Hirdetés
- A '90-es évek jutnak az eszünkbe az ATK készülő egeréről
- Huszadik születésnapjára eléggé megváltozott az Antec nagytornya
- Még a saját szövetségeseivel szemben is fegyverként használná az AI-t az USA
- Mégis meglepi egy új GeForce-szal a rajongókat az NVIDIA?
- Lassan 2027-re is elfogy a TSMC 2 nm-es gyártókapacitása
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- NVIDIA GeForce RTX 4080 /4080S / 4090 (AD103 / 102)
- OLED monitor topic
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- TCL LCD és LED TV-k
- Androidos tablet topic
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Home server / házi szerver építése
- Ilyen olcsó sem volt még egy Apple notebook
-
PROHARDVER!
Debian GNU/Linux
Új hozzászólás Aktív témák
-
jester_basc
csendes tag
Sziasztok!
viszonylag kezdő vagyok, és kellene egy kis segítség a Debian xserverével kapcsolatban. Szóval egy dvd-iso-s Debian Woody 3.0 r2-est telepítettem fel. a config: epox 8k3a+, amd 1800+ palomino, 512mbram, radeon9600. a többi most szerintem nem lényeg. Szóval annyi a problémám hogy a grafikus mód nem megy (nem is olyan kicsi) felteszem tényleg csak az alaprendszert, meg a C/C++ modulokat. utána 2.4.18as kernel source, majd ezt követően befordítom alá a 2.6.8.1es kernelt (audigy meg ntfs táogatás miatt). Mivel KT333as chipsetről van szó, ezért a dev/agpgart-ban via chipsetet fordítok be. asszem xfree 4.1 megy fel alapból, ezért a direct renderingnél az ati radeon drivert választom. a Frame buffer device-nél csak modulként fordítom be a radeont, mert különben blank screen-em van már karakteres módban is. uj kernel kész, lilo-ba berakom, bootok az uj kernelről. ezt követően dselect, majd az x11 package-k közül felteszek minden x szerver komponenst. (lényegilek minden x-el kezdődőt
). beállításoknál ati-t választok, meg xfree86-ot stb... eztán reboot és semmi. egyszer eljutott az xfree bejelentkező képernyőéig, de utána tovább ne megy. apropó, azt hol tudom elérni, hogy az xdm ne induljon bootnál automatikusan?
remélem mindent leírtam ami fontos, ha mégsem igyekszem korrigálni. apropó, nemtudok netinstall-t csinálni, otthon pár hónapig nincs most neten
köszi a segítséget!
Új hozzászólás Aktív témák
- Formula-1
- Cisco vizsgák (CCNA, CCNP, CCIE)
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Steam topic
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Mozilla Firefox
- Itt a Galaxy S26 széria: az Ultra fejlődött, a másik kettő alig
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Andras-G: Az internet veszélyei [2. rész] - Facebook Marketpalce
- Yettel topik
- További aktív témák...
- MEGA AKCIÓ! - Jogtiszta Windows - Office & Autodesk & CorelDRAW - Azonnal - Számlával - Garanciával
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem.
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- The Elder Scrolls Online Imperial Collector s Edition
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- Samsung Galaxy S24 Ultra 12/256 GB Titanium Gray 6 hónap Garancia Beszámítás Házhozszállítás
- LG 45GX950A-B - 45" Ívelt OLED evo / 5K WUHD / 165Hz-330Hz / NVIDIA G-Sync / FreeSync / DP 2.1
- 0perces DDR5 5600 vadiúj Ramaxel 2x16GB memória 1 év garancia
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS4031
- Samsung Galaxy S23 Ultra / 8/256GB / Kártyafügetlen / 12Hó Garancia
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
). beállításoknál ati-t választok, meg xfree86-ot stb... eztán reboot és semmi. egyszer eljutott az xfree bejelentkező képernyőéig, de utána tovább ne megy. apropó, azt hol tudom elérni, hogy az xdm ne induljon bootnál automatikusan?

