Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz csixy #5594 üzenetére

    Nálam nem hagy előtte ennyi helyett, 2048 szektornyit hagy, ami 1024K, ami 1M, azaz egész megabájtos határon kezdődnek a partíciók, de ez jobb is így, mert az SSD-nek kell a jó eltolás.

    4K eltolásra (8 szektornyi) nem érdemes rámenni, mert sok 3D TLC SSD-nek már nem 4K kell (mint a planár SLC, MLC, TLC meghajtóknak), hanem 16K, és a jövőben ilyen újabb 3D TLC és 3D QLC-s SSD-knek kellhet 32K is. Az 1024K viszont osztható 4K, 16K, 32K, stb.-vel is, egészen 512, 1024K-ig, szóval minden SSD-nek megfelelő.

    Az a 32 mega eltolás az nagyon sok, próbáld cfdisk -z formában futtatni, és elölről kreálni a GPT partíciós táblát. Nálam csak létrehoz új partíciót a kívánt méretben (200M-et adtam neki próbából), a 2048, szektortól, utána a Type-ot átnyomtam EFI Systemre.

    Csinálhatod sima fdisk-kel is, csak az kevésbé felhasználóbarát program, kevésbé látod mit csinálsz. Bár annak is ugyanezek a default beállításai, 1024K eltolással particionál, igaz annál bármit meg lehet adni kezdetnek.

    Húzom le kipróbálni ezt a Nitruxot, de már az vicc, hogy 300 KB/sec-kel jön le, mikor a netem képes lenne 4 MB/sec-kel húzni. Egyelőre még nem ért le, jó régóta szüttyög vele, még nem tudtam kipróbálni nektek.

Új hozzászólás Aktív témák