Új hozzászólás Aktív témák
-
Daneeka
senior tag
Na uj SDD-vel mar mukodik a gep de csak angol billentyuzetet birtam venni.
Csatlakozokhoz leszorito darabka meg mindig nincs, igy se eger, se bekapcsolo gomb nem mukodik csak ha odanyomom a kabelt bekapcsolas kozbe.
Viszont most hogy, ujratelepitettem eszrevettem, hogy a Dell oldalan ilyen 2011-es driverek vannak fent, erdemes ujabbat feltenni, fel megy-e egyaltalan az ujabb? (mar ha nem dell oldalarol toltom hanem inteltol pl. grafikus driver, chipset driver stb.)
Intel driver update keresoje szerint majdnem minden driverem ilyen dell custom driver, semmit se hajlando updatelni.
-
Daneeka
senior tag
Na a garimat úgy néz ki eltoltam a bill. elcseszésével, úgyhogy saját kézbe kell vennem az ügyet.
3 dolgot kéne vennem:
-bill
-hdd
-bizbasz (később)Bill:
Billentyűzetet találtam ebayen, persze angol, ezek dzsunka cuccok vagy ugyan azok amiket gyárilag is beletesznek? Ha gyárilag nem háttérvilágított volt de létezik a gépemhez háttérvilágított bill akkor tehetek bele háttérvilágítottat?HDD:
Gyárilag WD Caviar Blue volt benne, ehhez nem ragaszkodok annyira ezek után, hogy egy év alatt bekrepált. Mit érdemes bele venni?Bizbasz: Az előző postban említettem azt a két kis műanyag cuccot amit eltörtem, ezek standard elektronikai csatlakozók? (ez lenne a normális amúgy (ez esetben nagyjából 2 forintért be tudnám szerezni pl. a hqvideo-ban vagy lomexben) de ezek egyrészt olyan trék voltak, hogy ilyenek nem maradhatnak fönt egy normális piacon másrészt nem tudom milyen gaztettekre képesek a noti gyártók)
Mivel nem tudom mi a nevük pontosan ezért lefotóztam a helyüket, a szalagkábelt rögzítették a foglalatba, fekete darabkák voltak, normál esetben a fehér műanyag foglalat és a szalagkábel találkozásánál vannak:
(ez így nem marad meg az eltört fekete rögzítő cuccok nélkül)Nélkülük nem maradnak a szalagkábeleim a helyükön (a nyákra nyomott szöveg szerint az egyik a tapipadé a másik a bekapcsológombé)
Tudok ilyet szerezni vagy öntsek valami ragacsot a cuccra amíg még a helyén van azt jólvan? -
Daneeka
senior tag
Szétbaszódott a HDD az egy éves N5040 notimban, egy terméktámogatásos telefonos tanácsára szétszedtem a gépet, megpróbáltam igazítani a HDD-t ami persze a helyén volt, ekkor már sejtettem, hogy tré van, újra bekapcsoltam, ugyanolyan szar volt.
(lefuttattam azt a win boot előtti tesztet, a hdd-re azt írta, hogy nincs csatlakoztatva, a többi zöld pipa)Ekkor szétszedtem másodszor is, hogy rádugjam működő asztali gépekre a merevlemezt.
Eközben szétbasztam a billentyűzet szalagkábelét (jó nagy fos volt tegyük hozzá, thinkpadet össze-vissza szerelve se ért ilyen soha se) és a másik két szalagkábelnek meg eltörtem azt a szarját ami belenyomja őket a foglalatukba. (ezért egy kurva anyádat is megérdemelnek valahol Tajvanon vagy akárhol, hímestojásként kezeltem azt a két műanyag vackot, villamosmérnökként még nem találkoztam ilyen érintésre málló csatlakozókkal bár hálisten ilyen pc/noti szarokkal nem foglalkozom)Tehát a HDD az Dell vagy Seagate sara, a bill meg az a két csatlakozó cucc az enyém.
Tudok venni magam bill-t meg olyan csatlakozó cuccot aminek a nevét se tudom (tudok róla képet csatolni ha kell) ?
Ha nem mennyit gombolnak le a szervízben?És a legfontosabb: hogy állítom vissza az adatot a merevlemezemről? (asztali gépek bios-a nem látja, WD Scorpio Blue, WD3200BPVT)
Vihetem Kürt Kft.-hez ezer csilliárdért recoveryzni?
(ha van PH-n valami data recovery-s topik az is jo ha oda irányít valaki)
-
Daneeka
senior tag
De a TP-m az egyik legolcsóbb TP lehetett az idejében, (R61i) alig volt drágább mint ez most. (szóval árban az is eléggé belépő szint volt) A Lenovo 180k volt annó (4-5 éve) ez meg 125k és nagyjából annyi a különbség, hogy fokkal jobb procija van meg kétszer akkora merevlemeze de közben minden más gagyibb, mintha megállt volna az idő notebook fronton, sőt szinte drágábbak azok a gépek amik tudják az ilyen funkciókat mint magnéziumváz, vízálló bill. stb. mint 4-5 éve.
-
Daneeka
senior tag
Nyúzok egy N5040-es gépet most és eléggé meglepett, hogy az alján látni a ventillátort meg a bordát.
Ez azt jelenti, hogy a rendes szellőzéshez csak kemény felületen szabad használni vagy tehetem szőnyegre, terítőre, takaróra meg ilyesmikre annélkül, hogy "leégne"?
AMúgy a billentyűzete az borzalom az előző thinkpademhez képest.
Új hozzászólás Aktív témák
- Asus RoG STRIX G17 Notebook! WQHD 240Hz / Ryzen 7845HX RTX 4070 / 32GB DDR5 / 1TB NVMe! BeszámítOK
- Lenovo Ideapad 3 14ADA05 20GB RAM 256GB M.2 SSD
- ÚJ, GARIS! Dell Latitude 5450 - 14" FHD / Ultra 5 125U / 16GB DDR5 / 512GB NVMe SSD / HDMI 2.1
- Acer NITRO V 16 Gamer Tervező Laptop -35% 16" RYZEN 7 8845HS 16/1TB NVIDIA 4060 8GB FHD+ 165Hz
- Új Acer Predator HELIOS NEO 16 Gamer Tervező Laptop -35% i9-14900H 32/1TB RTX 4070 8GB 2,5K 240Hz
- BESZÁMÍTÁS! ASRock AB350 R5 1600X 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3050 6GB Rampage SHIVA Corsair 450W
- AKCIÓ! ASUS Z170-DELUXE Z170 chipset alaplap garanciával hibátlan működéssel
- Csere-Beszámítás! Xbox Series S Játékkonzol! Olvass!
- Apple iPhone 13 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- www.LicencAruhaz.hu OLCSÓ & LEGÁLIS SZOFTVEREK 0-24 KÉZBESÍTÉSSEL - Windows - Office - ÖRÖK GARANCIA
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest