Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • gyilkos répa

    tag

    válasz GeniusHU #2098 üzenetére

    Köszi a választ (nem tudom, hogy Veled beszéltem-e az előbb).

    Azóta tovább teszteltem, leírom egyben:

    - ha a hangkártyára csak az erősítőt tartalmazó hangfalat dugom rá, még nincs zaj, minden rendben.
    - ha rádugom a bal hangszórót, azonnal beindul a búgás
    - ha az erősítőt tartalmazó hangfalat, VAGY EGYSZERŰEN AZ AUDIO KÁBELT (hangkártya-hangfal) elkezdem mozgatni, "kifeszítem", gyengül, megszűnik a zaj (nem teljesen), mintha egy "antennát" mozgatnék.
    - ha a 220 aljzat föld részéből egy kábelt vezetek az erősítőt tartalmazó hangfal egyik hátlapi csavarjához (felső), a zaj megszűnik (persze ha a kábel mozog, akkor serceg, stb, tehát ez nem megoldás). Ez egyébként ugyanaz az aljzat, amibe be is van dugva az eszköz.
    - direkt ezért villanyszerelővel bemérettem az aljzatokat: minden rendben és föld is van rajtuk.
    - két másik hangfalszettnél (egyszerű genius és logitech 5.1) nem jelentkezik semmi gond.

    Csak arra tudok következtetni, hogy valami a hangfalszettben nem megfelelően árnyékolt, testelt, vagy a jó ég tudja, hogy mi a szakszó.

    Probléma, hogy a boltban nem jön elő a hiba, ezért nem veszik vissza. Ha azonban bárkivel megnézetem, elvész a garancia...irtó bosszantó.

    A fentiek alapján nincs esetleg még ötlete bárkinek?

    köszi,
    gyr

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák