Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #00559104

    törölt tag

    Sziasztok!

    Belépnék a klubba egy két hete vásárolt Acer Predator Helios 500-al (i7-8750H, GTX 1070, 32 GB RAM).
    --------------------------------------------------------------------------------
    GTX 1050 TI Max-Q (notebookcheck adatok)

    Codename N17P-G1 Max-Q
    Architecture Pascal
    Pipelines 768 - unified
    Core Speed 1151 – 1290 - 1290 – 1417 (Boost) MHz
    Memory Speed 7000 MHz
    Memory Bus Width 128 Bit
    Memory Type GDDR5
    Max. Amount of Memory 4096 MB
    Shared Memory no
    DirectX DirectX 12_1
    technology 16 nm
    Features Multi-Projection, VR Ready, G-SYNC, Vulkan, Multi Monitor
    Notebook Size medium sized

    GTX 1050 TI (notebook)

    Codename N17P-G1
    Architecture Pascal
    Pipelines 768 - unified
    Core Speed 1493 - 1620 (Boost) MHz
    Memory Speed 7000 MHz
    Memory Bus Width 128 Bit
    Memory Type GDDR5
    Max. Amount of Memory 4096 MB
    Shared Memory no
    DirectX DirectX 12_1
    technology 14 nm
    Features Multi-Projection, G-SYNC, Vulkan, Multi Monitor
    Notebook Size large

    "The power consumption of the GeForce GTX 1050 Ti with Max-Q design is rated at 40 to 46 Watt and therefore a lot lower than a regular GTX 1050 Ti for laptops (53 Watt). This means that the Max-Q GTX 1050 Ti is also suited for thin and light laptops."

    Mondjuk az érdekes, hogy a 1050 Ti Max-Q ezek alapján VR Ready a "rendes verzió" meg nem (?)
    Szóval egy energiatakarékosabb 1050 TI.

  • #00559104

    törölt tag

    válasz Muerte #28262 üzenetére

    Jelenleg az alábbi (pozitív) tapasztalatokkal gazdagodtam:

    ASUS G751JY-ról váltottam Helios 500-ra, illetve pár hónapig kipróbálhattam egy G752VY-t is.

    Hang: Az Acer hangszása sokkal tisztább, extrém hangerőn sem recseg, a mélynyomó munkája érezhető. Ami viszont érdekes, hogy kb. 0 lehetőséget ad a kalibrációra. Az Acer PredatorSense-ben van egy opció, ahol profilokat lehet állítani (zene, hang, játék - FPS, játék - stratégiai, stb.), és ennyi. Realtek Audio Manager nincs, se semmilyen "egyéni beállítások" opció. Ezt leszámítva a különféle profilok viszont jól használhatóak, érezhetően különböznek egymástól. Az ASUS-ok esetében a hangzás nekem olyan műanyag volt, kicsivel magasabb hangerőnél bőven volt recsegés, tökmindegy, hogyan kalibráltam a MaxxAudio/Sonic Studio szoftverben.

    Kijelző: A Predator egy FULL HD, 1920x1080 felbontású matt IPS kijelzőt kapott 144 Hz-es képfrissítéssel, illetve G-Sync támogatással. Tapasztalatom szerint az alap fényerő nappal megfelelő, este nem folyik ki tőle a szemem, viszont kicsit alapból több a zöld és a sárga, ezt legfőképpen Dark Souls 3 közben figyeltem meg, de amúgy egyáltalán nem zavaró (sőt DS3 közbe még tetszik is nekem), a színek élénkek, szépek, ha valakit zavar a picit több zöld/sárga Win színbeállításoknál nyilván lehet módosítani. Pixelhibát nem fedeztem fel.
    Minőségben nem sok különbséget vettem észre az Acer és ASUS között, utóbbiban talán picit több kéket fedeztem fel.

    Külső: Ez az a pont ahol bizony a G752VY szálhúzott fémes, narancssárgás, ezüstös, feketés, vöröses kialakítása jobban tetszett mint a Predator. Utóbbi se csúnya, inkább szokatlan. Egy teljesen fekete laptop, némi kékkel (bill. háttérvilágítás, touchpad körüli világítás, bekapcs. gomb), ennyi. Látszik, hogy nem vitték túlzásba a dizájnt, kicsit visszafogott lett. Ennek ellenére szép, de a G752 külseje jobban tetszik különösen a fedlapon a két vörös led csík, illetve a ventillátorok közti vörös led. Az anyagminőség megfelelő, masszív műanyag (teljesen sima, nem recés, nem szálcsiszolt) némi fémmel, nem recseg-ropog, az illesztésekben nem látni hibát. Tapintásra kicsit olyan mint az MSI GT72 Dominator, sokka-sokkal masszívabb kivitelezésben. Mint egy páncélozott tank :D

    Egy problémám van: a billentyűzet háttérvilágítása. Ez bizony halvány, és ezen módosítani nem lehet. Az ASUS-ok esetében a vörösnek sokkal nagyobb fénye volt. Ezen nem segít az, hogy 4 részre van osztva a bill. és mindnek tudod módosítani a színét. A bekapcs. gomb illetve a tocuhpad fixen kék. De lehet, hogy csak én szoktam meg túlzottan a ROG-os vörös színt. :DD

    A zajszintről egyelőre csak annyit tudok nyilatkozni, hogy kb. 6 órán keresztül játszottam a Shadow of the Tomb Raiderrel, minimálisan hangosabb nagyobb terhelés alatt, mint a G751JY/G752VY, de ahogy az ASUS-nál, a Predatornál se zavaró.

    Ami viszont rendkívül pozitívan érintett, az a driverek. Rengetegszer tapasztaltam főleg G752 esetében, hogy nem megfelelő driverek vannak a gyártó hivatalos oldalán. Pl. ha felteszem az Audio drivert, nem telepíti mellé a Sonic Studiot (ami azért baj, mert a Sonicnak nincs -illetve egy ideig nem volt- önálló telepítője. Amikor feltettek egy 2018 januárit, az meg az istenért nem akart működni. Egyik esetben azt kérte, tegyem fel az Audio drivert, amit azelőtt már feltettem, máskor meg az volt a baja, hogy nem a legfrissebb van fent. Ezt kipróbáltam a Realtek saját oldaláról leszedett driverrel, illetve a Win által frissítettel is...

    Acer esetében szerencsére semmilyen problémám nem volt, és felesleges szoftverekből sincs semmi. Ami van, az is hasznos és jól működik (PredatorSense).

    A hőfokokról még nem tudok nyilatkozni, nem néztem, de nemsokára... ;]

  • #00559104

    törölt tag

    válasz KillHates #28287 üzenetére

    Sok időm nem volt, de azért lőttem egy Fire Strike-ot.

    És a hőfokok:

    Játékok alatt is hamarosan megnézem mi a helyzet.

  • #00559104

    törölt tag

    Lefuttattam egy kb. 30 perces CPU + GPU tesztet FurMarkkal auto RPM:

    Max RPM (kíváncsiságból belőttem kb. 10 másodpercig)

    Illetve alap használat mellett (böngésző, HWInfo, vírusírtó és egy torrent kliens futott)

  • #00559104

    törölt tag

    válasz DamianB #28355 üzenetére

    Nagyon ritkán játszom vele, de megnézem mit produkál alatta a Helios 500. A Shadow of the Tomb Raidert néztem meg egyelőre.

    A framerate 70 - 105 fps között ingadozik ultra beállítások mellett. A GPU a 68 fokról néha felkúszik 70-re, majd gyorsan visszamegy 68-ra :C

Új hozzászólás Aktív témák