Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bwoay

    nagyúr

    válasz margithid #19934 üzenetére

    még annyit tennék hozzá a kollega által elmondottakhoz, hogy olvasni mindegyiken lehet. ami kérdéses, az a vizuális élmény, a hosszú távú használat (magyarán a megbízhatóság), az ezzel szorosan összefüggő szervizháttér, valamint a sw-es támogatottság.
    én a 20-30e. Ft közötti kategóriában 100x inkább vennék használt Kindle vagy Pocketbook, Kobo olvasót, mint vadiúj Alcort és társait.

    de amúgy én ajánlom neked az Aliexpressen akciós olvasókat, ha szeretsz kísérletezgetni. majd beszámolsz a tapasztalataidról, ami pedig nyilván hasznos a topic számára :D

  • csendes

    addikt

    válasz margithid #19934 üzenetére

    Először azt érdemes tisztázni magaddal, hogy valójában mit szeretnél?
    Az OEM gyártók Taiwan-ban és Kínában vannak (Foxconn, Netronix, Jinke), és náluk van a termelés nagy része.
    Ettől még az Ali-n kínált olcsó olvasók többsége rossz, használhatatlan, Európában műszakilag nem is lehetne engedélyeztetni, mert nem felel meg az elektromos szabványoknak, veszélyes. Természetesen néhány bevált típust kivéve, amit különböző neveken forgalmaznak is a világ többi részén. Amit most aliexpress-en rendelsz egyébként kb. februárban jön meg, közben elveszhet, eltörhet.
    Az Alcor Myth LED ma már nem annyira jó vétel mint pár évvel ezelőtt, mert közben elavult a Pearl kijelző, lassúbb és gyengébb a kontraszt a Carta-nál.
    Belépő szintű olvasóként gyakorlatilag a Kindle Touch 10. gen (világítás, WiFi, BT, érintőképernyő, ) vagy esetleg a Pocketbook Basic Lux 2 (WiFi és világítás van, érintőképernyő nincs) ajánlható itt Magyarországon.
    Az Alcor, Navon, Koobe, korábban a Wayteq gyakorlatilag magyar (vagy mondjuk úgy, hogy régiós) cégek, akik Kínából megrendelnek valamelyik OEM gyártótól egy-egy sorozatot valamilyen specifikáció (már létező típus nyilván olcsóbb, de lehetnek speciális igények is mondjuk egy tízezres sorozatra) alapján, természetesen magyar szabványoknak megfelelnek és a garancia is működik. Csak úgy tudnak olcsóbbak lenni a nagyoknál, ha a minőség gyengébb, a szoftver egyszerűbb. De egy olyan piacon, ahol a mobiltelefonokkal is versenyezni kell az olvasóknak, ez kétélű stratégia. Az e-olvasónak kell nyújtani valamilyen plusz (és természetesen pozitív) élményt, különben minek vegyem meg? Így is sokan lassúnak találják a mobilhoz képest, talán mert nekik nem annyira fontos a "könyv" élmény, nagyon kevés az idejük, nem vágynak arra, hogy a világtól elvonulva zavartalanul elmerüljenek az olvasásban.
    Magasan piacvezető a Kindle, akik haszon nélkül tudják adni a két legnépszerűbb olvasót, mert nekik a beledrótozott könyvértékesítésnél ez bőven megtérül. Gyakorlatilag három e-ink olvasójuk maradt: belépő (Touch), közép (PW4) és csúcs (Oasis, prémium áron). Gondold meg, hogy veszel valakinek ajándékba egy másik márkát és valamelyik "kedves" ismerőse benyögi, hogy "aha, akkor ez valami olcsó Kindle utánzat?"
    Utánuk jön a Kobo, akik gyakorlatilag a belépőszintet kihagyták, a Clara a Kindle PW4-nél kicsit drágább, de pillanatnyilag jobb is (de az Amazon a Kindle PW5-tel majd ezt a lemaradást a színhőmérséklet állításnál behozza), a Libra H20 és a Forma pedig már a Kindle Oasis-sal egy kategória. Harmadikként Pocketbook már sok éve kialakított Linux firmware alapokon, kisebb ráncfelvarrásokkal, a kínai OEM gyártókkal kialakított hosszútávú együttműködés tapasztalatai alapján igyekszik a belépőszinttől a csúcskategóriákig mindenhol jelen lenni és minden kategóriában kedvező árral hasonló minőséget nyújtani mint a két nagy, néhány extrával (fizikai gombok az érintőképernyős alaptípusokon, sokféle formátum támogatása, színhőmérséklet, stb.).
    Rajtuk kívül a további nemzetközileg ismert márkák elsősorban speciális igényekre koncentrálnak (nagy méret, jegyzetelés,, rajzolás, androidos alkalmazások, régiós könyvesboltok és könyvtárak támogatása). A Sony rég kivonult a piacról, túl kicsi volt nekik.
    Majd a többiek még kijavítanak... :DDD

Új hozzászólás Aktív témák