Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vitemerius

    tag

    válasz Murphistic #11791 üzenetére

    Azért hiányzik az analóg műhold, mert nekem az volt az első. Mikor amúgy csak az 1-es volt, s talán már a 2-es is a földfelszíni antennán keresztül, jó volt nézni a terminátort vagy az amerikai ninját német szinkronnal, amiből akkor még nem sokat értettem. :)

  • #93794560

    törölt tag

    válasz Murphistic #11791 üzenetére

    Az analóg adás katódsugárcsöves tévén elég jó minőségű képet produkál, mivel a kisebb képhibák, és az enyhe mértékű szemcsésedés nem nagyon látszik rajta, míg az LCD tévék ezeket a hibákat kiemelik. Az analógra átalakított, gyengébb minőségű digitális adások képén lévő blokkosodás is alig látszik.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Murphistic #11791 üzenetére

    A NICAM egy jó találmány volt, ahogy digitális jelátvitelt, ezzel együtt gyakorlatilag CD-minőséget csempészett be az analóg adásba.

    Az RTL Klub zenés műsorait addig legalább élvezni is lehetett, a MinDigTV óta meg hányadék. Mint egy gramofon. Néha azt hiszem, a hangfalaimban csak a középsugárzó szól. De ez nem a technika hibája, ugyanis HD-adón, vagyis nagyobb sávszélességen, volt már kellemes komolyzenei élmény is, térhangzás, finom zörejek, ami kell. Csak néztem, hogy régen a Bartókon hallottam ilyen minőséget, vagy ez talán még jobb is annál.

    RTL-nél a térhatás annyiban nyilvánul meg, hogy valami balról vagy jobbról szól. Néha. Térérzet nincs, egyszerűen megöli a sztereót az alacsony sávszél.

    NICAM érdekessége volt még az is, ahogy nálunk a lemaradás jobb technikát hozott be. A németek ugyanis előrébb jártak, így nekik csak analóg sztereo (A2) jutott.

    Nálunk viszont addig halogatták a földi adás sztereósítását, hogy ezáltal legalább a korszerűbb technika bevezetése mellett tudtak dönteni, hiszen ez volt a logikus lépés, előrelátóan gondolkodva. Csak akkor még azt hitték, ez a döntés tényleg a távoli jövőbe mutat, azóta kicsit felgyorsult a fejlődés. Tehát így a NICAM mindössze 14 év működés után halálra van ítélve, a földi adás lekapcsolásával.

    Pillanatra meg is lepődtem most, hogy utána néztem, miszerint 1998-ban fogadták el nálunk a szabványt, és 2000-ben álltak át NICAM-ra. Pedig elvileg követtem a fejlődést, a TV-szervizemben. Mégis valahogy azt hittem, hamarabb történt.

    PAL-átállás: 1996. Ezt jobban tudom hová tenni, előtte ugyanis még némi pénzt hozott a konyhára a SECAM-transzkóderek beépítése, a nyugatról behozott TV-kbe.

    Képcsöves TV-vel kapcsolatban, az emberek arca nekem még mindig élethűbbnek tűnik azon, de nekem is már csak a konyhában van ilyen készülék.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák