Hirdetés
- CES 2026: Ez lehet a legjobb gamer notebook
- CES 2026: a hatékonyabb szellőztetésre gyúr a Phanteks többkamrás háza
- Nem bánik kesztyűs kézzel a mozgási elmosódással az új MSI monitor
- Őrült módjára szabja át AI-ra a GeForce-okat Kína
- CES 2026: hivatalosan is kettészakítja a PC-s kézikonzolok piacát a Lenovo
- LG LCD és LED TV-k
- Autós kamerák
- 3DMark 11 eredmények
- Milyen videókártyát?
- Őrült módjára szabja át AI-ra a GeForce-okat Kína
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- CES 2026: Ez lehet a legjobb gamer notebook
- Videós, mozgóképes topik
- CES 2026: a hatékonyabb szellőztetésre gyúr a Phanteks többkamrás háza
-
PROHARDVER!
I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).
Új hozzászólás Aktív témák
-
brd
nagyúr
Amúgy joggal feltételezhetik azt sokan , hogy a bitcoin fekete pénz melegágya, hiszen nem követhető ellenőrizhető a mozgása. A bitcoin a szabadság olyan foka ami inkább szabadosság mint sem szabadság. s valljuk be ha valakinek fekete jövedelme van az el akarja rejteni, akinek meg nincsen annak meg jó a mostani rendszer.
Ott tévedsz, hogy ebben a folyamatban (már az elrejtésben), a bitcoin nem cél, hanem eszköz. Ha ezzel nem megy, majd megoldja másvalamivel. Ez olyan, mintha a kést tiltanád be, amiért embert lehet ölni vele. Aki ölni akar, az öl mással, amennyiben késsel nem tud.
Ahogyan Üllő Bika mondta "... akkor majd rájöttök, hogy a pénz nem ehető.." de ő sem gondol arra, hogy egyszer olyan hülye lesz az ember, hogy már meg sem próbálhatja a hülyéje megenni mert bitek sorozata lesz az egész.
A pénz egy csereeszköz, az az értelme, hogy ne libákat, kecskéket kelljen magaddal hurcolászni. Teljesen mindegy, hogy milyen formában van jelen, az a bizalom adja az értékét, hogy más elfogadja cserealapként (bár az sem mellékes, hogy milyen egyszerű/biztonságos vele fizetni, ill. kezelni/raktározni). Aki ennél többet tulajdonít neki, az konkrétan hülye. Az a "baj" a bitcoinnal, hogy a pénz értékének megállapítását teljesen a piacra bízná, és ez nyilván senki olyannak nem tetszik, aki eddig bármekkora részt birtokol ebből a hatalomból (bankok/állam). Csak éppen pontosan ez lenne az egészséges, mert a piac tudja legjobban eldönteni, hogy a csereközvetítőnek (pénz) mekkora az értéke (mennyi marhát tudsz venni adott BTC-ért, és hogy hány liba BTC-ben kifejezett ára ér egy házat).
A BTC értéke pedig nem fog nőni az égig, idővel beáll egy szintre, ahogyan eddig minden csereeszköznek beállt (ill. az állami+banki pénzteremtés miatt folyamatosan romlik az összes). Egyébként is, önmagához képest csak akkor növekszik az értéke, ha elvesznek coinok.
De nincsen lekezelve a rendszerben az az apró probléma, mi lesz ha elfogy és/vagy a nagy része elveszik amikor már nem tudod értelmesen kicsi egységre osztani mert 0.00000000000000000001 BTC is egy háza ára lesz.
Részletkérdés. Valószínűleg le fogják kezelni, pl. úgy lehetne megoldani, hogy az adott időn belül (mondjuk évente 1x) nem megmozgatott coin örökre elvész, azaz nem lehetne fizetni többé vele (a matematikai modell alapján kezelve persze), és helyette lehetne újat bányászni.
Új hozzászólás Aktív témák
● Bitcoin adásvétel a topikban tilos!
- LG LCD és LED TV-k
- Autós kamerák
- 3DMark 11 eredmények
- Ma van a szülinapom
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Megérkezett a Google Pixel 7 és 7 Pro
- Parci: Milyen mosógépet vegyek?
- Samsung Galaxy S21 FE 5G - utóirat
- Milyen videókártyát?
- Apple iPhone 17 Pro Max – fennsík
- További aktív témák...
- Asus Prime Z490-P / Beszámítás OK!
- HP EliteBook 645 G10 14" AMD Ryzen 5 PRO-7530U 4,5Ghz 16GB DDR4-3200Mhz 512GB Nvme Magyar Bill.
- Bomba ár! Dynabook Portege X30-L - i5-11G I 8GB I 256SSD I 13,3" FHD Sérült I Cam I W11 I Garancia!
- Bomba ár! Dynabook Portege X30-L - i5-1135G7 I 8-16GB I 256SSD I 13,3" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- Bomba ár! Dynabook Portege X30-F - i5-8GEN I 8GB I 256SSD I 13,3" FHD I BillSér I Cam I W11 I Gari!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Samsung Galaxy S24 FE 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Telefon felvásárlás!! Apple Watch Series 9/Apple Watch Ultra/Apple Watch Ultra 2
- Acer Chromebase All-in-One PC 23.8" Touchscreen
- Honor Magic V5 512GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest



