- Pletykák szerint 30 GB memóriával szerelik a PS6-ot
- Apple MacBook
- Egérpad topik
- Nem akármilyen új GeForce jöhet idén
- Redmi Pad 2 Pro / Poco Pad M1 - egy teszt, két lélek
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- 3D nyomtatás
- Milyen videókártyát?
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
-
PROHARDVER!
A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.
Új hozzászólás Aktív témák
-
foregister
tag
Köszönöm, hogy segíteni próbálsz!
Elmondom a teljes történetet:
Van két adattáblám:
- adattábla #1 tartalmazza az adatok egyik felét (forrás neve + pl. kattintások számát, látogatók számát, látogatási idő), míg
- adattábla #2 a másik felét (forrás neve + pl. kifizetett összeg, vásárlók száma).Eddig nem is lenne probléma, hiszen összemásolom egy táblába, ügyelve arra hogy a közös adatok egy egy oszlopba kerüljenek (forrás neve), míg a különböző adatok különböző oszlopba.
A probléma innentől kezdődik: a források helye ugyanaz, de a két adattáblában más-más nevet használtak, ugyanakkor mivel ezek ugyanazok az adatok csak más néven, ezeket a neveket kell egységesíteni. Itt én behoztam képbe a szótár (vocabulary) sheetet ahová leírom az összes előforduló forrásnevet A oszlopba és B oszlopba azokat amire akarom majd konvertálni. Ezeken végigfutva a források neve végre egységesítve lesz, így az adatok Pivot táblában összemoshatóak lesznek és a két táblából máris össze van szűrve a két adat egy összegzőbe.
Remélem így már érthető

A fenti xls-ben pedig a vocabulary tartalmazza azokat a szavakat amikből (A oszlop) amit kell varázsolni (B oszlop). A script ezen futna végig és a Data Name mezőjében eszerint változnak (vagy nem) a nevek. A való életben 2000 sorról beszélünk az adatok közt és a szótárban kb 30-40 szóról. CTRL+F-fel végigmenni meg eléggé macerás lenne és az extra számolós (formulás) sor, amit Delila is mutatott egy helyes, de az én esetembe nem megoldás, ezért maradna a VB script.
Új hozzászólás Aktív témák
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap - 15% AKCIÓ
- Vírusirtó, Antivirus, VPN kulcsok GARANCIÁVAL!
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem.
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- G.Skill Aegis 16GB DDR4 3200MHz VADIÚJ, GARANCIÁS, UTOLSÓ DARAB!
- Használt Bentech Smart bébigőr / 12 hó jótállás
- SteelSeries vezeték nélküli fejhallgató Arctis 9
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A20e/Samsung Galaxy A40/Samsung Galaxy A04s/Samsung Galaxy A03s
- Lenovo Legion Slim 5 - 16" WQXGA 165Hz - Ryzen 7 7435HS - 16GB - 1TB - RTX 4060 - Win11 -2 év gari
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs

Fferi50

