Hirdetés
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
csibe1
veterán
"miközben a hétköznapi felhasználók számára fáradtságot eredményezhet a döntés, amikor a megszokott márkájuk választékából szemezgetnek."
Izé, még valami?
Ez most komoly? 
A végén külön edzőtermek lesznek, hogy felkészülhessenek a népek a nagy prociválogatásra, és ne legyenek annyira fáradtak.

-
JohnyX
tag
Ennyi féle "Forradalmian új ARM-os" SOC közül lehet válogatni a Magyar Acer-nél:
Pedig annak a kifejlesztése sem pár fillér volt.Meg lehet nézni mennyi laptop van szerelve Intel CPU+Nvidia GPU-val, ha ezeket integrálják megspórolnak egy Intel GPU-t (az ION-os gépek így működtek anno).
Tehát nem drágább, hanem olcsóbb lesz a platform.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Nem fognak nemet mondani neki. Inkább megcsinálják, és a fejlesztési költségeket ráterhelik az adott platformra. Aztán megnézik, hogy a piac nemet mond-e rá. Nyilván nemet fog, mert túl drága lesz, ha egy dizájn viszi a teljes fejlesztésiköltséget.
-
Cassi
őstag
Valószínűleg az NVIDIA nem örül annak az együttműködésnek, de ők konkurensei az AMD-nek. Ilyen szempontból nincs jelentősége. Az Acer viszont partnere az Intelnek és az NV-nek, és számukra most ez pluszköltség egy olyan piacon, ahol az eladások ettől nem fognak nőni. Ezt egyik gyártó sem szereti, mert kevesebb nyereségük lesz tőle. Persze valószínűleg megoldja majd úgy az Acer, és persze a többi gyártó, hogy csinálnak rá dizájnt, és a fejlesztés költségét egy az egyben ráverik arra az egy dizájnra. Ezzel kicsinálják a dizájnt, mert a fejlesztési költség nem oszlik meg kb. 40-50 gép között, hanem egy gépre vételárára megy rá teljesen. És akkor majd az Intel és az NV levonja azt a konzekvenciát, hogy ez így nem éri meg. Ugyanez volt a Kaby Lake-G-nél. Pedig megérné csinálni, csak nem úgy, hogy közben az Intelnek lesznek mellette saját dizájnjai. Csak azokat meg az Intel nem adná fel, mert pénz is akarnak keresni, és akkor eljutottunk oda, hogy miért nem vált be soha sem ez a fajta kooperáció. Mindenki pénzt akar keresni, de minél több az éhes beszállító, annál kevesebben fognak pénzt keresni, és ez megöli a rendszerek iránti érdeklődést.
Az Acer vezetője ismeri, hogy miképpen működik a világ, és ő előre látja ezt. Csak finoman jelezte, hogy nem az Acer lesz az, amelyik nem fog pénzt keresni a terméken, gondolom beszállítóként az NVIDIA is ezt fogja majd üzenni, tehát marad az Intel, aki pénz nélkül megy haza, ahogy tették ezt a Kaby Lake-G-nél is. Aztán a két éves újratárgyalás már meg se történt, inkább leállították a terméket, mert nem akartak több pénzt bukni rajta.
Mondjanak nemet az Intelnek. Nem olyan szörnyen nehéz az, próbálják meg.
Ezt a közös projektet szerintem az Nvidia sem akarta, csak politikai nyomásra belekényszerültek. Most már ez jön, aki nem segít az Intelnek, az hazaáruló lesz.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Valószínűleg az NVIDIA nem örül annak az együttműködésnek, de ők konkurensei az AMD-nek. Ilyen szempontból nincs jelentősége. Az Acer viszont partnere az Intelnek és az NV-nek, és számukra most ez pluszköltség egy olyan piacon, ahol az eladások ettől nem fognak nőni. Ezt egyik gyártó sem szereti, mert kevesebb nyereségük lesz tőle. Persze valószínűleg megoldja majd úgy az Acer, és persze a többi gyártó, hogy csinálnak rá dizájnt, és a fejlesztés költségét egy az egyben ráverik arra az egy dizájnra. Ezzel kicsinálják a dizájnt, mert a fejlesztési költség nem oszlik meg kb. 40-50 gép között, hanem egy gépre vételárára megy rá teljesen. És akkor majd az Intel és az NV levonja azt a konzekvenciát, hogy ez így nem éri meg. Ugyanez volt a Kaby Lake-G-nél. Pedig megérné csinálni, csak nem úgy, hogy közben az Intelnek lesznek mellette saját dizájnjai. Csak azokat meg az Intel nem adná fel, mert pénz is akarnak keresni, és akkor eljutottunk oda, hogy miért nem vált be soha sem ez a fajta kooperáció. Mindenki pénzt akar keresni, de minél több az éhes beszállító, annál kevesebben fognak pénzt keresni, és ez megöli a rendszerek iránti érdeklődést.
Az Acer vezetője ismeri, hogy miképpen működik a világ, és ő előre látja ezt. Csak finoman jelezte, hogy nem az Acer lesz az, amelyik nem fog pénzt keresni a terméken, gondolom beszállítóként az NVIDIA is ezt fogja majd üzenni, tehát marad az Intel, aki pénz nélkül megy haza, ahogy tették ezt a Kaby Lake-G-nél is. Aztán a két éves újratárgyalás már meg se történt, inkább leállították a terméket, mert nem akartak több pénzt bukni rajta.
-
Egon
nagyúr
Ne zavarjon, hogy ez az Acer vezetőjének a véleménye.

#5 hokuszla : Nem ez a gondja az Acer főnökének. Látom nem jött át, amit mondott. De akkor megmutatom, hogy mi a baja.
Van egy célpiac, amire az Acer fókuszál. Ennek a mérete X. Ezt célozzák minden évben 4-5 platformmal, vagyis 4-5 alapot minimum terveznek, amire készülnek majd különböző notebookverziók. A költségek úgy vannak elosztva, hogy a célzott piac kitermelje 5 alapplatform fejlesztési költségeit. Ha jön egy 6. alapplatform, akkor rögtön probléma van, mert nem lesz nyereséges az a modell, amiben dolgoznak. Ergo el kell kezdeni a teljes termékskála árát megemelni, hogy kitermelje a hatodik alapdizájn fejlesztési költségeit. De mivel nő minden termék ára, így a célpiac már nem X lesz, hanem X-20%, vagyis még jobban növelni kell az árakat, hogy a kieső vásárlókat pótolni lehessen a magasabb árréssel. Ez nyilván nem egy túl kedvelt út, mert basszus fogalmuk sincs előre, hogy a jól kidolgozott pénzügyi és fejlesztési alapok mellett egy extra platformmal hol lesz az új optimális egyensúly. Emiatt valószínűbb, hogy azt csinálják majd, amit a Kaby Lake-G-vel, amire szintén hoztak dizájnt, de minden ezzel kapcsolatos költséget ráterheltek erre a dizájnra. Vagyis nem azt csinálták, hogy a fejlesztési pénzeket elosztották a platformok között, hanem egy önálló kategóriaként az adott platform saját költségét egy az egyben rádobták a rendszerre. Emiatt olyan drága lett, hogy nem sokat vettek belőle.
Ez a baja az Acer vezetőjének. És tök mindegy, hogy ez egy Intel-NVIDIA projekt, ha egy másik cél összefogása lenne, akkor is ez lenne a baja, mert a gondos pénzügyi egyensúlyba köp bele, amit vagy átalakítanak úgy, hogy minden drágább lesz, vagy tanulva a múltból ráterhelnek mindent az új dizájnra, ami él majd egy évet, és kivezetik, az extrém magas piaci ára miatt. Akkor lenne ez az út járható, ha az Intel nem adna ki többet saját platformot, mert akkor a kombinált rendszert bedobnák valaminek a helyére, de mivel az Intel profitorientált cég, ilyet nem fog tenni, mert pénzt kell keresnie, amit a kombinált rendszeren nem igazán tud majd.
Ne zavarjon, hogy ez az Acer vezetőjének a véleménye.

Aminek nem voltál rest azonnal egy cikket szentelni...
Biztos, hogy az AMD és az OpenAI együttműködésének mindenki örül? -
Abu85
HÁZIGAZDA
A kettőnek nincs köze egymáshoz. A dotcom lufira is iszonyatos pénzek mentek el anno, ki is lőtte egy csomó cég részvényárát, de ettől még kipukkadt. Az AI is sok céget felküld az egekbe, akik még mindig nem találták meg a módját annak, hogy miképpen tudnak majd erre egy nyereséges üzleti modellt építeni. Ugyanez volt a dotcom lufival is. Ott is megvolt a technológiai háttér, csak nem tudták kitalálni, hogy miképpen lehet rá nyereséges üzletet építeni.
Ebbe pont nem a hardvergyártók buknak majd bele, mert nekik az üzlet kimerül abban, hogy leszállítják a hardvert. Tehát náluk ez az üzlet már ott nyereséges, hogy megépül az adatközpont. Az aranyláz idején is jól jártak azok, akik az ásót adták el. Akiknél ez nem nyereséges azok az adatközpontok tulajdonosai.
-
Busterftw
nagyúr
Szerintem ez egy nulla magyarázat.
Most is vannak gyártók, akik XY számú CPU/GPU-val jönnek és egy csomó mással egyszerűen nem nem lesz laptop.Az Acer ugyanúgy kijött a Qualcomm Elite laptopokkal, ott nem magyarázkodtak, hogy jaj mégegy platformot kell fejleszteni.
Ami eleve marhaság, a CPU/GPU TDP meghatározza a designt, ezek sokban nem térnek el.
Hagyjuk már, egy 35-45W Ryzennel szerelt Acer Swift laptop ház/hűtés/design ugyanolyan jó lesz egy 35-45W Intel/Nvidia chipre. -
#85757078
törölt tag
Hát igen, az AI. Kíváncsi lennék pár ember véleményére, akik szerint kipukkad ez az AI lufi hamarosan. De lehet csak akkor pukkan, ha nv-ről van szó.

-
ddekany
nagyúr
Ja, most látom AMD stock meg 165-ről 200 főlé ugrott tegnap, miután az OpenAI-val stratégiai partnerséget írtak alá, aminek részeként 10% részesedés is vesz fokozatosan az OpenAI.
-
Cassi
őstag
Nyilván ez vizsgálható dolog, de az Intel nézőpontjából pont ellenük dolgozik az USA-val kötött deal. Kevesen tudják, de azért vannak vélemények, hogy mi ment félre az Intelnél, és az AMD például azon az állásponton van, hogy az IDM 2.0 siklatta ki az Intelt. Nem véletlen, hogy Lip Bu-Tan vissza akart térni a gyökerekhez, de ezt aligha tudják megtenni egyhamar úgy, hogy az USA elvárása, hogy a gyártás tekintetében teljesítsenek. És ez itt egy érdekellentét. Az USA számára az Intel csak a gyártástechnológia tekintetében érték. Az sem érdekli a kormányzatot, ha nem terveznek többet saját lapkát, de azzal bőven boldogok, ha marad az egy generációnyi lemaradásuk. Csak hozzák a gyártástechnológiát, hogy több cég gyárthassa az Intelnél a lapkáit. De az USA nem ért meg egy dolgot, hogy addig nem lesz több nagy partnere itt az Intelnek, amíg nem kezdenek el masszív gyártókapacitást építeni, de masszív gyártókapacitást addig nem fognak építeni, amíg nem lesz több nagy partnerük.
És ezt valamiért, nem tudom miért, nagyon benézi az USA. Csak azt nézzétek meg, hogy az Intel 18A az év végére 5000 waferrel fog dolgozni. Ez a tömeggyártás, amit tervezett az Intel. A TSMC 2 nm havi 80 000 waferrel fog dolgozni. És ez nagyon lényeges. Ha a TSMC kihívói akarnak lenni, a tömeggyártást havi minimum 50 ezer waferrel kell indítaniuk.
Az USA eddig egy kaliforniai CEO átlagos hétvégi zsebpénzét költötte a félvezetőgyártás "megmentésére" - de ki a fenét érdekel ez rajtuk kívül? Olcsón meg akarták úszni, cserébe nem oldottak meg semmit véglegesen, csak kicsit odébb gurították a lasztit. Ha majd komolyan akarják, akkor létrehoznak egy külön gyárat, ami csak az állami érdekeknek megfelelően működik. Az már sokkal többe kerül majd, és talán le kell csippantani a szupergazdagok adókedvezményeiből - mindjárt telesírom a zsebkendőmet.
-
hokuszla
senior tag
Nyilván ez vizsgálható dolog, de az Intel nézőpontjából pont ellenük dolgozik az USA-val kötött deal. Kevesen tudják, de azért vannak vélemények, hogy mi ment félre az Intelnél, és az AMD például azon az állásponton van, hogy az IDM 2.0 siklatta ki az Intelt. Nem véletlen, hogy Lip Bu-Tan vissza akart térni a gyökerekhez, de ezt aligha tudják megtenni egyhamar úgy, hogy az USA elvárása, hogy a gyártás tekintetében teljesítsenek. És ez itt egy érdekellentét. Az USA számára az Intel csak a gyártástechnológia tekintetében érték. Az sem érdekli a kormányzatot, ha nem terveznek többet saját lapkát, de azzal bőven boldogok, ha marad az egy generációnyi lemaradásuk. Csak hozzák a gyártástechnológiát, hogy több cég gyárthassa az Intelnél a lapkáit. De az USA nem ért meg egy dolgot, hogy addig nem lesz több nagy partnere itt az Intelnek, amíg nem kezdenek el masszív gyártókapacitást építeni, de masszív gyártókapacitást addig nem fognak építeni, amíg nem lesz több nagy partnerük.
És ezt valamiért, nem tudom miért, nagyon benézi az USA. Csak azt nézzétek meg, hogy az Intel 18A az év végére 5000 waferrel fog dolgozni. Ez a tömeggyártás, amit tervezett az Intel. A TSMC 2 nm havi 80 000 waferrel fog dolgozni. És ez nagyon lényeges. Ha a TSMC kihívói akarnak lenni, a tömeggyártást havi minimum 50 ezer waferrel kell indítaniuk.
amikor összeül az acer, amd, intel, nvidia, tmsc vezetője
és kínaiul beszélnek
-
ddekany
nagyúr
Nyilván ez vizsgálható dolog, de az Intel nézőpontjából pont ellenük dolgozik az USA-val kötött deal. Kevesen tudják, de azért vannak vélemények, hogy mi ment félre az Intelnél, és az AMD például azon az állásponton van, hogy az IDM 2.0 siklatta ki az Intelt. Nem véletlen, hogy Lip Bu-Tan vissza akart térni a gyökerekhez, de ezt aligha tudják megtenni egyhamar úgy, hogy az USA elvárása, hogy a gyártás tekintetében teljesítsenek. És ez itt egy érdekellentét. Az USA számára az Intel csak a gyártástechnológia tekintetében érték. Az sem érdekli a kormányzatot, ha nem terveznek többet saját lapkát, de azzal bőven boldogok, ha marad az egy generációnyi lemaradásuk. Csak hozzák a gyártástechnológiát, hogy több cég gyárthassa az Intelnél a lapkáit. De az USA nem ért meg egy dolgot, hogy addig nem lesz több nagy partnere itt az Intelnek, amíg nem kezdenek el masszív gyártókapacitást építeni, de masszív gyártókapacitást addig nem fognak építeni, amíg nem lesz több nagy partnerük.
És ezt valamiért, nem tudom miért, nagyon benézi az USA. Csak azt nézzétek meg, hogy az Intel 18A az év végére 5000 waferrel fog dolgozni. Ez a tömeggyártás, amit tervezett az Intel. A TSMC 2 nm havi 80 000 waferrel fog dolgozni. És ez nagyon lényeges. Ha a TSMC kihívói akarnak lenni, a tömeggyártást havi minimum 50 ezer waferrel kell indítaniuk.
Itt bezavarhatnak izolációs ideológia törekvések is. Ilyen szempontból a versenyképesség, meg úgy általában a gazdasági racionalitás nem feltétlenül számít. (A meggazdagodás pl. tőzsdén, annak aki benne van a brancsban, az más kérdés.)
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Nyilván ez vizsgálható dolog, de az Intel nézőpontjából pont ellenük dolgozik az USA-val kötött deal. Kevesen tudják, de azért vannak vélemények, hogy mi ment félre az Intelnél, és az AMD például azon az állásponton van, hogy az IDM 2.0 siklatta ki az Intelt. Nem véletlen, hogy Lip Bu-Tan vissza akart térni a gyökerekhez, de ezt aligha tudják megtenni egyhamar úgy, hogy az USA elvárása, hogy a gyártás tekintetében teljesítsenek. És ez itt egy érdekellentét. Az USA számára az Intel csak a gyártástechnológia tekintetében érték. Az sem érdekli a kormányzatot, ha nem terveznek többet saját lapkát, de azzal bőven boldogok, ha marad az egy generációnyi lemaradásuk. Csak hozzák a gyártástechnológiát, hogy több cég gyárthassa az Intelnél a lapkáit. De az USA nem ért meg egy dolgot, hogy addig nem lesz több nagy partnere itt az Intelnek, amíg nem kezdenek el masszív gyártókapacitást építeni, de masszív gyártókapacitást addig nem fognak építeni, amíg nem lesz több nagy partnerük.
És ezt valamiért, nem tudom miért, nagyon benézi az USA. Csak azt nézzétek meg, hogy az Intel 18A az év végére 5000 waferrel fog dolgozni. Ez a tömeggyártás, amit tervezett az Intel. A TSMC 2 nm havi 80 000 waferrel fog dolgozni. És ez nagyon lényeges. Ha a TSMC kihívói akarnak lenni, a tömeggyártást havi minimum 50 ezer waferrel kell indítaniuk.
-
ddekany
nagyúr
Meg ha már monopólium-szerű helyzettel visszaélés, akkor mellé vehetjük most már vastagon az államot is. Alig volt feltűnő, hogy pont rakás részvény megvétele után történt ez (az Intel árfolyama 25-ről kb. 36-ra felpattant vele).
-
.LnB
titán
Ne zavarjon, hogy ez az Acer vezetőjének a véleménye.

#5 hokuszla : Nem ez a gondja az Acer főnökének. Látom nem jött át, amit mondott. De akkor megmutatom, hogy mi a baja.
Van egy célpiac, amire az Acer fókuszál. Ennek a mérete X. Ezt célozzák minden évben 4-5 platformmal, vagyis 4-5 alapot minimum terveznek, amire készülnek majd különböző notebookverziók. A költségek úgy vannak elosztva, hogy a célzott piac kitermelje 5 alapplatform fejlesztési költségeit. Ha jön egy 6. alapplatform, akkor rögtön probléma van, mert nem lesz nyereséges az a modell, amiben dolgoznak. Ergo el kell kezdeni a teljes termékskála árát megemelni, hogy kitermelje a hatodik alapdizájn fejlesztési költségeit. De mivel nő minden termék ára, így a célpiac már nem X lesz, hanem X-20%, vagyis még jobban növelni kell az árakat, hogy a kieső vásárlókat pótolni lehessen a magasabb árréssel. Ez nyilván nem egy túl kedvelt út, mert basszus fogalmuk sincs előre, hogy a jól kidolgozott pénzügyi és fejlesztési alapok mellett egy extra platformmal hol lesz az új optimális egyensúly. Emiatt valószínűbb, hogy azt csinálják majd, amit a Kaby Lake-G-vel, amire szintén hoztak dizájnt, de minden ezzel kapcsolatos költséget ráterheltek erre a dizájnra. Vagyis nem azt csinálták, hogy a fejlesztési pénzeket elosztották a platformok között, hanem egy önálló kategóriaként az adott platform saját költségét egy az egyben rádobták a rendszerre. Emiatt olyan drága lett, hogy nem sokat vettek belőle.
Ez a baja az Acer vezetőjének. És tök mindegy, hogy ez egy Intel-NVIDIA projekt, ha egy másik cél összefogása lenne, akkor is ez lenne a baja, mert a gondos pénzügyi egyensúlyba köp bele, amit vagy átalakítanak úgy, hogy minden drágább lesz, vagy tanulva a múltból ráterhelnek mindent az új dizájnra, ami él majd egy évet, és kivezetik, az extrém magas piaci ára miatt. Akkor lenne ez az út járható, ha az Intel nem adna ki többet saját platformot, mert akkor a kombinált rendszert bedobnák valaminek a helyére, de mivel az Intel profitorientált cég, ilyet nem fog tenni, mert pénzt kell keresnie, amit a kombinált rendszeren nem igazán tud majd.
Ó engem nem is az zavar.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Ne zavarjon, hogy ez az Acer vezetőjének a véleménye.

#5 hokuszla : Nem ez a gondja az Acer főnökének. Látom nem jött át, amit mondott. De akkor megmutatom, hogy mi a baja.
Van egy célpiac, amire az Acer fókuszál. Ennek a mérete X. Ezt célozzák minden évben 4-5 platformmal, vagyis 4-5 alapot minimum terveznek, amire készülnek majd különböző notebookverziók. A költségek úgy vannak elosztva, hogy a célzott piac kitermelje 5 alapplatform fejlesztési költségeit. Ha jön egy 6. alapplatform, akkor rögtön probléma van, mert nem lesz nyereséges az a modell, amiben dolgoznak. Ergo el kell kezdeni a teljes termékskála árát megemelni, hogy kitermelje a hatodik alapdizájn fejlesztési költségeit. De mivel nő minden termék ára, így a célpiac már nem X lesz, hanem X-20%, vagyis még jobban növelni kell az árakat, hogy a kieső vásárlókat pótolni lehessen a magasabb árréssel. Ez nyilván nem egy túl kedvelt út, mert basszus fogalmuk sincs előre, hogy a jól kidolgozott pénzügyi és fejlesztési alapok mellett egy extra platformmal hol lesz az új optimális egyensúly. Emiatt valószínűbb, hogy azt csinálják majd, amit a Kaby Lake-G-vel, amire szintén hoztak dizájnt, de minden ezzel kapcsolatos költséget ráterheltek erre a dizájnra. Vagyis nem azt csinálták, hogy a fejlesztési pénzeket elosztották a platformok között, hanem egy önálló kategóriaként az adott platform saját költségét egy az egyben rádobták a rendszerre. Emiatt olyan drága lett, hogy nem sokat vettek belőle.
Ez a baja az Acer vezetőjének. És tök mindegy, hogy ez egy Intel-NVIDIA projekt, ha egy másik cél összefogása lenne, akkor is ez lenne a baja, mert a gondos pénzügyi egyensúlyba köp bele, amit vagy átalakítanak úgy, hogy minden drágább lesz, vagy tanulva a múltból ráterhelnek mindent az új dizájnra, ami él majd egy évet, és kivezetik, az extrém magas piaci ára miatt. Akkor lenne ez az út járható, ha az Intel nem adna ki többet saját platformot, mert akkor a kombinált rendszert bedobnák valaminek a helyére, de mivel az Intel profitorientált cég, ilyet nem fog tenni, mert pénzt kell keresnie, amit a kombinált rendszeren nem igazán tud majd.
-
Joci10
őstag
-
hokuszla
senior tag
-
Thocy a ZAGY
tag
Annyiban egyet tudok érteni az Acer vezetőjével, hogy a jelenlegi kínálat - beleértve a nevezéktant és a korábbi generációs processzorok esetenként új néven történő kiadását - laikusok számára közel átláthatatlan.
Valószínűleg teljesen elég lenne akkor kiadni új dizájnt, ha legalább 50%-ot tud hozni teljesítményben és fogyasztásban (legyen ennyivel gyorsabb változatlan, vagy levesebb fogyasztással), felesleges évente kisebb-nagyobb módosításokkal csak azért erőltetni, hogy új legyen. A programok optimalizálása is egyszerűbb lenne, továbbá az OEM-ek/otthoni gépépítők sem biztos, hogy nagyon tiltakoznának.Nyilván emellett van az a piac, ahol a világ teljesítménye nem elég, de oda eddig is külön processzorokat készítettek.
-
Cassi
őstag
Egyelőre halvány
fisejtése sincs senkinek, hogy ez mikor jön és milyen piacot fog célozni. A gaming és az irodai piac között kevés hely van a többinek. -
.LnB
titán

Tudjuk, tudjuk...
-
Xpod
addikt
Na mégsem jó, hogy van 200 féle CPU, meg 40 féle chipset a piacon egy időben?
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Ryzen 9 5950X + ASUS Pro WS X570-ACE félkonfig
- Evoworks Evo75 ISO (DE) újszerű, garis
- MacBook Air 13 M2 8/256 97% akku, magyar billentyűzet, gyári töltő
- ÚJ Lenovo Legion 9 - Intel Core U9 275HX, 64GB, 2TB, RTX 5090 24GB OLED 240Hz 3 év garancia!
- LG 39GS95QE-B 39" OLED / 5120 2140 / 240Hz & 0.03ms / G-Sync-FreeSync monitor eladó
- Apple iPhone 14 128GB,Átlagos,Adatkabel,12 hónap garanciával
- AKCIÓ! EVGA FTW3 Ultra Gaming RTX 3080 10GB videókártya garanciával hibátlan működéssel
- ÚJ - MACBOOK PRO 16" M5 MAX 18C CPU / 32C GPU / 36 GB RAM / 2TB + ÁFÁ-s
- AKCIÓ! Intel Core i9 14900KS 24 mag 32 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Apple iPad Air 5th 64GB 100% (1év Garancia)
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Ez most komoly? 



