Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ígyvanferi

    addikt

    válasz Vertigo18 #78944 üzenetére

    Amiket leírták, az alapján ennek az edzéstervnek se füle, se farka... Vagyis oké, totál kezdőként, szinte a nulláról lehet hasznos. De aki 5 percen belüli ezrekkel akar félmaraton futni, az ne sétálgasson, kivéve amikor a futómozgás és erő fejlesztése céljából rövid sprinteket csinál egy edzés részeként, ilyenkor a gyorsak között lehet full pihenőként séta (én jobb szeretek nagyon lassan kocogni). Vagy pl. az a 150-200 közötti cadence az össze létező futásomat lefedi, kezdve a terepfutás komoly emelkedőinek megmászásától vagy síkon gyors intervallok közötti tötyögéstől elkezdve egészen a nagyon rövid mindent bele sprintig. Most akkor mégis mit kéne ennek keretében futni?
    Szóval biztos ezt a Jeff csókát preferálod? Ismerek egy Tom nevű ürgét, ő eléggé keni-vágja a témát. :B

    Amúgy milyen órád is van? Daily suggestion edzéseket tud? Mert akkor connectben meg lehet adni neki egy célversenyt, meg hozzá egy elérendő befutóidőt és akkor ahhoz lövi be a napi javaslatot, szépen felépítve egy komplett tervként. Én kb. 12 héttel a félmaraton előtt állítottam be, volt pár hét alapozás, aztán gyorsítás, csúcsterhelés, a végén meg 2 hét taper. És a javaslatok sem ilyen idétlenek voltak, persze gyakran felülírtam így is, de ha szolgai módon ragaszkodok hozzá, valószínűleg sokkal nem lett volna rosszabb az eredmény.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák