Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • N0zer0

    senior tag

    válasz Apollyon #1576 üzenetére

    Szerintem meg pont, hogy nem az én hibám. Betűre pontosan csináltam meg a leírásokat, angol sem volt akadály, értettem is, hogy mit csinálok. Ezen a ponton túl lámaságra nem fogható. A gép sem szar, minden hardvere megy alap kernellel, tiszta lappal, tiszta HDD-vel kezdtem neki a műveletnek. A telepítés ráadásul rendben is ment, sehol egy hibaüzenet, lépésről lépésre végrehajtva, a LUKS és az LVM is rendben létrejött, mountolni lehetett (illetve a Mint LVM-jét felhasználva is megpróbáltam). Csak a boot után kezdte el a baromságait. Biztosan jól titkosítok, egy cryptsetup -y luksFormat /dev/partíció mappernév parancson, meg mount /mappernév /mnt dolgon nem lehet mit elrontani, persze nem mintha a leírás alapján a pvcreate, vgcreate és hosonló egy soros szösszenetek olyan bonyolultak lennének. Azt persze megértem, hogy a kedvenc rendszert védeni kell a faneknek körömszakadtáig, de nem éri meg.

    Mondom, a Mint sem bírta, pedig az grafikus telepítős, nagyon gyanús, hogy az Ubuntu is megfeküdt volna tőle. Pedig még nem is bonyolítottam meg rendesen, mert a legegyszerűbb felállásban toltam: 250MB-os titkosítatlan Ext2 boot, maradék HDD egyben titkosított LUKS partíció, benne egyetlen fizikai volume, benne egyetlen volumegroup, benne három logikai volume (root, swap, home). Már ezt nem lehetett kivitelezni, aztán ezt még bonyolítani is lehetett volna, ha mindenből több is van.

    Csak azt nem értem, hogy akkor minek van LVM meg ilyen szarok, ha a telepítőknek ennyire beletörik a bicskája.

Új hozzászólás Aktív témák