Hirdetés
- Lassacskán fenyőfát állítanak a hardverek
- Tudjuk, de nem tesszük: a magyarok többsége nem törődik adatai védelmével
- Mesébe illő csodakábelt tervezett a GeForce-ok leégése ellen a Segotep?
- Irodát kért, de gyárat kapott Elon Musk a Samsungtól
- Nyílt forráskódú lett a legegyszerűbben használható AI tartalomgeneráló
- OLED TV topic
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- Milyen SSD-t vegyek?
- Tudjuk, de nem tesszük: a magyarok többsége nem törődik adatai védelmével
- Milyen scannert vegyek?
- Zeneszerkesztő és DJ topic
- MILC felhasználók szakmai topikja
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
-
PROHARDVER!
A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
t.akos
csendes tag
Az egyéni formátumok beállításai rendben vannak, csak az a fránya felső index nem akar sehogy sem odakeveredni...

Egyébként ha innen kimásolva beillesztem, akkor rendben működik. Csak hát ez kicsit macerás lenne, hogy midig keresni egy olyan helyet, ahol az épp aktuális formátum megtalálható.
[Szerkesztve] -
loszerafin
senior tag
Köszi.
Kár, pedig használható átmenetnek tűnt az excel.
Van egy feladatom, ahol az inputok excelben mentek. Gondoltam, ha kicsit kipofozom az excel fájlt,
nem kell programot írnom az adatok kezelésére (és így a betanítási idő is lerövidült volna, meg az átállással se kellett volna bajlódni), de úgy látszik, nem fogom megúszni ezeket a dolgokat.. -
loszerafin
senior tag
egy randa ''trükk'' jutott csak eszembe, csinálsz még egy oszlopot
a függvény legyen:
=HYPERLINK(''mailto:''&A1) ahol értelemszerűen A1 az a cella, ahol a mailcímek vannak.
Köszönöm, ez bevált.
Sajnos van egy hátránya: hogy a cella értéke 'mailto:e@mail.cim', míg ha magától ismeri fel az excel,
akkor a cella értéke 'e@mail.cim', de annyi baj legyen. -
Gambit
őstag
Jó, értem, hogy van visszatérési értéke, de szerintem semmi baj nem lenne, ha a hamis esetben nem is foglakozna a cellával. Tehát megvizsgálná a feltételt, ha igaz lenne, akkor csinálna valamit, ha pedig nem lenne igaz, akkor nem csinálna semmit. Tehát igaz, hogy mondjuk !=30, de nem lenne semmi utasítás erre az esetre. Szépen továbblépne. Ezt szerintem egyetlen kapcsolóval meg lehetne csinálni.
-
Gambit
őstag
Nehogymár akkora feladat lenne a kedves microsoft programozóknak kikapcsolhatóvá tenni azt a nyomorult ágat. Szerintem egész egyszerűen senki nem gondolt arra az eshetőségre, hogy valakinek ebből esetleg hátránya származhat. Én továbbra is úgy gondolom, hogy az excel hibája, mert nem engedi meg, hogy úgy alakítsam a feltételt, ahogy én akarom. Felülbírál engem, pedig én jobban tudom, hogy mit akarok csinálni. Tudom hogy a függvényeknek nincs sok közük a programozási nyelvekhez, csak példának hoztam fel, hogy nem teljesen elrugaszkodott ötlet, mert máshol simán lehetséges.
Nekem egyébként semmi bajom az excellel, de most igenis korlátoz. Idegesítő, hogy ilyen eshetőségre nem gondoltak a készítői. Ez mindenképpen az ő hibájuk szerintem. -
Gambit
őstag
Hát, akkor ez egy elég súlyos hibája az excelnek szerintem. Mert ha én akarom, akkor miért nem tehetem meg, hogy ne nyúljon hozzá? Programozásban simán ki lehet hagyni az else ágat, itt miért nem?
Na mindegy, megoldottam úgy, hogy önmagára mutat. Így mondjuk minden indításkor elkezdi mondani a marhaságait, hogy mennyire rossz egy így, de nem érdekel, mert legalább azt csinálja, amit akarok.
Remélem, te is érzed, hogy itt az excel a hibás, mert nekem teljesen logikus igényem van arra, hogy kihagyhassam az else ágat, csak éppen nem tehetem meg, mert a készítők erre nem gondoltak.
Új hozzászólás Aktív témák
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 mini 64GB White -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3849, 100% Akksi
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i9 14900KF 64GB RAM RTX 5090 32GB GAMER PC termékbeszámítással
- Apple iPhone 13 / 128GB / Kártyafüggetlen / Akku:87%
- Thinkpad L13 Yoga i5-10210U 16GB 512GB 13.3", Touch gyári magyar világítós bill 360 Gar.: 1év
- HP EliteBook 850 G7 (15.6") i7-10610U - Garancia, Akció!
Állásajánlatok
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)



Fferi50

