Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dzsambo

    tag

    válasz FecoGee #12980 üzenetére

    Hát speciális hálózat, sok mindent tesztelünk és a teszt szerverek belső lába külön vlanokban van. Már közel járunk a 100 db-hez és ez a közeljövőben még nőni fog, meg van pár egyéb és így már közel vagyunk a 128-hoz. Az első syslog üzenetek után nekiálltam takarítani és szűrni a vlanokat, de van pár switch amin át kéne mennie a vlanok nagy részének. Próbálok előre tervezni egy kicsit és ezért és kezdtem el nézelődni és kérdezni.

    Nagyjából ez a jelenlegi és jövőbeni helyzet: Adott 2 helyiség az egyi egy szerver terem amiben lesznek a virtuális teszt szerverek és egyéb szerver infrastruktúra, a másik helyiségből pedig indulnak ki a végpontok és itt is van egy kevés szerver. A 2 helyiség összekötését 1-1 4500-X-es switch fogja ellátni ezekre kapcsolódik a többi switch, náluk ha jól tudom nincs ilyen korlát. A fejfájást számomra a tesz szerverek hálózattal történő ellátása jelenti, ide esélye hogy kelleni fog 128 körüli vlan, viszont nem tudom milyen kerüljön ide. Elképzelés annyiból megvan hogy 2 db 48 portos switch lesz, csak nem tudom hogy 3750X vagy 3650 estlek 3850 legyen és nem tudom ezek hogy állnak a fenti vlan számhoz. A végpontok kiszolgálását egy 4510-E-s kaszniban lévő 4516-10GE-s supervizor pár és 6 db line kártya végzi, ennél ha jól tudom szintén nem gond a magas vlan szám, bár angolom elég karcsú és messze nem értek hozzá úgy ahogy szeretném.

    FecoGee:tudnál leírást linkelni mert én csak régieket találtam és ezt az root-backup root dolgot sem értem. Sajna csak autodidakta módon tanulok az éppen felmerülő problémákat megoldva és kevéske lövésem van a dologhoz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák