- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Meghalt a Windows 10, éljen a Windows 10!
- Azonnali informatikai kérdések órája
- ASUS ROG Ally
- Hobby elektronika
- Vezetékes FÜLhallgatók
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
-
PROHARDVER!
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
JAGER 10
tag
Igen, gondoltam már én is kapunyitó szettre.
Nem tudom pontosan milyen IP védettségűek a kapunyitó szettek, de úgy gondolom bírniuk kellene azokat a körülményeket, amelyek fóliasátor alatt vannak, ha a szabadban is bírják.
Pár hete szereltem fel egy kapunyitó szettet, amit lehet külső kontaktusokkal is vezérelni.A feladat azért összetettebb, mint nyitni/zárni, mert szeretném a páratartalmat, szélerősséget is mérni, valamint locsolást is időzíteni, esetleg árnyékolást biztosítani, ezért gondoltam Arduino, vagy valamilyen mikrokontroller típusú vezérlésre.
A vezérlés kialakítására lehetséges olyan koncepció is, hogy lenne egy master modul és több slave modul. Ezek WiFi-n kapcsolódva kommunikálnának egymással. Ehhez ESP8266, vagy inkább ESP32 szükséges tudtommal.
Mennyire bonyolult a kommunikáció létrehozása? Volt valaki, aki valósított meg hasonlót? -
JAGER 10
tag
Barkácsolni egyáltalán nem szeretek és jelenleg sem szeretnék!
A keret meg egy olyan dolog, hogy szeretnék több változatot, amivel lehet kalkulálni és az előnyöket, hátrányokat figyelembe véve dönteni.
Néztem az ablaktörlő motorokat is, de eddig elég drágán találtam volna. Megnehezíti a dolgomat, hogy legalább 4 db kellene. -
JAGER 10
tag
válasz
Teasüti #9238 üzenetére
Igen, ezeket a motorokat lehet üzemeltetni nagyobb feszültségen.
Például egy ilyen meghajtónál próbáltam 24 és 36V-os tápegységgel is. A tápfeszültség növelésével növelhető a magas fordulaton leadott teljesítmény.
Az említett meghajtónál DIP kapcsolókkal állítható az áramerősség. Azt nem tudom, hogy ez az áramerősség konstans érték vagy a terhelés növelésével jelent egy határértéket?!
Csavarorsós, lineáris egységet képzeltem mechanikának. -
JAGER 10
tag
válasz
Teasüti #9232 üzenetére
Az adott motornál írt feszültséget sajnos én sem tudom értelmezni, úgyhogy ha tudja valaki, hogy mit is jelent pontosan, akkor kérem írja meg nekünk!
Épp azért szeretnék nagyobb teljesítményű motorokat alkalmazni, amit weiss kollégával beszéltetek.
A motorokat állandóan bekapcsolt állapotban kell tartani, ezért egy kisebb forgatónyomatékú motort nagyobb árammal kell használni annak érdekében, hogy minden üzemi körülmény között mozgatni tudja a szerkezetet. Gondolok itt például az erős szélre. A nagyobb áram miatt fokozott lesz a melegedés.
Mondjuk erős szélben a pozíció tartása miatt jobb választás lehet a léptető motor, mint a DC motor.
Tetszik ez a szenzor nélküli home-olás. Létezik olyan vezérlő, ami nagyobb áram leadására képes? -
JAGER 10
tag
Fóliasátor ablak. Ilyet/ilyesmit szeretnék, mint a képen.
DC motorban eddig nem találtam kellő teljesítményűt. -
JAGER 10
tag
Sziasztok!
Automatizáltan, motorral szeretnék nyitni/zárni egy ablakot a hőmérséklet függvényében, akár a két végállás közötti pozíciókban is.
Szerintetek sima DC vagy léptető motorral egyszerűbb, olcsóbb a vezérlés? -
JAGER 10
tag
Sziasztok!
Mikrokontrollerrel szeretném vezérelni a következő eszközöket:
- 2 db léptető motor
- 2 db DC motor
- 3 db hőmérséklet érzékelő
- 3 db talajnedvesség érzékelő
- 2 db szélsebesség mérőTudnátok konkrét eszközöket ajánlani, amik már bizonyítottak illetve jók ár/érték arányban?
-
JAGER 10
tag
-
JAGER 10
tag
Sziasztok!
Nem tudom ez a megfelelő topic-e számomra, de mivel Arduino-val szeretnék kommunikálni, ezért ide írom.
Van egy Arduino Mega 2560 lapom, egy RFID olvasóm, egy RS232-TTL átalakítóm és egy vonalkód olvasóm.
Az RFID olvasó és a vonalkód olvasó RS232 interfésszel rendelkezik. Az RFID olvasó Tx oldalán -7V-ot, a vonalkód olvasó Tx oldalán pedig -6,7V-ot mérek. Ez eddig rendben van.Ha az RS232-TTL átalakító RS232 felőli oldalára semmit sem kötök, akkor a TTL felőli Tx oldalán 0V van, a Tx LED világít. Gondolom ezzel még nincs probléma.
Ha az RS232-TTL átalakítóra az RFID olvasó kimenetét kötöm, akkor az átalakító TTL felőli Tx oldalon +5V-ot mérek. A kommunikáció működik. Ez a rész rendben.
Ha viszont az RS232-TTL átalakítóra a vonalkód olvasó kimenetét kötöm, akkor az átalakító TTL felőli Tx oldalán marad a 0V és a Tx LED is világít.
A +12V egy "normális" tápegységgel van előállítva. A +5V-ot az átalakítónak és a vonalkód olvasónak egy LM7805C típusú feszültség stabilizátorral állítottam elő. A GND pontokat fizikailag összekötöttem.
Van ötletetek, hogy mi lehet a probléma?
Esetleg a stabilizátor?Segítségeteket előre is köszönöm!
Új hozzászólás Aktív témák
- Keveri az Apple a víziót a valós piaci igényekkel
- Milyen autót vegyek?
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Autós topik
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Genshin Impact (PC, PS4, Android, iOS)
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- További aktív témák...
- SAPPHIRE RX 9060 XT 16GB GDDR6 PULSE OC - Új, Bontatlan, 3 év garancia - Eladó!
- Nintendo Switch 2 + Balatro + hordozó táska + Splatoon tok + üvegfólia
- ÁFA-s Garis Félkonfig - i5 14400F, 64GB DDR4 RAM, Asrock B760 Pro
- AMD Ryzen 5 5600X - Új, 3 év garancia - Eladó!
- Apple iPad Air 11.0" M3 128GB Wi-Fi (Space Gray)
- BESZÁMÍTÁS! Asus B550M R5 5600 32GB DDR4 500GB SSD RTX 5060 Ti 12GB Rampage SHIVA Gigabyte 650W
- BESZÁMÍTÁS! ASUS ROG B450 R5 5600X 32GB DDR4 512GB SSD RTX 4060Ti 16GB Zalman S2 TG Enermax 650W
- iPhone 12 Pro 256GB Gold -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3581
- Samsung Galaxy S24 Ultra / 12/256GB / Gyári független / 12Hó Garancia
- BESZÁMÍTÁS! ASUS Z97-K Z97 chipset alaplap garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest