Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cyberslider

    őstag

    válasz Vikky #26 üzenetére

    Miért lenne offtopic? Írjad csak,mit tudsz.
    Audio cd esetén én azthiszem nincs különbség,én úgytudom csak arra jók,hogy az asztali cd felvevők elfogadják. (Ugyanis csak ezeket fogadják el,simát kiköpik.)
    De volt már szó erről. Minőségbeli különbségről nem tudok.

    https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

  • PPeter

    addikt

    válasz Vikky #26 üzenetére

    ''De egyébként van különbség a sima és az audio CD lemezek között is. Dinamikatartomány, meg ilyenek... De nem megyek bele, mer az már offtopik...''

    Dehogy offtopik - csak kicsit pontatlan :) . Ugyanis a CD-R for Audio lemez néhány gyártó esetében valóban jobb minőségű nhény fizikai paraméterét tekintve, mint ugyanazon gyártó ''sima'' CD-R lemezei, de úgy jellemezni, hogy nagyobb ''dinamikatartománya'' van, kissé félrevezető. A jobb minőségű lemezre - körültekintően - írt CDDA, azaz Audio CD anyag lejátszása valóban eredményezheti azt, hogy az érzékeny készülékekben jobban érvényesül a rögzített zenei anyag dinamikája, hangképe, de ez közvetett: magát a CD lemezt nem jellemezük a dinamikatartománnyal.

    Sajnos a legtöbb gyártó esetén a CD-R for Audio lemezek ma már valóban csak lemez speciális voltát jelző azonosító kódban különböznek (ez alapján ismeri fel az asztali Audio CD rekorder az ilyen - magasabb jogdíjjal kereskedlmi forgalomba kerülő - lemezeket) és a gyártástechnológia megegyezik az adattárolásra szánt CD-R lemezekével, de azért vannak üdítő kivételek.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

Új hozzászólás Aktív témák