Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FecoGee

    Topikgazda

    válasz kenwood #15179 üzenetére

    Tudnanak de szerintem azzal nagyon elbonyolitanak a vizsgakat. Az ilyesfsjta kihivasokat keresoknek ott a lehetoseg a CCIE laboron. Ott lesznek nem tokeletesen tervezett rendszerben hibak, sot olyan ganyolasok vannak benne amit nem is latni eloben, osszedobalnak minden letezo technologiat es keresd a hibat. Szerintem CCNA/CCNP szintre nem kell tultolni a tshoot-ot, a gondolkodasmodot kell megtanulni, hogy kozelited meg a hibat, layerekben gondolkodni, szegmentalni, osszkepet nezni majd alabontani. Hibat keresni nem lehet konyvbol megtanulni, azt csak a valo elet adja meg.
    Azokon a halozatokon ahol dolgozol meg ugyis ismered a technologiakat, hiaba vagy expert mondjuk multicast hibakeresesbol ha nincs is bekapcsolva. Itt most nem arrol beszelek hogy beloknek egy ugyfelhez es ott tegyel csodat hanem ha benne elsz bizonyos ugyfelek napi dolgaiban.

    rosszul dokumentalt halozatok felderiteseben es doksizasban van tapasztalatom. OSI retegekben kell gondolkozni, fizikai, L2, L3, aztan tuzfalak szabalyai, alkalmazasok, valamint configokat szegmensekre bontani es azokat kirajzolni. CDP, ARP, LLDP, routing tablak, ilyesmik amikbol dolgozol.

    [ Szerkesztve ]

  • Ripper17

    tag

    válasz kenwood #15179 üzenetére

    Én erre azt tudom mondani, hogy ez az adok-kapok tipikusan egyoldalúvá fajuló dolog, ha valakinek nem tetszik hogy megkérem arra ami az ő feladata cc a főnöke, egyből megcsinálja. Sok "kiskakas" típusú ember van ezekben a munkakörökben, aki a főnöke teljes tudta nélkül akadályozza más munkáját, meg szivességként tekint arra ha elvégzi a feladatát....

    Jópofizni én se szeretek, azt kell megfigyelni ki az aki jól networkingel (=legtöbbet látod a büfénél meg a cigizőben) és vele jóban lenni, megkérni alapszintű egyeztetésekre - ezek az arcok jellemzően nem a legélesebb kések a fiókban, erre jók. Kiépítik neked a kapcsolatot, csak figyelni kell, hogy utána az adott feladatkört, skilleket, stb. hozzád rendeljék, ne hozzá. :D

Új hozzászólás Aktív témák