Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
thyrpacia
csendes tag
válasz
SektorFlop
#349
üzenetére
Itt találsz rá megoldást: [link]
-
-
thyrpacia
csendes tag
Igen valóban eléggé leegyszerűsítettem az okot. A valóság az hogy az alap virtuális gép nem használ semmiféle hardveres virtualizációs technológiát. Az egészet szoftveresen oldja meg, így nem szükséges hogy a fejlesztő gép támogasson bármilyen hardveres virtualizációt. Látható hogy igen erőforrás igényes egy nagy részben konfigurálható gépet teljes egészében szoftveresen működtetni. Mivel ARM processzort virtualizálunk így az összes utasítást át kell fordítani másik utasításkészletre.
Itt jön a képbe az x86-os képfájl. Itt lecserélték az emulátor (Android) Linux kernelének ARM specifikus utasításait az x86 os utasításkészletre így már nem szükséges egy teljes ARM processzort virtuálisan működtetni. Az utasítások mehetnek közvetlenül a hoszt processzorának, nyilván felügyelten (ehhez kell hogy a hoszt támogassa a hardveres virtualizációt).Persze nem állítom hogy az x86 os kép minden esetben gyorsabb. Nálam óriási a különbség a kettő között. Míg az alap alig akart elindulni és a menüt is 3 perc volt behozni addig az x86 os pikk pakk ment mintha telefonon futtattam volna.
Nem tudom a bluestacks mit használ és hogyan működik mert nem próbáltam még, amint lesz egy kis időm mindenképpen megnézem mert nagyon jó cuccnak tűnik, de egészen biztos vagyok benne hogy ilyen szintű testreszabásra mint az alap emulátorban biztosan nincs lehetőség. Így optimalizálni is könnyebb.
-
thyrpacia
csendes tag
válasz
bendzso94
#296
üzenetére
Szia
Én is ezzel szenvedtem de találtam megoldást. A probléma hogy ugyan elindulna az emulátor csak iszonyatosan lassan. Ez azért van mert az android arm utasításkészletet használ míg a géped nem.A megoldás ha intel procid van:
1. Nyisd meg az SDK managert
2. Telepítsd az Intel x86 Atom System Image-et. Ebből a jelenlegi legmagasabb verziószámú a 4.1.2-es
3. A. Az others mappában van egy Intel Hatrdware Accelerated Execution Mannager nevű. Ezt töltsd le.
4. Az sdk/extras/intel/Hardware_Accelerated_Execution_Manager mappában van egy IntelHaxm.exe nevű fájl. Telepítsd.
5. Csinálj egy új AVD-t és a létrehozásnál válaszd a következők legyenek a beállítások:
Target: 4.1.2 (igazából más is lehet csak legyen hozzá letöltve az x86 os image)
cpu/abi: intel atom x86
Így már egy egész tűrhető sebességű AVD-t kapsz. Amitől még gyorsabbá tudod tenni ha bepipálod a Use Host GPU opciót.
Új hozzászólás Aktív témák
- Surface Pro 7+ i5-1135G7 16G 256GB 1 év garancia
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4062
- HP Elitebook X360 830 G7,Multi-Touch 2 az 1-ben,i5-10310U,16GB DDR4,256GB SSD,WIN11
- Remek áron eladó 13 generációs új Msi Modern 14 laptop/i7/16gb/512ssd/Intel iris Xe/Fhd/Ips/Garanci
- Újszerű Dell XPS 13 9310 - 13.4" FHD+ i7-1185G7 - 16GB - 1TB - Win11 PRO
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest



