- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Az érkező Call of Duty is megnehezíti a csalást
- A SAMA jóvoltából konkurenciája jött a Thermalright léghűtéseinek?
- Raspberry Pi
- OLED TV topic
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Apple MacBook
- Melyik tápegységet vegyem?
Új hozzászólás Aktív témák
-
Ueda
senior tag
válasz
Ric4m0nd #817 üzenetére
Kár, hogy a videókártyákról nem csinálnak statisztikát, azzal pontosabb képet kaphatnánk erről. A CPU, VGA teljesítménymérés sem egységes. Míg a proci számítási teljesítményét kiírják a Details gombok alatt Measured floating, integer point -ban. Addig a videókártya teljesítményét csak az eseménynaplóban látom és nyilván csak a sajátomat. Pl.: 2011.11.10. 7:39:09 | | NVIDIA GPU 0: GeForce 9800 GT (driver version 26658, CUDA version 3020, compute capability 1.1, 1006MB, 308 GFLOPS peak)
Ez ugyan már eléggé gyengécske VGA, de mivel green modell (65nm), még belefér, hogy futtassam. A LinX-ből tudom (vagy IntelBurnTest), hogy a procimnak kb. 30-33 GFlops teljesítménye van , és így ki is jön a 9-10x különbség.
Másrészt a gyártók épp ezért mennek el a fúzió, az APU-k irányába, mert a videókártya teljesítményét a hétköznapi felhasználók számára is elérhetővé kívánják tenni. De nemsokára már ez is elegendő lehet sok embernek a Boinc-hoz, főleg teljesítmény/fogyasztás szempontjából.
Ugyanakkor még bőven lehet intelligensebbé tenni a rendszert, mert viszonylag sokat kell vele foglalkozni. Pl. legyen egy automata módja, arra az esetre, ha az illető nem kíván foglalkozni vele és akkor maga a rendszer válassza ki, hogy mit kíván futtatni rajta. Hisz adott esetben a tudományos világ jobban el tudja dönteni, hogy mely projektek lehetnek fontosabbak. (Jó, mondjuk ez nem igaz az anyagiak miatt, de ideális esetet feltételezve.) + nagyon finoman bújjon meg a háttérben, bármit csinálok, ne vegyem észre, hogy ott van. Pl. egy időben kipróbáltam a DNETC@Home-t, hát az durva volt, 100%-on semmit sem lehetett mellette csinálni és rendesen felforralta a procit.
Vagy robotok formájában, amik pásztázzák a netet az éppen bekapcsolt gépek után és ha találnak szabad erőforrást, akkor dobnak rá feladatot. Természetesen bizonyos időközönként elmentve az eredményt, hogyha idő előtt lekapcsolják a gépet, akkor egy másik gépen tudja folytatni. Legfeljebb a Windowsban lenne egy ilyen kapcsoló, amivel le lehetne tiltani ezt, hogy ne csorbuljon az etika. -
Gyulus11
csendes tag
válasz
Ric4m0nd #817 üzenetére
Valóban elképesztő. Hihetetlenül nagy adatmennyiséget dolgoz fel igen rövid idő alatt.Nem tudom mit válasz. Nekem a dolog már ott elbukik hogy "m-ITX". Kicsi alaplap kicsi házban ami elég sok hőt eredményez.Bár az is kérdés hogy passzív vagy aktív hűtésű e.Én alap NVIDIA kártyát vennék, ha vennem kellene újat.Az NVIDIA kártyákban van Physx és CUDA technológia. De nem feltétlenül jobbak az új szériájú kártyák.
Új hozzászólás Aktív témák
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, Most kedvező áron!
- Vírusirtó, Antivirus, VPN kulcsok
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Eladó szinte karcmentes Samsung S21FE 5G 6/128GB / 12 hó jótállás
- Bomba ár! Dell Latitude 7390 2in1 - i7-8G I 16GB I 256SSD I 13,3"FHD Touch I HDMI I Cam I W11 I Gar
- LG 27UP850NP-W - 27" IPS LED - 3840x2160 4K - DisplayHDR 400 - USB Type-C - AMD FreeSync
- Általános igazgatóhelyettes tábla üvegből eladó
- HP 440 G9 /I3-1215U/4GB/ Esztétikai hibás és kijelző hibás
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest