- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- PLC programozás
- Steam Deck
- Vélemény: nem úgy tűnik, de Lip-Bu Tan most menti meg az Intelt
- Sugárhajtómű ihlette a Zalman CPU-hűtőjét, de nem az üzemzaj tekintetében
- 3D nyomtatás
Új hozzászólás Aktív témák
-
lipi67
nagyúr
válasz
johniee #6337 üzenetére
Biztos lehet.
akoska: Szuper lett!
Procit nem tudok cserélni mert nekem nem ér plusz 15-20k-t egy akármilyen q9550-es a q9400-em marad. Viszont..Vettem egy Giga P45DQ6-ot. Kíváncsi leszek UD3R vs DQ6 -ra.
Ma már alig kapni jó p45-ös lapot, jó lenne megtartani a 2 deszkát, de a gyengébb menni fog.. -
lipi67
nagyúr
válasz
akoska07 #6330 üzenetére
Remélem, nem értettél félre, nekem NAGYON TETSZIK és szuper, hogy ennyit bajlódsz vele (megérte). De ha már kérdezted, az a halvány kék vagy zöld (keverem a 2 színt rendesen), az lehetne hasonló kék, mint a táblázat fejléce.
Miért van az, hogy 8*543-at tudok, de még 6*530-at se? Nekem a 6-os szorzó sose jött be
-
lipi67
nagyúr
válasz
tom_tol #6317 üzenetére
Ha másnál kaphatott léggel 1,84-et ez is fog
. Most a természet nem segít be..
Berágtam mert bekinlódtam magam az első 10-be és kilöktek 11-re. Gyorsan visszavettem. Csak a bill. szar, sokszor nem ír nagybetüt, ezért lett a WR listán először ipi67 és ermalright..Nálam tökéletesen bejön, mi a böngésződ?
-
lipi67
nagyúr
Kicsit feszeltem. Napsütésben, léggel valós 1,792V-ot a 45-ösnek. Kvra nincs baja..
[Max OC] -
lipi67
nagyúr
-
lipi67
nagyúr
Én is lap környékén keresgéltem buta kis (jó nagy) fejemben, s arra gondoltam, hogy újraindulásnál egy terhetl állapot után, a lap hirtelen több feszt venne fel (nyelne el). Ezt persze semmire nem tudom alapozni, csak fura, hogy újraindulásnál teszi. Nálam, ha több nagyteljesítményü ventit táplált a lap, sokszor jóval később indultak csak be, hirtelen nem tudta felpörgetni őket. Sőt. Az Abitom többször le is állt. Ram..nem hiszem,s a proci is kizárva. Lap vagy táp. Zsubi és kimi02 észrevétele inkább engem is a lap felé húz..
-Lehet sok baromságot írtam most, majd ha elolvastad, gyorsan felejtsd el-
(#6277) krammerka : Ne is!
(#6276) Zsubi :
Elképesztő azért, hogy mikre nem képesek ezek a 8xxx-ek, ha jó kezekbe kerülnek.
(#6285) lizakattila: kb 80-20% proci-ram. Itt dolgoznak a magok rendesen. Ha 1 végez besegít a többinek
Korrekt
-
lipi67
nagyúr
Bocsi, az előbb lemaradt a 2 cpuZ ablak. Pótoltam 4GHz-en[15236]
-
lipi67
nagyúr
[3,8 GHz (14437)],csak kicsit optimalizáltam a ramjaimat is..
-
lipi67
nagyúr
Elkezdtem a cinebench R10-es teszteket. 3,8GHz-en [14274]
-
lipi67
nagyúr
Szép napot! Megint betyáros eredmények születtek ahogy látom, grat mindenkinek. Kiiktattam a hőszab.-zót a ventin, most prime alatt 30-37°-osak a magok.
-
lipi67
nagyúr
Gratula! Jó döntés!! S az eredmény..nem semmi bakker!!!
Sajna én ..szenvedek. Kikap a Loki, s a ventijeim se hűtenek
A TRUE ..szenved, mintha nem is lenne rajta venti, pedig..brutal venti van rajta, csak kvra nem forog..Engusz azt mondta, hőérzékelős, s ha a környezete felmelegedik, majd meindul.. Megkínoztam, nem indult be..(#6076) B4l!nt: Szép csokor!
-
lipi67
nagyúr
-
lipi67
nagyúr
Hogy érted, hogy kössem direktbe? Mit jelent itt, hogy a lap szabályozza? Mert ha látná valami és kiírna fordulatot, azt mondanám..talán. Viszont a lap úgy van beállítva, hogy mindentől függetlenül maxon pörögjenek, de..NEM! Sőt hiába állítom be pl. hogy a proci hőmérséklete szabályozza, 1xüen nincs mit mert a lapom tudomást se vesz róluk
Tápra kéne talán kötni őket, de mivel, s hol szerezzem be az a "mit"???
Légyszíííí! -
lipi67
nagyúr
válasz
krammerka #6061 üzenetére
Nem tudom most..
Bagira : Megint jó kis példányod van!
Főcske: Szép!Megjöttek az új ventejeim de nem mennek. Alig pörögnek vagy 800-on, s nem tudom, hogy miért! (2800-as ventik amúgy, [ezek])
Mindent kipróbáltam már. Mi a fene lehet a hiba???
Everest-bios nem is érzékeli, hogy van.Tudtok esetleg egy ventis topikot? -
lipi67
nagyúr
válasz
Bagira01 #6058 üzenetére
Majd felmegyek akkor esténként. Egyetem, jó az!
1,1-es 7200-es is betyáros lehet. Tesód, mutid, vaddisznótok? Na..majd msn-en!
krammerka: Az a baj, hogy kvra tömör a mezőny, s látod 1-2 fsb 1-1 hely. Tudom, szart se ér, de akkor is motívál(t). Ha 100MHz-ekre lennének leszartam volna, de így..
Veled mizu? -
lipi67
nagyúr
Hát..Gondoltam, hogy mi van, ha a ő is rádob, kezdhetem előről, jobb a tartalék. Több fesz nem kell a procinak, most már az MCH-t kellene, de azt nem tudom most hűteni, meleg, túl meleg van.
Akoska: Jaja.1,76V -ot kaptak azok is. S Bagira is jól mondja , azért azok 65-ösök voltak. Viszont...70° felett mentek télen prime alatt, itt meg a Hő "nem létezik" s alacsinyabb hőmérsékleten nagyobb fesz kell, hogy "átüssön". - Ezzel nyugtatgatom magam-, viszont rögtön lefuttattam egy régi tesztet, uazon a feszen, uazt tudja, nem is melegedik jobban, minden Ok.
"amig figyeli a hőfokokat az user (léggel) és kellően le is reagálja,addig nem lehet gond." -Beony. Gondolj csak bele, hágy gép megy úgy, hogy isten tudja (user tuti nem), hogy mi mit kap benne. 2 éves por takar mindent stb.. Mennyit láttam, te jó ég...és!!! Bakker évekig hiba nélkül működtek. A táp szállt el, vagy éppen a vga ventije sült be és melegedett, szemetelte a képernyőt, ezért hozták ide..
Akkor inkább tudatosan égessem el
PLL 1,5- 1,57 et kapott csak, MCH..(ezt nem írom le), a többit meg tudjátok
-
lipi67
nagyúr
Megyeget,köszi!
Apropó Akoska! Légyszi javítsd ki! -Nem bírtam ki azt a 8MHz-et, lett 16 belőle.[link] -
lipi67
nagyúr
válasz
akoska07 #6034 üzenetére
természetesen azt is megcsinálom, s az a 4040-es 1,35-ös is lehet 1-2FSB-vel több, max FSB és Max OC --reméljük
(nem szorzózok max FSB úgy a jó ha max szorzón van
- , Cinebench R10-et is nyomok majd, igérem. Nálam az a baj, hogy ha 2-3 órám van rá, bele se kezdek, mert vagy fél-1 napot szrakodok, vagy semmit.
bzs73
Lassan, de biztosan
-folyamatosan éhes vok bakker, ez az n2 h2(#6036) lizakattila : Jó kis proci pedig, Gratula!
Az aláírásod meg..-reméljük, hoghy nem
-
lipi67
nagyúr
válasz
krammerka #6032 üzenetére
Picit volt időm, igaz hanyagoltam is 1-2 dolgot, majd visszaüt
(#6033) akoska07 : Ez benne a jó, ezért szeretem. Hő mint olyan nincs, ill. nem a proci a gáz, a lap (MCH-t feszelni kell ám,de ha proci/MCH nincs összhangban..a kevesebb a több) Még van 1-2 teszt és utána megcsípem azt a 8MHz-et, remélem.
Proci hülye, nem melegedik, igaz most 6!!! 12-es venti lesz ráküldve a gépre. Hiba 1 szál se, egy kis valid ilyen feszen nem téma ezeknek a prociknak, prájmolni meg 1,5v felett nem fogok (remélem).
-azé' jó kis proci ez, láttam 94-est száguld alul, de a többség 4GHz környékén stoppol.
(vagy nincs kitesztelve a nagyobb fesztől való félelem miatt) Én meg vok elégedve vele. -
lipi67
nagyúr
Hiába vártam a postást, ez a fránya intel nem írt nekem ez ügyben (sem) semmit
-Lövésem sincs- 8400 és 8500 is kapott 1,725V-ot valósat, ez se fog kimaradni , érzem...Bírja ez mint az ágybaszarás, kben meg mindíg 1V-on megy alapon, csak teszteknél kapott többet, eddig az is alapfeszes volt, csak pár naopja néztem 1,36 ill. 1,375-ön, meg ma kapott pár percig 1,7-et, de prájmolás nem volt, úgy meg bakfitty. (Prime alatt 1,525V gázosabb..---majd jön az is ,csak jönne már a hideg, vagy a ventijeim-
Bírja ez mint az ágybaszarás, kben meg mindíg 1V-on megy alapon, csak teszteknél kapott többet, eddig az is alapfeszes volt, csak pár naopja néztem 1,36 ill. 1,375-ön, meg ma kapott pár percig 1,7-et, de prájmolás nem volt, úgy meg bakfitty.
ilyen mondatot.. -
lipi67
nagyúr
-
lipi67
nagyúr
El kellett mennem, de gyorsan csináltam egy max OC-t[link]
-
-
lipi67
nagyúr
Nem hiszem el! Szaros 2 FSB-t tettem rá, hogy ne csináljak már még 1x u.olyat ..3x vágott haza 16 percnél. Ráb@szott, most kap egy halom feszt ez tuti!
-
lipi67
nagyúr
Most annyi segítséget kapott, hogy levettem az oldallapot, de valóban nem melegedős, nem ez szab gátat a "fantáziámnak". ÁÁÁÁ! Nem bírom ki, újracsinálom a 2 perc miatt. (el is indítottam, nem is fosom itt a szót, ne ez miatt dobjon el.-1x iccaka Subaruval pofáztam tuning közben, s eldobott. Majdnem sírtam
)
-
lipi67
nagyúr
F@sz kivan. Most látom, hogy elszámoltam (azt hittem 35kor indítottam el) és csak 28 perc...Mind1, majd holnap csinálok még plusz 2 percet, mert most asszem van egy kis dolgom..
-
lipi67
nagyúr
Most látom, a max OC-m kevesebb mint az 1,35V-os opcióm..
Gyorsan csinálok 1 tesztet.. -
lipi67
nagyúr
Feltöltöd a képet, majd itt pici kezzedel
katt a link feliratra és a feljövő ablakba szépen beilleszted.["ehun-e"]
-
lipi67
nagyúr
-
lipi67
nagyúr
válasz
krammerka #5958 üzenetére
Miért mondod? Sajna az ember előre nem látja, hogy mit hoz a holnap, s azt sem, hogy miként éli meg, reagálja le. Amíg volt lehetőséged korrektül csináltad, s ezért köszi mindenki nevében. Ne legyél már ilyen pesszimista (nem csak ebben)!
-Nem hiszem el! Képtelen vagyok gépközelbe kerülni. Valóban inkább visszacsinálom a házasságomat, de pl. a hétvégék ..minden percem a "háztartás vezetésésvel" telik.
-
lipi67
nagyúr
Pedig majd mutatom, nem éppen szellőzik most.
(#5938) krammerka : Köszi!
(#5939) kulerr : Köszi Neked is! Kben..Ezen a feszen kb 20x több időt töltöttem, s most majd megyek sorba, remélem mindenütt tudok javítani. Kártyázni nem tok csak 66-ozni, de az ivás az jól megy (szoktak közben , ugye?) Csütörtökön jön a libám (böbe), ha ajándékot akarsz küldeni vele, vidd fel neki gyorsan
-Vagy ha köll vmi (pl 1 gyerek?)
(#5940) akoska07 : Köszi! Nagyon jó kezekbe került a topik!!!
-
lipi67
nagyúr
Én még mindíg a Vid/bios-szal szenvedek.[link]
-
lipi67
nagyúr
válasz
akoska07 #5912 üzenetére
Én se tettem soha, de gigánál eddig bejött! Először Laragirl-től hallottam, hogy a tőlem sok szidást kapott Muskinokat milyen szépen lövi be a lapja, majd vki (nem emlékszem már) mondta, hogy tuningnál (ilyennél)nyugodtan bízzam rá a lapra. Hát tettem.
-elküldtek, este jövök-
-
lipi67
nagyúr
válasz
akoska07 #5910 üzenetére
Mert..Megjött közben a nővérem fia az aktuális bnőjével Nyiregyről, s a biosban auto-n maradt, s a lap ezt adta. Kben észrevettem, hogy ha nagyon a szélét(végét)keresem, akkor jobb a lapra bízni, hajszálnyit stabilabb a tuning .-persze csak ilyenkor, 24/7-ben szigorúan manual-
Kben: Köszi!
-
lipi67
nagyúr
válasz
akoska07 #5904 üzenetére
Nem maga az eredmény, az jó szerintem is. Az ahogy készült. ADAM szólt, hogy csináljak már 4Gigás tesztet. Gyorsan bios, 20mp állítgatás, s ennyi. Vagy az órajel lehet majd jobb, vagy a fesz kevesebb.(abszurd esetben meg találomra pont az optimális beállítást csináltam meg, s itt a vége ezen a feszen)..tesztelgetek alul, szeretnék valahol javítani.
-
lipi67
nagyúr
Bár nem ide készült, egyelőre egy MAX OC-nek most jó lesz.
Tom gány munka, de most nem állítgattam.[link]
Majd ha az alsó opciókkal kész leszek, megnézem jobban.. -
lipi67
nagyúr
Tom vicc és fanatizmus, de gondoltam tuningolok picit. Hát..ennyi idő kellett, hogy "szaros"8MHz-cel megjavítsam az 1,25-ös eredményt.
-Igaz, Oldallap feltéve, s a gép rendesen beépítve a számítógépasztalban. Most kivenni lusta vagyok, s úgy is megint kezd erősem melegedni az idő.[link] -
lipi67
nagyúr
-
lipi67
nagyúr
-
lipi67
nagyúr
Szép napot! Megjöttem..
Hál'Istennek , van majd mit visszaolvasnom
-
lipi67
nagyúr
Mi volt itt? Hál' Istennek, jól vissza kell olvasnom!
-
lipi67
nagyúr
Köszönöm! Szerénytelenség nélkül mondom, van is mihez!
18-án 5éves házzassági évfordulóm lesz úgy, hogy mindet 1bevéve kb 7-8 hónapot taliztam a feleségemmel. Igaz, most erősen javul az arány, holnap elmén hozzá pár napra.Mire hazajövök a törpék is belerázódnak a suliba, s végigtesztelem ezt a procit.
-
lipi67
nagyúr
válasz
lizakattila #5604 üzenetére
Igazán kedves Tőled, nagyon szépen köszönöm!
-
lipi67
nagyúr
Én ma ki (fel)találtam a kereket, de ahogy hallom, valaki megelőzött, csak nem szólt..
-
lipi67
nagyúr
OK! Ma vettem p35DS4-et (rev 2.1) Korrekt. Vettem még 5300-as procit, kinmax 1066-os raokat hdd-ket stb.. Magamnak meg egy PowerColor 4870-es VGA-t meg egy HX 450-es Corsair-t. Kár, hogy el kell utaznom Szombathelyre, meglesném most, mit tud a vga..(melegebb jóval mint a vapor X)
-
lipi67
nagyúr
-
lipi67
nagyúr
Hali MINDENKINEK!
Tanácsra, kihúztam a táp 6pines pcie.csatiját és a vga-hoz kapott átalakítóval megy. 22órája semmi hiba amúgy. Hoztak egy Gainward 86GT-t, ha hibázna, raknám is be. Addig már nem rakom be. Rég volt, hogy 22órát bírjon. Mivel úgy is 24/7-ben megy a gépem, időm van. Ha 1 hét után semmi..asszem a csati volt a hiba.(a corsair csatija eléggé lazán illeszkedett)
Szép estét!
-
lipi67
nagyúr
válasz
subaruwrc #5474 üzenetére
Köszi, s a topiknak is, hogy eltűrtétek a szevedésemet!
Lehet, hasonló hiba van. Illetve, elég laza a tápcsati érintkezője. Ja..Hátul? Nekem elől világított valami ahol a monitor csatlakozik, kb ott.(asztalban volt, nem jól láttam, azt is véletlenül.) Áramot meg tuti kapott, a ventije fullon pörgött minden esetben.. -Most ..most a 2 törpe nyomja, minden csatit megigazítottam, minden fasza és passzos. 14 és fél órája nem hibázott, majd látjuk.
Még1x köszi mindenkinek a tülemet. Elismerem, hozzám ..kell(#5475) sz.j : Miért nem leptél meg.?...
Szép! Én nem alulfeszelni akartam, csak kicsit rásegíteni, hogy hibázzon ez az átok, de..makacs
-
lipi67
nagyúr
válasz
DroiDMester #5471 üzenetére
Ok! Köszi , nézem és teszem.
-
lipi67
nagyúr
válasz
subaruwrc #5460 üzenetére
Reggel gyorsan bementem biosba és 8*425-re tettem és alulfeszeltem (hibázzon a mocsok)Prime indul, gyerek meg msn-netes játékok, netezés, stb..(Annyi tartalék van még ilyenkor is a gépben, hogy ..komolyan mondom, simán teheti, észre se venni, hogy a háttérbe Prime Blend fut. Most untam meg, [ITT]. Nem értem
Te! Írd már le légyszi azt a világítós vga-s -tápos dolgot még1x, félre ne értsem, lehet ott a bibi!!!
-
lipi67
nagyúr
válasz
krammerka #5457 üzenetére
Meg hát, csak nincs másik abból se.
Jó reggelt!(#5458) Devid_81 : Engem a tuning érdekel csak (ha vanidőm), így felesleges cucc-isten ments! 2 hetente teljesen felpucolom az egészet (sokszor a semmit), s elemkivételtől kezdve, minden volt már vagy 3x az elmúlt 2 napban. hajnal 1től megy, hiba nélkül, lassan aktuális egy érthetetlen leállás..
Memtest is órákat ment, prime a tuning miatt többet fut mint játék, sose hibázik, s ez igaz a szőrös fánkra, dmarkra, vantage tesztekre is.. Viszont ..gondol 1et és annyi. Lövésem sincs, hogy mit és hogy hogy hogy fogok gariztatni..
-
lipi67
nagyúr
válasz
subaruwrc #5453 üzenetére
Hát még ha tudnád! Az Émász felénk.. Esik -áramszünet. Havazik: Áramszünet. Villámlás(nem bazi nagy vihar) -áramszünet.
Nálam meg..naponta 2-3 alkalommal fagyok. Kép elmegy, vga venti maxon pörög. Kikapcsolom, nem bootol, újraindulgat, csak az áramtalanítás segít. Elvileg vga.. Másik HDD-n új oprendszert toltam, detto. Driver kizárva. Ramok kizárva, proci kizárva. Azt írták a 4850-nél, vga, most is 5 vapor x van hasonló hibával. Az elmúlt 2 órában 3x csinálta, de van, hogy 1 - 2 napig se. A fura az, h nem kell terhelni, net vagy excel közben is teszi..Üt a guta.
Tesztelem, de..hiába terhelem a szőrös fákkal, akkor csinálja, amikor ő akarja.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Formula-1
- Nintendo Switch 2
- Vigneau interaktív lokálblogja
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Android játékok topikja
- Motorola Edge 60 és Edge 60 Pro - és a vas?
- További aktív témák...
- AMD Ryzen 9 9900X3D - Új, 1 év garancia - Eladó!
- AMD Ryzen 7 5700X3D - BOX - Új, 3 év garancia - Eladó!
- Ryzen 7 8700G /// Új, csak kipróbált // Számlával és Garanciával!
- Intel Core i7-8700K 6-Core 3.7GHz LGA1151 (12M Cache, up to 4.70 GHz) Processzor!
- Intel Core i7-12700K BOX LGA1700, 12/20 mag BONTATLAN, 3ÉV
- Bomba ár! Dell Latitude 5495 - Ryzen 5 I 16GB I 256SSD I 14" FHD I HDMI I Radeon I Cam I W10 I Gari!
- Update 07.03. Bomba árak 2025-ben is! Üzleti - Consumer laptopok DELL FUJITSU HP LENOVO
- Dell USB-C dokkolók: (K20A) WD19/ WD19S/ WD19DC + 130W, 180W, 240W töltők
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A20e/Samsung Galaxy A40/Samsung Galaxy A04s/Samsung Galaxy A03s
- Bomba ár! Dell Latitude E7240 - i7-4GEN I 16GB I 256SSD I 12,5" HD I HDMI I Cam I W10 I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest