártam már így, a hal nem tudta csatolni, mert a usernek, akinek a nevében fut (haldaemon) nem volt joga olvasni a csatolandó eszközt.
Azt még nézd meg, hogy a pmount konzolból kiadva lefut-e rendesen! A sysfsutils ennek dependency-je, és nemrég volt egy ugrás 1.x-ről 2.x-re, emiatt az lm_sensors, pmount nem ment.
Most nézem, neked semmi sem megy. Akkor szerintem pmount-probléma lesz.
Sipi
[Szerkesztve]
Új hozzászólás Aktív témák
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 Mini 128GB Purple-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3630
- Telefon felvásárlás!! Apple Watch Series 9/Apple Watch Ultra/Apple Watch Ultra 2
- 172 - Lenovo Legion Pro 7 (16IAX10H) - Intel Core U9 275HX, RTX 5080 (ELKELT)
- Vállalom Xianomi Okos kamerák, szoftveres javíttását
- magyar billentyűzet - 162 - 163 - Lenovo LOQ (15ARP9) - AMD Ryzen 7 7435HS, RTX 4060
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest



