Hirdetés
- Izmos kis "2 az 1-ben" MoDT alaplapot villantott a Minisforum
- Az Enermax tényleg nem viccel, ha az új tápjának garanciaidejéről van szó
- Egybegép lesz vagy ház? A Corsair sem tudja eldönteni.
- A Qwertykeys új klaviatúrái szépek, igényesek és sokrétűek
- Összement a mosásban az ASUS új VGA-inak PCI Express 5.0 csatlakozója
-
PROHARDVER!
--- Még az új vizsgarendszer előtti információk, majd frissítjük! ---
Gyakran ismételt kérdések
Olvasd el a cikkeket itt.
Új hozzászólás Aktív témák
-
gghrtz
őstag
válasz
zolee0307
#5846
üzenetére
Az informatika szerintem az a munkaterület, amit szívvel lélekkel kell csinálni, és rengeteget kell hozzá tanulni. Én már egy csomót tanultam, és még most is iskolába járok, hiába vagyok 4-5 tanuló, hiába járok Ciscora, és olvasok egy 1000 oldalas könyvet a hálózatokról, meg hiába akarok még vagy 3 minősítést(CCNP,CCNA Security, CEH) 2 év alatt a diploma előtt( van már egy OKJ-s rendszergazdám is a fősuliról), úgy érzem még mindig, hogy tök hülye vagyok az egészhez. Most kezdtem el Linux-szal foglalkozni, meg az angolra is rágyúrok, de csak reménykedek, hogy fogok állást találni (normális fizetésért, igazából ezen van a hangsúly)
-
McSzaby
őstag
válasz
zolee0307
#5846
üzenetére
Önmagában az informatikában szerintem semminek sincs értelme. Szerintem... DE ha alapokon tudsz dolgot/dolgokat és van egy fő témád, akkor már fogsz boldogulni. Válaszd ki mit akarsz a legjobban tanulni és az mellé járhatsz képzésekre. Én Linux rendszeradminisztrátor vagyok úgy, hogy a suiban nem tanultam, de mellé eljártam ciscora + közésuliban megtanultam németül és angolul. Így már lehet egyről a kettőre jutni.
Legyen egy fő szakmai területed mondjuk programozás,rendszeradminisztrátori státusz és mellé a Cisco mindent meg fog tanítani, ami kell neked a hálózati alapokhoz. Irányító protokollok, OSI Layers, stb.
De lehet a Cisco is a fő szakmai területed, de akkor is tudj még valamit, egy lábon az informatikában nagyon profinak kell lenned. + akkor min. CCNP-ig kell gyalogolnod szerintem.
Persze nagyon tág a szakma, de a CCNA-t én minden műszaki egyetemen kötelezővé tenném, mert nagyon jó a képzése és sokat tanulsz belőle. Lehet nem olcsó, de megéri.
Windows-t felejtsd el szerintem ha komoly szakember akarsz lenni. A win olyan, mint az angol - minden munkahelyen elvárják, hogy alsó hangon érts hozzá.
Új hozzászólás Aktív témák
- Kérlek használd a keresőt, mielőtt kérdezel!
- Olvasd el a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!
- A dumpok és a warez tiltott témának számítanak!
- Azonnali fáradt gőzös kérdések órája
- TCL LCD és LED TV-k
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Derült égből villámcsapás: vége a Ford elektromos kalandjának
- Diablo IV
- GoodSpeed: Munkaügyi helyzet Hajdú-Biharban: észak és dél
- Konzolokról KULTURÁLT módon
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Milyen RAM-ot vegyek?
- Adobe Indesign
- További aktív témák...
- iPhone SE 2020 gyári független új akku
- Itt az igazi AJÁNDÉK ÁR! - ÚJ, bontatlan Macbook Air 16/256GB AZONNAL! - Midnight
- Samsung Galaxy S10 512GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Samsung Galaxy S24 Ultra 5G 512GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Apple iPhone 13 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- 0% THM 4 havi részlet beszámítás! 5060Ti/5070/5070Ti/5080/5090 videokártyák készletről KAMATMENTESEN
- Microsoft Surface Laptop 5 13,5" Fekete i7-1265U 16GB 512GB magyarbill 1 év garancia
- HIBÁTLAN iPhone 15 Plus 256GB Green-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4264, 92% Akksi
- 155 - Lenovo LOQ (15IRH8) - Intel Core i5-13505H, RTX 4060
- HIBÁTLAN iPhone 14 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3240
Állásajánlatok
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
FecoGee
crok

